Beyindeki Anıları Bilgisayara Aktarmak

Bu konuyu okuyanlar

dogrua348

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar benim beyindeki anıları bilgisayara aktarmak gibi konulara merak var ama bu konuda nereden ve hangi bilgileri toplamalıyım ve bu konuda projeler yapmak istiyorum böyle projeleri nerede bulurum ve bu tür konulara ilgili topluluğu nereden bulurum ve startup konusunda kimden yardım alabilirim?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
şu anki teknoloji ile mümkün değil, tıp da henüz o kadar ilerleme sağlanmadı...

onlyMirana

Asistan
Reaksiyon puanı
34
geçirirlerse yazı olarak veya anlayamayacağımız abuk subuk grafiklerle geçirirler eminim :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Öyle pat diye olucak bir teknoloji değil ki. :)

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
İnsan hafızası gerçekten çok kuvvetli. Bir şeyi unuttuk sanarız ama o unuttuğumuz şeyle ilgili en ufak bir şey gördüğümüz an hatırlamaya başlarız. Örnek verecek olursam üç sezonluk dizi bitirdiniz diyelim, aradan seneler geçti ve tekrardan izlemek istediniz; hatırlamaya başlarsınız hemen. Çoğu şey silinmiyor, özellikle sizin için önemli olan anlar hafızanızın bir köşesinde hatırlanmayı bekliyor.

Gelecekte hafızamızdaki olayları izleme imkanımız olabilir ama şimdiki teknolojiyle zor gibi.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
arkadaşlar benim beyindeki anıları bilgisayara aktarmak gibi konulara merak var ama bu konuda nereden ve hangi bilgileri toplamalıyım ve bu konuda projeler yapmak istiyorum böyle projeleri nerede bulurum ve bu tür konulara ilgili topluluğu nereden bulurum ve startup konusunda kimden yardım alabilirim?
DMAX'de böyle bir belgesel izlemiştim

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Malesef adını unuttum. Tv'de izlemiştim. Hani şu Dmax'in ilk haftalarında çok çıkmıştı. Tek bölümlük bir belgesel. Bir adam zamanda ileriye gidiyor ve sadece anıları harddiske taşımayı değil bir sürü teknolojik alet ile ilgili şeyler gösteriyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,912
Chappie filmi tam sana göre kardeş. Baya eğlenceli bilim kurgu filmi. Sonu Spoiler olmasın diye söylemiyorum :)

Benim bu filmden sonra dünyaya bakış açım baya değişti. Nasıl dersem Eğer böyle teknoloji gerçekleşirse asgari tarafa kullanır insanlar hepsi.

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Fringe dizisinde de hem bu konu, hem buna benzer pek çok çalışma işleniyor. Eğer bu tür şeylere ilgin varsa ve bir şeyler yapmak istiyorsan, kesinlikle bu diziyi izlemeni tavsiye ederim.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Fringe dizisinde de hem bu konu, hem buna benzer pek çok çalışma işleniyor. Eğer bu tür şeylere ilgin varsa ve bir şeyler yapmak istiyorsan, kesinlikle bu diziyi izlemeni tavsiye ederim.
Bir bölümünde radyoaktif dalgalar olmadan insanların tipi canavar oluyordu. Radyoaktif yere gittiklerinde ise insan oluyorlardı... Muhteşem ama beyin zorluyor. Sony Channel'dan izliyordum.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882

Bu konularla ilgili bir çok bilimsel makale okumuştum. Bulursam atarım.

Lakin şöyle de bir durum söz konusu. Bunu yapmak için gerekli bilgiler mevcut fakat teknolojimiz henuz daha bunları yapmaya elverişli değil.
Bu cümlemi bir örnekle açıklamak isterim. Yakın tarihimizde telefon ile görüntülü konuşmanın nasıl yapılacağı biliniyordu fakat bunu yapmak için teknolojimizin el verişli olmadığı için bilginin olmasına rağmen eldeki kaynak yetersizliğinden dolayı bu mümkün olmadı. Ve ileri tarihte yapılabildi.

Açıkcası bu durum da buna benzer.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Peki size bir soru, Bilinç nedir?
Vücudumuzda belli bir süre sonra her atom değişmiş oluyor. Peki bizi biz yapan şeyler fiziksel şeyler -beyin, atomlar gibi- değilse nedir?

Bizim hafızamızı birisine aktarsak karakter olarak aynı bizim gibi mi olacak?

ysnplt

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Teknoloji o kadar gelişen herhalde her evde internet olurdu

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Teknoloji o kadar gelişen herhalde her evde internet olurdu
Yanlış düşünüyorsun. Her ülke eşit olacak diye bir şey yok. Fakir ülkelerde internet olmasını bekleyemezsin + internet gelişmişlik düzeyini yansıtmaz...

ysnplt

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Zaten gelecekte böyle bir şey yapabilirler.şimdi yapacak halleri yok ya

beyinciunutmahat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
#unutma #hatırla #anı #rar #beyindekianılarıbilgisayaraaktarmak ?? #dijitalölümsüzlük

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,912
#unutma #hatırla #anı #rar #beyindekianılarıbilgisayaraaktarmak ?? #dijitalölümsüzlük
Senin bir yapay zeka profili olduğunu düşünüyorum. Duygularını açık ifade edebilirsin çekinme sakın. # sembölü`de kullanma gereksiz bir şey. :D

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Senin bir yapay zeka profili olduğunu düşünüyorum. Duygularını açık ifade edebilirsin çekinme sakın. # sembölü`de kullanma gereksiz bir şey. :D
wowwo yapay zeka. :D sanmam ya. copy paste gibi geliyor.

Son mesajlar