Benim PC Keyfi Açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

walker1626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bilgisayarın sorunu keyfi açılmasıyla ilgili arkadaşlar.Kapatıp gittiğimde,eğer fiş prizinde takılı kalmışsa,kesinlikle açılmıyor.Açabilmem için kapattıktan sonra fişini çıkarıp yarım saatten fazla beklemem gerekiyor.Bazen böyle de olmuyor.O zaman fişi prize sert hamlelerle takarsam çalıştığı oluyor.Tamir için bilgisayarcıya götürdüğümde gayet normal açılıyordu.Bizim evin prizlerinde toprak hattı yok acaba bundan olabilir mi.Yardımlarınızı bekliyorum.Saygılarımla

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
UPS'de sorunu çözmez. Toprak hattındaki kaçağı yada toprak hat olmamasını engellemiyor. Kendimden biliyorum bende de toprak hat yok ve bilgisayarlarım UPS'e bağlı oldukları halde elektrik çarpıyor :) En iyisi eve yakın bi yere bakır çubuk gömdürüp toprak hattı çektirmek.

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
evet toprak hatının olmaması ve voltaj dalgalanmasından olan bir olay olabilir Toprak hattının olmaması donanıma zarar verir bilginize.

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Bırak Takılsın Kafasına göre:)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
toprak hattı olması lazım sonra Allah göstermesin yanar felan

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Toprak hattından dolayı statik elektrik birikiyor kasa üzerinde. Aman ha çarpılma sakın. Çok tehlikeli şeyler bunlar allah göstermesin yangın çıkar evde.