Ben ssd Almak İstiyorum Bilgili olanlar ????

Bu konuyu okuyanlar

fatihqolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ben ssd almak istiyorum param çok yok 128 gb Adata XPG ssd fiyatı güzel ama

NOT: NOTEBOOK İÇİN ALACAĞIM PCI-E BİRAZ PAHALIDA

----> bu ssd alıp windowsu buna yüklersem oyun oynarken performans değişir mi ?
---->bu ssd alsam ne gibi faydaları olur bana alim mi kalsın mı ?

teknik bilgileri ssd
Sıralı Okuma Hızı: 730MB/s
Sıralı Yazma Hızı: 660MB/s

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
SSD oyunlarda performans artışı sağlamaz. Sistemi SSD ye yüklersen açılış-kapanış hızı, stabilite ve genel sistem işlemlerinde performans artışı elde edersin ama dediğim gibi oyunlarda FPS değerine etkisi olmaz.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
SSD almak (eğer yok ise) her zaman çok mantıklı bir seçenektir. Cidden aldığınıza değer.

Öncelikle bütçen nedir SSD için?
Laptopunun modeli nedir?

fatihqolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
SSD almak (eğer yok ise) her zaman çok mantıklı bir seçenektir. Cidden aldığınıza değer.

Öncelikle bütçen nedir SSD için?
Laptopunun modeli nedir?

-->Laptopta hiç SSD yok bu arada

-->Bütçem 250 400 TL birkaç ay para biriktirirsem 500TL çıkar bütcem (para biriktirdikçe fiyatı artıyor ssdnin)

-->MODELİ LAPTOP (MSI GL62M 7RDX)

---- Mesajlar birleştirildi ----

SSD oyunlarda performans artışı sağlamaz. Sistemi SSD ye yüklersen açılış-kapanış hızı, stabilite ve genel sistem işlemlerinde performans artışı elde edersin ama dediğim gibi oyunlarda FPS değerine etkisi olmaz.

Windowsu ssdye kursam, oyunu hddye, arka plan işlerini ssd yapsa etki edetmez mi yani

Son düzenleme:

fatihqolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Windows'u programlarını ve çok oynadığın 3-4 oyunu kurarsın. Oyun kurmasan bile iyiki almışım dersin.

ADATA XPG SX8000 PCIe Gen3x4 256GB M.2 SSD Disk (2500/1100MB/s) - ASX8000NP
Kesinlikle bunu al.
O zaman ben bu ssd alacağım biraz daha para biriktirip yardımın için teşekkürler bu arada bir soru daha sorabilir miyim
--->msı laptop ssd takma işlemini kendim yapsam garanti dışı olur mu laptopun arkasında 'factory seal' diye bir çıkartma var da

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Cihazdaki veri depolama birimlerine ulaşmak garanti dışı bırakmıyor. Yani garanti dışı kalmadan SSD takabilirsin.
Ancak garantiye gönderirken SSD'yi çıkarıp göndersen iyi olur.
SSD yüzünden oldu derler bazı şerefsiz servisler. Zaman ayırırsan garanti kapsamındaysa ücretsiz yaparlar ne gerekiyorsa ama genelde çamura yatarlar. Biraz bastırırsan yaparlar.
Uğraşmamak için gönderirken çıkarın bence.