Beşiktaş Taraftarı Desibel Rekoru Kırdı: 141 Desibel!

Bu konuyu okuyanlar

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Justin Bieber konserinde daha çok ses çıkmıştır eminim...

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Sonuç olarak;

-Haber asılsız çıktı.
-Ölçüm yapılmamış.
-Sanırım staddakiler çok şiddetli bağırınca birileri rekor kırdığını düşündü. "Hacı bu kaç desbiel olmuştur? 141 var mıdır? vardır be abi.. ."gibi bi sohbet sonucu ortaya çıkması muhtemel bi rekor gibi gözüküyor.

Not: Beşiktaş rekor kırmadı ama bu konu 1 saatte binlerce hit alarak rekor olmasada iyi bi iş çıkardı :p

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
UEFA da diyor ki :)

Fan power
So just how loud was the Inönü Stadium in Istanbul on Tuesday? The noise generated by Beşiktaş JK fans has been recorded at 132 decibels, the e-quivalent to a plane at take off, and Manchester United FC goalkeeper Ben Foster was certainly blown away by the experience. "It was deafening. There was a point in the second half when I couldn't hear myself think, it was that loud," he said after United's 1-0 win. Paul Scholes's 76th-minute goal, though, quickly silenced the crowd. "We knew what to expect," the United veteran said. "We've been to Turkey a few times now."

©UEFA.com

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Sanırım bazıları gerçekten anlama özürlü.

Beşiktaş JK taraftarlarının amacı hiç bir zaman rekor kırmak olmadı. Olmayacaktırda işte bu yüzden stadımıza temsilci çağırıp ,anonslarla taraftarı bağırtıp rekor kırmıyoruz.
Belki istesekte kıramazdık 32bin kişiyle 66 yıllık stadda. Ama yineliyorum Beşiktaş JK taraftarı oraya rekor kırmaya gitmedi hiçbir zaman, gitmeyecekte.
Biz Sevgilimiz için dolduruyoruz tribünleri rekor için değil. He derseniz ki rekor kırmışsınız. Eyvallah deriz o ayrı. Zaten konuyu başlatan arkadaşta Galatasaray'lı.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Zaten hiçbir maça rekor kırmak için gidilmez. O anki maçın önemlilik derecesine göre taraftar elinden gelenin en iyisini yaptığı an stad yıkılır, taraftara teşekkür amaçlı maç esnasında noter çağrılır ve istenirse onaylatılır. Yoksa rekor kırmanın ne kötü yanı var. Bu taraftarı motive eder.

WarriorEagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
22

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Rekor kırmak tabi ki güzel şey. Fakat benim anlayamadığım nokta http://goo.gl/gZFDF budur. Maça taraftarı Gs'yi desteklemeye değil rekor denemesine çağırmak.Bu taraftara hakarettir benim gözümde.Bunu Beşiktaş'ta yapsa üzülür,kızarım.Taraftar olmak sevmek,aşık olmak demektir benim lûgatımda. O taraftarın sevgisine leke sürmüşsün demektir, Rekor denemesi yaparak. Kızdığım nokta budur arkadaşım. Taraftardan habersiz çağırılsaydı böyle bir duyuru yapılmasaydı sevinirdim rekor bir Türk takımına ait diye.

BySDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
niye beşiktaşlıyım açıkça ortada çarşı suskunluğa da karşıdır :) beşiktaş tek aşkımsın

- - - Mesaj Güncellendi - - -

niye beşiktaşlıyım açıkça ortada çarşı suskunluğa da karşıdır :) beşiktaş tek aşkımsın

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49

Hehe :) Bu reklam yine geldi aklıma :)

[video=youtube;vwEVQ4oayGQ]https://www.youtube.com/watch?v=vwEVQ4oayGQ[/video]

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
141'i boş verin zaten UEFA tescillemiş 132 desibeli... 132 dünyanın her yerinde 131,7'den büyüktür

Guinness rekorlar kitabında rekor olarak 131 geçiyormuş...

Guinness rokrlar kitabına girebilmek için orada Guinness temsilcisinin hazır olması ve onaylaması gerekiyor.

Beşiktaş'ın amacı rekorlar kitabına girmek olmadığı için Guinness yetkilisi çağırılmıyor maçlarımıza.

132. desibel ölçümünü yapan UEFA... Guinness yetkilis olmadığı için UEFA'nın yaptığı ölçüm Guinness kitabında yer almaz.

Ama kitapta yazsın ya da yazmasın eski bir statta daha az kişiyle rekor amacı güdülmeden, megafon mikrofon kullanılmadan sadece takımını desteklemek için çıkarılan 132 desibel, rekor amacıyla yapılmış, kapalı stadyumda daha büyük bir kitleyle yapılmış 131,7'den yüksektir.

Galatasaray'lı arkadaşlar guiness rekorlar kitabında yazan 131,7 ile övünmeye devam edebilirler.

UEFA'nın ölçtüğü 132 desibel ortada...

131, 132, 141 boş verin şu tribünlere bakın Allah aşkına...

[video=youtube;p3YVwNO10Jk]http://www.youtube.com/watch?v=p3YVwNO10Jk[/video]

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
guiness rekorlar kitabı yetkilileri gelse ve çarşının bundan haberi olsa nemi olur cevap vermiyorum sayın ultraslan sizin taraftarınızın yarısı kadar taraftar bunu yaptı... saygılar

Son mesajlar