Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Benzin grubunda 24 Şubat 2017 tarihinden geçerli olmak üzere pompa satış fiyatlarında 11 kuruş indirim yapıldı.

768f61525a40629071ecc775f45d4760_benzine_indirim_geliyor_1487831488_8368jpg_610x375.jpeg

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 11 kuruş indirim yapıldı.

Ankara'da litresi ortalama 5,37 liradan satılan benzinin litre fiyatı, 5,26 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,32'den 5,21 liraya, İzmir'de 5,35'den 5,24 liraya düşecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösterebiliyor.

Kaynak : Benzine indirim geldi

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
İndirimin sürekli olması dileğiyle.. Dolar da bayağı düşmüş..

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
3.5 Lira'ya düşmesi gerek.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Günlerdir dolar nedense 5'er 10'ar azalıyor. Noluyor yav.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
Günlerdir dolar nedense 5'er 10'ar azalıyor. Noluyor yav.
Balon iniyor balon. Ekonomide hep öyledir zaten, geçmiş yıl grafiklerine bak hep görürsün. Mesela geçtiğimiz sene gram altın 114TL den 133 TL lere kadar rekor bir çıkış yaptı sonra bunu gören parası az olan yatırımcı altına hücum etti sonra baktılar yüksek fıyattan yeterince altın satıldı altın bi çakıldı 120 lere gram başına 10TL zarar girdi altın alan herkes. Yani ekonomi böyledir, balon yaparlar millet atlar sonra balon patlar oradan para babaları kaymak yer. Olay bu kadar basit aslında.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Hazır yaz gelmişken yazlık ekipmanları çıkartmanın vakti geldi benzinde 3-4 tl'ye düşerse tadından yanmaz, o zaman tek tekere devam :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Benzinin daha pahalı olması lazım. Bu ülkede insan başına düşen araba sayısı başka ülkede yok. Gereksiz yere trafiğe çıkan insan sayısı çok fazla. Trafik yüzünden yaşadığım yerden soğudum. Benzin 3-4 lira falan olsa bildiğin izdiham olur. Bu ülkede bisiklet kullanımı yaygınlaştırılmalı.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Benzinin daha pahalı olması lazım. Bu ülkede insan başına düşen araba sayısı başka ülkede yok. Gereksiz yere trafiğe çıkan insan sayısı çok fazla. Trafik yüzünden yaşadığım yerden soğudum. Benzin 3-4 lira falan olsa bildiğin izdiham olur. Bu ülkede bisiklet kullanımı yaygınlaştırılmalı.
Bunun için benzinin pahalı olması lazım değil, insanların bilinçli olması lazım. Tanıdıklarımın çoğunun evinde 2 araba var. Adamın evinin önünden metro geçiyor yinede işe arabayla gidiyor. Tembelleşti insanlar iyice.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bunun için benzinin pahalı olması lazım değil, insanların bilinçli olması lazım. Tanıdıklarımın çoğunun evinde 2 araba var. Adamın evinin önünden metro geçiyor yinede işe arabayla gidiyor. Tembelleşti insanlar iyice.
Aynen öyle haklısınız fakat bizim insanlarımız eğitilmeyeceği ve akıllanmayacağı için mecburen bu yola başvurulmalı. Şuraya bak benzin vergi vs. tavan millet ısrarla arabadan vazgeçmiyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
Bisiklete binin bisiklet iyidir. SAğlıklıdır,
Amerika.
Dünyada kişi başına araç sayısına buradan ulaşabilirsiniz.Ülkelere göre araç sayısı listesi - Vikipedi

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
İndirim olsun tabiki de.
Milleti şu toplu taşıma araçlarına özendirmeyin beyler. Yer yok yer. Bu sabah metrobüste son 3 durak nefesimi tuttum resmen. :confused:
Şunu gördüm; Allah vere askeri seferberlik filan ilan edilse ülkede, sadece sabah 06:30 & 09:00 arası metrobüse binen halkı cepheye sürsen bu vatan gene kurtulur.
Neyse, arabası olan aracına binsin lütfen. :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bisiklete binin bisiklet iyidir. SAğlıklıdır,

Amerika.
Dünyada kişi başına araç sayısına buradan ulaşabilirsiniz.Ülkelere göre araç sayısı listesi - Vikipedi
2011'in verileri bunlar. Hatta bazı ülke ölçümleri daha eski tarihli. 2017'den bahsediyoruz arada ciddi bir rakam artışı var. Zaten bunu tespit etmeye gerek yok her şey ortada. Bizim ülkenin adamı ağlarda ağlar yok şöyle yok böyle ama zertlek gibi ülke ülke gezer. Millette para var...

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışıp, sonra yürümüyor diye söven tek millet miyiz acaba? Çok merak ediyorum. :)
İndirim olsun tabiki de.
Milleti şu toplu taşıma araçlarına özendirmeyin beyler. Yer yok yer. Bu sabah metrobüste son 3 durak nefesimi tuttum resmen. :confused:
Şunu gördüm; Allah vere askeri seferberlik filan ilan edilse ülkede, sadece sabah 06:30 & 09:00 arası metrobüse binen halkı cepheye sürsen bu vatan gene kurtulur.
Neyse, arabası olan aracına binsin lütfen. :)
Valla ne diyim? Sen de haklısın. :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
2011'in verileri bunlar. Hatta bazı ülke ölçümleri daha eski tarihli. 2017'den bahsediyoruz arada ciddi bir rakam artışı var. Zaten bunu tespit etmeye gerek yok her şey ortada. Bizim ülkenin adamı ağlarda ağlar yok şöyle yok böyle ama zertlek gibi ülke ülke gezer. Millette para var...
Türkiye 2014 verisi var. Amerika 2010 verisi olduğu halde Amerika ilk 5'te ve Türkiye 2014 verisi olmasına rağmen 60. sırada yer alıyor. :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Birileri benzine indirim gelmesinden memnun değil.
O memnun olmayanlar, altyapıyı düzeltelim diyeceğine benzine zam gelsin diyor.
Bunu diyenin çevresindeki insanlar hep 2 araba kullanıyormuş.
Sonrada ülkesinin kişi başı araç sayısında 60. olduğunu öğrenince 2011 verisi diyor.
List of countries by vehicles per capita - Wikipedia
Bu da 2014 verisi, 1 sıra kaybetmiş.
Dolar o zamanlar 2,18 lira.
Şimdi en az 2 sıra kaybetmiştir, 64 civarı olabilir.
Allah şeytanın gerçek kibirli yüzünü açığa çıkardığı gibi birilerinin de yüzünü çıkarıyor.
Bundan sonrası milletin takdiri.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışıp, sonra yürümüyor diye söven tek millet miyiz acaba? Çok merak ediyorum. :)

Valla ne diyim? Sen de haklısın. :)
Adam haklı. İstanbul'da işçi saatlerinde metrobüste oturacak yer bulamanın imkanı yok onu geçtim ayakta duracak yer yok hadi onuda geçtim nefes alacak alanı neredeyse yok gibi. Hele yaz aylarında gör birde.... İstanbul'a gelirsen mutlaka bin:D

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Adam haklı. İstanbul'da işçi saatlerinde metrobüste oturacak yer bulamanın imkanı yok onu geçtim ayakta duracak yer yok hadi onuda geçtim nefes alacak alanı neredeyse yok gibi. Hele yaz aylarında gör birde.... İstanbul'a gelirsen mutlaka bin:D

Metrobüste oturulanabiliyor muydu?
Ben onu şehir efsanesi zannediyordum.. :D

Şaka bir yana, yapandan edenden Allah'ım bin kere razı olsun. Çok büyük ulaşım imkanı. Hele ki ulaşacağın yeri metro ile kombinlersen ulaşım süresi çok çok kısa oluyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
Metrobüste oturulunabiliyor muydu?
Ben onu şehir efsanesi zannediyordum.. :D

Şaka bir yana, yapandan edenden Allah'ım bin kere razı olsun. Çok büyük ulaşım imkanı. Hele ki ulaşacağın yeri metro ile kombinlersen ulaşım süresi çok çok kısa oluyor.
Kısa oluyor da insanlık gibi kullanabilsek :) Alternatif gelmesi lazım metrobüse yoksa o yoğunluk azalmayacak, trafik desen zaten hallaç pamuğu:D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Birileri benzine indirim gelmesinden memnun değil.
O memnun olmayanlar, altyapıyı düzeltelim diyeceğine benzine zam gelsin diyor.
Bunu diyenin çevresindeki insanlar hep 2 araba kullanıyormuş.
Sonrada ülkesinin kişi başı araç sayısında 60. olduğunu öğrenince 2011 verisi diyor.
List of countries by vehicles per capita - Wikipedia
Bu da 2014 verisi, 1 sıra kaybetmiş.
Dolar o zamanlar 2,18 lira.
Şimdi en az 2 sıra kaybetmiştir, 64 civarı olabilir.
Allah şeytanın gerçek kibirli yüzünü açığa çıkardığı gibi birilerinin de yüzünü çıkarıyor.
Bundan sonrası milletin takdiri.

Evet benzinin ucuzlamasından memnun değilim ama insanlarımızı eğittikten sonra ve trafik sorununu çözdükten sonra benzinin ucuzlamasına sevineceğim. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama 2014'deki trafikle 2017'deki trafiği bir tutuyorsan zaten bunu hiç tartışmayalım. Doların yükselmesi insanımızın harcamasını etkilemediğini defalarca gördük. Dediğiniz gibi Allah şeytanın kibirli yüzünü açığa çıkardığı gibi birilerinin de yüzünü açığa çıkartıyor bu konuda çok haklısınız. Milletin takdirine saygı duymak gerek "evet" veya "hayır" bu hiç önemli değil. Millet ne dediyse o olmalı ve o olacak. Milletin kararına saygı duymak Ulu Önder Gazi Mustafa Kamal Atatürk'ün ilkelerinin içerisinde yer almaktadır hatırlatmakta fayda var.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Milletin takdiri derken başkanlık sistemi aklımın ucundan geçmedi.
Millet bir kısım insanların sahip olduğu bu bozuk düşünce yapısını görmeli olarak kastetmiştim.

Doların yükselmesinin insanımızın harcamalarını etkilemediğini iddia etmektesiniz.
Bu iddianız apaçık yanlış bir iddiadır.
Sizin böyle bir iddiayı mesnetsizce dile getirmenizin nedeni çevrenizdeki insanlardan ötürüdür.
Kimsenin malında gözümüz yok vesselam.
Helal kazanan kim varsa Allah kazancını arttırsın.

Dalkavukluk yoluyla bir yere gelip, verdiği yanlış kararlarla insanların hayatını zehir eden veya bazen karartan,
Sonra da sahip olduğu mal ile kibirlenen,
Herkesi de kendi gibi zanneden insanlaradır sözüm.
Bilmenizi isterim ki kimseden çekincem yoktur.
Eğer bu sözü doğrudan size kastetmiş olsaydım isminizden alıntı yapardım, nitekim hep öyle yaptım.

Lakin sizin bu milleti hor gören ve doların yükselmesinin kimseyi etkilemediği iddia eden bu kibirli tarzınız,
Sizin herkeste iki araba var diyen halktan kopuk bu tarzınız,
Bana bu çevre içerisinde yetişmekte olduğunuzun izlenimini vermekte.

İstanbul'un trafik probleminin ekonomiyle kolerasyonu sizin iddia ettiğiniz şekilde değildir.
Nitekim en büyük ekonomik krizlerde dahi İstanbul'un trafiği artmaya devam etmiştir.
Özellikle günümüzde İstanbul'a göç, Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar yüksek olduğundan asıl etki sahibi budur.
Trafiğin artışı "yüzünden" değil "rağmen" olarak belirtilmelidir.

İnşallah dolar düşmeye devam eder.
İnşallah ekonomi düzelmeye eder.
Sizin gibiler rahatsız olsa da yapacak birşey yok.

Kendi analizime göre bu durum geçici.
Seçimlere kadar kısa vadeli birtakım kararların etkisi bu duruma sebep olmakta.
Seçim sonrasında yavaş yavaş eski haline dönecektir.

Umarım yanılıyorumdur.
Çünkü yanılmıyorsam, benzin fiyatları tekrar artacaktır.
O zaman tekrar mutlu olabilirsiniz.
Birkaç ay sabredeceksiniz artık.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Birisi leb demeye görsün. Çorumun tarihini yazıyor vatandaş..

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Milletin takdiri derken başkanlık sistemi aklımın ucundan geçmedi.
Millet bir kısım insanların sahip olduğu bu bozuk düşünce yapısını görmeli olarak kastetmiştim.

Doların yükselmesinin insanımızın harcamalarını etkilemediğini iddia etmektesiniz.
Bu iddianız apaçık yanlış bir iddiadır.
Sizin böyle bir iddiayı mesnetsizce dile getirmenizin nedeni çevrenizdeki insanlardan ötürüdür.
Kimsenin malında gözümüz yok vesselam.
Helal kazanan kim varsa Allah kazancını arttırsın.

Dalkavukluk yoluyla bir yere gelip, verdiği yanlış kararlarla insanların hayatını zehir eden veya bazen karartan,
Sonra da sahip olduğu mal ile kibirlenen,
Herkesi de kendi gibi zanneden insanlaradır sözüm.
Bilmenizi isterim ki kimseden çekincem yoktur.
Eğer bu sözü doğrudan size kastetmiş olsaydım isminizden alıntı yapardım, nitekim hep öyle yaptım.

Lakin sizin bu milleti hor gören ve doların yükselmesinin kimseyi etkilemediği iddia eden bu kibirli tarzınız,
Sizin herkeste iki araba var diyen halktan kopuk bu tarzınız,
Bana bu çevre içerisinde yetişmekte olduğunuzun izlenimini vermekte.

İstanbul'un trafik probleminin ekonomiyle kolerasyonu sizin iddia ettiğiniz şekilde değildir.
Nitekim en büyük ekonomik krizlerde dahi İstanbul'un trafiği artmaya devam etmiştir.
Özellikle günümüzde İstanbul'a göç, Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar yüksek olduğundan asıl etki sahibi budur.
Trafiğin artışı "yüzünden" değil "rağmen" olarak belirtilmelidir.

İnşallah dolar düşmeye devam eder.
İnşallah ekonomi düzelmeye eder.
Sizin gibiler rahatsız olsa da yapacak birşey yok.

Kendi analizime göre bu durum geçici.
Seçimlere kadar kısa vadeli birtakım kararların etkisi bu duruma sebep olmakta.
Seçim sonrasında yavaş yavaş eski haline dönecektir.

Umarım yanılıyorumdur.
Çünkü yanılmıyorsam, benzin fiyatları tekrar artacaktır.
O zaman tekrar mutlu olabilirsiniz.
Birkaç ay sabredeceksiniz artık.
Az ve öz yazmak varken neden bu kadar gereksiz kelimelerle cümleleri her mesajlarınızda uzatıyorsunuz anlamıyorum. Kısa ve anlaşılır bir şekilde cevap yazmıştım halbuki. Sizinle seviyeli bir tartışma gerçekleştirmek isterdim, düşüncelerinize de saygım var fakat bunu okuyacak vaktim ve zamanım yok kusura bakmayın.

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Cok fazla araba olduğuna bende katılıyorum. Ayrıca dikkatimi çekmişti benzine 3 krş indirim yapıp 5 krş yükseltiyorlardı. Şimdi 11 krş indirmişler acaba ne kadar yükseltecekler :D

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İsteğiniz üzere ben de kısa ve anlaşılır yazayım.

Benzine indirim gelmesine üzülmeniz yanlış.
Bunun dışında, herkeste iki araba var demeniz de yanlış.
Bunun dışında, doların yükselmesi alım gücünü etkilemedi demeniz de yanlış.
Bunun dışında, bu ülkede insan başına düşen araba sayısı başka hiçbir ülkede yok demeniz de yanlış.
Bunun dışında, benzin ve vergilerin artmasını istemeniz de yanlış.
Bunun dışında, Anadolu insanını hor görüp eğitilemeyeceğini düşünmeniz de yanlış.

Bunların neden yanlış olduğu vs diğer konuları da uzun yazım içerisinde belirttim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
İsteğiniz üzere ben de kısa ve anlaşılır yazayım.

Benzine indirim gelmesine üzülmeniz yanlış.
Bunun dışında, herkeste iki araba var demeniz de yanlış.
Bunun dışında, doların yükselmesi alım gücünü etkilemedi demeniz de yanlış.
Bunun dışında, bu ülkede insan başına düşen araba sayısı başka hiçbir ülkede yok demeniz de yanlış.
Bunun dışında, benzin ve vergilerin artmasını istemeniz de yanlış.
Bunun dışında, Anadolu insanını hor görüp eğitilemeyeceğini düşünmeniz de yanlış.

Bunların neden yanlış olduğu vs diğer konuları da uzun yazım içerisinde belirttim.
Ben bile sasirdim ama bak bu cümlelerine katılıyorum.