Beyler Ekran Kartında Isınma Problemi Var..

Bu konuyu okuyanlar

EmircanBrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler normalde kendi ekran kartım var pc de AMD Radeon R7 370 ASUS Her Türlü işimi görüodu oyunda oynuodum mining de yapıodum render da 3 haftadan beri pc 24 saat açık bırakıorum hiç bir sıkıntı yoktu fanlar full de çalışıodu ama sadece normalde ses gelmodu bende daha öncede açıp kasanın içini parçaları çıkartıp temizleyip geri takıodum sıkıntı olmuodu fakat bugün farklı bişey yaptım ekran kartının fanlarını temizleyemedim bende ekran kartı 3 parçadan oluşuodu aşşağıda fotoğraflarda verceğim 3 kısım dediğim yeri hepsi vidalarından ayırdım fanı felan güzelce temizledim sonra ısı borularının olduğu yerde termal macun olduğunu gördüm ekran kartında macun olduğunu bilmiyodum normalde sonra aynı şekilde birbirlerine monteledim güzelce tüm parçaları anakarta taktım pc yi açtım ASUS GPU TWEAK prugramından fanları felan sona getirdim dönüodu içinde güzelce kasanın hiçbir sıkıntı yoktu acaba ısınma konusunda olumlu birşeyler olmuşmudur diye zorlamak için ekran kartını mining programını açtım aradan 10-15 sn süre geçti ve pc kapandı kendi kendine tekrar açtım tekrar kapandı ekran kartını zorlamadığımda problem yok fakat mining açtığımda pc kapanıo anlamadım + normalde ekran kartında yük yokken 40 derece civarında seyreden ısı şuan 60 lara çıkıo fanları fule getirdiğimde ancak 52-53 oluo yani zorlasam daha 90 felan rahat görür anlamadım acaba dedim termal macunu felan mı yanlışlıkla zarar verdim eğerki termal macunun bi faydası olucaksa vatandan yarın alayım termal macun

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    77.8 KB · Görüntüleme: 725
  • 2.PNG
    2.PNG
    268.7 KB · Görüntüleme: 445
  • Ekran-Kartı-Rehberi-5-600x450.jpg
    Ekran-Kartı-Rehberi-5-600x450.jpg
    60.1 KB · Görüntüleme: 492

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Kartı söktükten sonra gpu ve bloğu temizleyip macun sürülmeden tekrar birleştirilmez.

EmircanBrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oha beyler ya demin mining programıyla tempture tekrardan açtım mining başlattığım anda bakım o saniyede birden gpu tempture da sıcaklığı 105 derece olarak gösterdi sistemim 3 senelik bi sistem ve bugüne kadar daha 1 kere olsun GTA 5 felan oynamışlığım ne bileyim Far Cry Primali Fanları Açmadan Oynadım daha 1 kere 75 dereciyi geçmedi şuan %90 eminim ben heralde macuna zarar verdim