Beşiktaş 1-1 Dinamo Kiev - Maçın Özeti, Golleri | 28 Eylül 2016 Çarşamba

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. hafta maçında, Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımıyla evinde 1-1 berabere kaldı.

ÖZETİ izlemek için tıklayınız...

bjkkiev_1.jpg

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında Dinamo Kiev ile 1-1 berabere kaldı. Vodafone Arena'daki ilk Şampiyonlar Ligi maçında baştan sona üstün oynayan temsilcimiz, aradığı üstünlük golünü bulamadı ve sahadan bir puanla ayrıldı. 2 puana yükselen Beşiktaş, 2. sırada yer aldı.

Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu 2. haftasında Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımıyla yaptığı maçla Vodafone Arena'da bir ilki daha yaşadı. Beşiktaş, Dolmabahçe'deki yeni stadı Vodafone Arena, Avrupa kupalarındaki ilk ev sahipliğini futbolun en büyük organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Kiev ile yaptı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Dinamo Kiev karşısında Galatasaray mücadelesine göre 5 değişiklik yaptı. Galatasaray maçında ilk 11'de yer alan oyunculardan Oğuzhan Özyakup ve Gökhan Gönül, yaşadıkları sakatlık nedeniyle bugünkü mücadelede kadroda yer almadı.

Savunmanın sağında Gökhan Gönül'ün yerine Andreas Beck, Oğuzhan Özyakup'un yokluğunda hücuma dönük orta sahada Anderson Talisca şans buldu. Derbi maçında forma giyen Gökhan İnler, yedek soyunurken, savunmanın önünde bu oyuncunun yerine Tolgay Arslan, Atiba Hutchinson ile görev aldı. Tecrübeli teknik adam, derbi maçta ilk 11'de oynattığı Olcay Şahan'ın yerine Adriano Correia'ya şans verirken, forvette ise Cenk Tosun'u yedek soyundurup Vincent Aboubakar'ı sahaya sürdü.

Dinamo Kiev karşısında ilk yarıda baskılı bir oyun ortaya koyan Beşiktaş, özellikle kanatları kullanarak rakip kaleye yüklendi. Orta alanda topa sahip olan ve rakibini yarı alanına hapseden siyah-beyazlılar, Talisca ve Aboubakar ile Dinamo Kiev kalesinde tehlike oluşturdu. Savunmada fazla sıkıntı yaşamayan Beşiktaş, 29. dakikada Quaresma'nın serbest vuruştan attığı mükemmel golle 1-0 öne geçti. Bu gol Vodafone Arena'da atılan ilk Avrupa kupası golü olarak kayıtlara geçti. 2 gün önce 33. yaş gününü kutlayan Quaresma da kendine güzel bir doğum günü hediyesi vermiş oldu.

Siyah-beyazlılar, bu golle soyunma odasına 1-0 önde gitti. Beşiktaş, bu yarıda 5 şut çekerken, 5 kez de korner kullandı. İlk yarıya damga vuran ise mükemmel br oyun ortaya koyan Tolgay Arslan oldu. Tolgay, ilk 45 dakikada yüzde yüzlük pas isabetiyle oynarken, 10 kez ikili mücadele kazanıp müthiş bir istatistiğe ulaştı.

İkinci yarıda da temsilcimizin oyun üstünlüğü devam etti. Talisca ve Quaresma ile üstüste 2 net pozisyonu kullanamayan temsilcimiz, Dinamo Kiev'in tek pozisyonuna engel olamadı. 65. dakikada sağ kanattan kullanılan serbest vuruşta arka direkte bomboş kalan Tsigankov skoru dengeledi.

Golden sonra istediği pozisyonları bulmakta zorlanan temsilcimiz, golü şokuyla oyun üstünlüğünü de kaybetti. Dnamo Kiev ilk kez tehlikeli gelmeye başladı.

Son 5 dakikada tekrar üstünlüğü ele alan temsilcimiz, aradığı üstünlük golünü bulamadı ve sahadan bir puanla ayrıldı. 2 puana yükselen Beşiktaş, 2. sırada yer aldı. Kiev ise puanla tanışmış oldu. LİG TV

BEŞİKTAŞ-DİNAMO KIEV:

STAT: Vodafone Arena
HAKEM: Felix Zwayer
SAAT: 21.45

BEŞİKTAŞ: Fabri, Beck, Marcelo, Tosic, Caner, Atiba, Tolgay, Talisca, Adriano, Quaresma, Aboubakar
TEKNİK DİREKTÖR: Şenol Güneş

DİNAMO KIEV:Rudko, Morozyuk, Vida, Khacheridi, Antunes, Rybalka, Garmash, Buyalskiy, Derlis Gonzalez, Yarmolenko, Moraes
TEKNİK DİREKTÖR: Serhiy Rebrov

Son düzenleme:

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Büyük fırsat kaçtı .

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Şampiyonlar Ligi'nde öne geçtiğin maçta, hele hele kendi evinde böyle bir hata yaparsan kaybın büyük olur. 3 puan inanılmaz bir avantaj getirecekti.

İlk yarı Kiev'in şutu yoktu. Beşiktaş istediği gibi oynadı. 2. yarı ise Kiev baskısı geldi. Beşiktaş geriye çekilince gol kaçınılmaz oldu.

Kiev maçı için 3 puan hesabı yapılıyordu; 1 puan almayı düşündüğümüz Napoli maçından (İstanbul'daki maç) 3 puan almamız lazım.

Napoli de Benfica'yı 4-2 yenmiş İtalya'da.

Son düzenleme:

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Kievi deplasmanda yenip benficayı içerde yenebilirsek çıkılır gruptan Napoli maçları sıkıntılı .

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Golde Fabrinin hatası vardı Muslera olsaydı o şutu banko çıkarırdı. Yok abi Cordobadan sonra yıllardır maç kurtaran kaleci gelmedi bize ya....

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Tolgay Arslan:

"Kötü bir maç çıkarmadık öne geçtik. 1-2 gol daha atabilirdik. Sonra kopmaya başladık yavaş yavaş. Önde baskı yapmadık. Atiba ve benim için zor geçti ikinci yarı. İyi analiz etmemiz lazım. Çok büyük yer verdik orta sahada, onlar da iyi kullandı. Kazanmak istiyorduk ama maalesef kazanamadık. Kimseden korkmuyoruz. İnşallah İtalya'dan iyi sonuçla geliriz."

"2-0, 3-0 yapabilirdik. Önde ilk yarıdaki gibi baskı yapmadık Adamlar 3 orta saha ile oynadı. Atiba ile ben vardık orta sahada, boş kaldı 1 adam. Onu iyi analiz etmemiz lazım. Yüzde yüz kazandık sandık. Yüzde 95 şampiyonlar Ligi'nde yetmiyor. Napoli maçında ilk andan itibaren yüzde yüz konsantrasyonla oynamalıyız."

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Dün üzüntüden ağlayacaktım. Çok kötü oldum. Ben böyle saçma şey görmedim.

Bu arada Aboubakar elimizde patladı geçmiş olsun.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
Bizimkiler gol atamıyor aboubakar zaten yürüyor sahada.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Ricardo Quaresma, Şampiyonlar Ligi'nde haftanın futbolcusu seçildi.

fft16_mf7724355.Jpeg

Golü dışında yakaladığı birkaç pozisyon daha vardı ama kendisine yakışmayacak derecede kötü vurdu.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Bir yerde bir anket varsa, onu mutlaka Türkler kazanır :D

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Dün üzüntüden ağlayacaktım. Çok kötü oldum. Ben böyle saçma şey görmedim.

Bu arada Aboubakar elimizde patladı geçmiş olsun.

Yok be abi deme öyle fırça yemesi lazım biraz sadece bencil oynuyor. Sahada yürüyor diyen arkadaşa da soruyorum acaba maçı slow motion mu izliyor :D

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Aboubakar ilk gollerini bir atsın sonra bir açılır pir açılır. Ama sürekli ilk 11'de başlaması lazım.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117

Yunus Emre MARŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Golde Fabrinin hatası vardı Muslera olsaydı o şutu banko çıkarırdı. Yok abi Cordobadan sonra yıllardır maç kurtaran kaleci gelmedi bize ya....
Fabride suç bulmak yanlış gs süper kupa maçında da böyle gol yedi boşta adam bırakıyoruz sürekli ve gol yiyoruz kalecilere değil de adam tutmada sıkıntı var doğru marke edemiyoruz.

likable03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim moralim 0 0 0 sen gel gol ye giden 2 puan ve şampiyonalar ligi düşündükçe