Beykan Şimşek fırtınası!

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Beykan Şimşek fırtınası!

beykan-simsek-firtinasi_220317.jpg

“Beykan'ın her şeyini beğeniyorum. Kendisini bozmazsa iyi bir kariyeri olur. Bundan sonra A takımdaki yerini alacaktır”

“Altyapı sorumlumuz Şenol hoca keşfetti. Ben izlesem anlamazdım. Dikkatle izleyin; 3-4 oyuncu daha geliyor”

Fenerbahçe'de gençlik rüzgarları esiyor. Son dönemde teknik direktör Aykut Kocaman tarafından sıkça forma şansı verilen ve oynadığı futbolla taraftarın gönlünde taht kuran Salih Uçan'ın ardından bu kez de 18 yaşındaki Beykan Şimşek yıldızını partlattı.

Sarı-Lacivertlilerin Bursaspor ile evinde oynadığı kupa maçının 72. dakikasında oyuna giren ve iyi oyununu bir de golle süsleyen Beykan futbol gündeminin ilk sırasına oturdu. Peki kim bu Beykan Şimşek?

Genç yıldız adayını Fenerbahçe'nin altyapıdan sorumlu yöneticisi Ömer Temelli'ye sorduk.

Ben izlesem anlamazdım

Beykan'ın Fenerbahçeli oluş hikayesini anlatan Temelli "Beykan'ı Isparta Gençlerbirliği'nden ben transfer ettim. Altyapı sorumlumuz Şenol Çorlu izlemişti. Ben izlesem anlamazdım ama Şenol hocamız tavsiye edince transferi yaptık. Zaten altyapıdaki tüm futbolcular Şenol Çorlu ve ekibi tarafından ortaya çıkarılıyor. Onlar buluyor biz transferi bitiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Arkası gelecek

Temelli, Beykan'ın çok iyi bir futbolcu olduğunun altını çizerek "Ben onun her şeyini beğeniyorum. Kendisini bozmazsa iyi bir kariyer sahip olabilir. Ailesini 5 sene önce gördüm. Bundan sonra A takımdaki yerini alacaktır. 3-4 oyuncu daha gelecek. Sezon sonunda altyapıdan çıkacak oyuncuları dikkat edin" şeklinde konuştu.

Ailesinden ayrılmak zorlamış

Beykan Şimşek’i Fenerbahçe’ye kazandıran Sarı-Lacivertli takımın altyapı antrenörü Şenol Çorlu, genç futbolcunun İstanbul’a ilk geldiğinde ailesinden ayrıldığı için psikolojik sıkıntılar yaşadığını söyledi.

Oyuncuyu çok küçük yaşta takıma kattıklarını belirten Çorlu, “Belki de bir yanlış yaptık, ailesinden ayırarak. Amamecburduk. Bizim psikolojik ekibimiz kendisiyle yakından ilgilendi” diye konuştu. Beykan'ı futbolcu özelliklerini de yorumlayan Çorlu, “Sıra dışı bir futbolcu. Şu an gündemde ve bu ilgi güzel. Ancak buradan kendisine sesleniyorum; ayakları yere basmalı” ifadelerini kullandı.

Babasının hayalini gerçekleştirdi

Beykan Şimşek’in 12 yaşındayken Fenerbahçe’ye transferinde, eski bir futbolcu olan babası Hakan Şimşek’in de büyük payı var. Genç futbolcu eski bir röportajından bu durumu şöyle anlatmıştı: “Fransa’ya gençler turnuvasına gidip geldikten sonra birkaç takımla görüşmelerimoldu. Bunların içinde Fenerbahçe de vardı. O günlerde babamla da ayrıca ufak bir görüşmem oldu. Bana 23 yaşındayken Fenerbahçe’nin kendisini istediğini ama bazı sebeplerden dolayı farklı bir takıma imza attığını söyledi. Bana söylediği ‘Fenerbahçe insanın ayağına bir kez gelir’ sözü benim şu anda Fenerbahçe’de bulunmamı sağlayan etken oldu.”

Futbol aşkı ağır bastı

FUTBOLA 12 yaşında Isparta Gençlerbirliği kulübünde başladı. BU sırada, eski basketbolcu olan annesinin isteğiyle basketbola da başladı. Bu sporda da başarılı olan Beykan Banvit ve Anadolu Efes gibi kulüplerden teklif alsa da tercihini futboldan yana kullandı.

AYNI yıl İstanbul’da düzenlenen bir bölgeler arası turnuvada Akdeniz Karması Takımı’nda oynadı. Yaşı küçük olmasına rağmen oynadığı futbolla Fransa’da düzenlenecek özel turnuvaya gidecek 14 futbolcu arasına adını yazdırmayı başardı.

TURNUVADA kendisinden 2 yaş büyük futbolcuların arasında yıldızını parlatınca Fenerbahçe’nin ilgi alanına girdi ve çok geçmeden Sarı-Lacivertli kulübe 5 bin lira ve okul masraflarının karşılanması karşılığında transfer oldu.

FENERBAHÇE altyapısında da kendini geliştirmeyi sürdüren Beykan, A Takım Teknik Dierektörü Aykut Kocaman’ın dikkatini çekti ve 17 Ocak 2013’te Sarı-Lacivertli kulüple 3 yıllık profesyonel sözleşmeye imza attı.

BEYKAN profesyonel olduktan 3 gün sonra 20 Ocak’ta Fenerbahçe’nin ligdeki Elazığspor maçının kadrosunda yer buldu. Ancak forma giymedi. BU maçtan 3 gün sonra Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Bursaspor maçında yine 18’e giren Beykan bu kez sahaya çıkarak kendisini gösterme şansı elde etti.

MAÇIN 72’nci dakikasında Miroslav Stoch’un yerine oyuna giren Beykan, 86’ncı dakikada Bursaspor ağlarını sarstı ve Fenerbahçe formasıyla çıktığı ilk resmi maçta golle tanışmış oldu.

En büyük hobisi kitaplar

Beykan’ın dikkat çeken özelliklerinden birisi kitap okumaya olan düşkünlüğü. Kitap okumanın çok yönlü düşünmesini sağladığını düşünen Beykan elinin altında mutlaka bir kitap bulundunuyor. Şu anda Fenerbahçe Tesisleri’nde kalan genç futbolcu boş zamanlarının çoğunu okuyarak geçiriyor.

kaynak

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bazen U takım maçlarını izlerim beykanı hep beğenmişimdir. zaten Altyapi istatiskleri de ortada. Salih gibi bolca şans bulup başarılarına devam etmesi dileğiyle. Yıldız transferine ihtiyacımız yok yıldız yaratmaya ihtiyacımız var !

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
biz ne cafercanlar gördük. canları gitti cafer kaldılar.

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Allah nazarlardan saklasın.

İnşaallah kalıcı olup Fenerbahçe'ye uzun yıllar katkı yapar.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
cafercan ve cem sultan alt yapıdaki gençlere göre iyiydi ama abilerinin yanında onlardan kötü kaldılar..
beykan ara koşuları çok iyi olan bi oyuncu. :) ama 1 sene içinde çok büyük şey beklememek gerek,pişip çok büyük yarar sağlayabilecek kapasiteleri var.salih,recep ve beykanın.

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
övmek veya yermek için çok erken. Tek söyleyebileceğim inşallah sık sık forma bulurda onu salih gibi izleme fırsatı buluruz.
Genç takımdan övülecek biri varsa Salih'tir. Arada sıradada Recep :)

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
böyle gaz vermeye devam ederlerse.6 ay içinde adını bile kimse hatırlamaz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
böyle gaz vermeye devam ederlerse.6 ay içinde adını bile kimse hatırlamaz.

doğru bir tespit ne yazık ki...
sağlam bir aile yapısı içinde yetişmişse mesele olmaz da, soradan görüp başı dönenler gibi ailevi altyapısı zayıf olanlardan olmaz inşaallah diyelim.