Ben Dönekmiyim ?

Bu konuyu okuyanlar

KiramenKatibin36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
hacı açıklarsan biraz bizlerde anlamış olur saçma olup olmadığını, müneccim boku yemedik ya nereden bilelim kafandaki sistemi, burada birçok kişi komünizm'in yanlış olduğunu savunuyor bunu da unutma, eleştirilerin genel sebebi bu (bence insanlar tarafından oluşturulmuş tek doğru sistem olmasa da en doğrularından birisi ama siyasi bir görüştür bu).
Komünizmin Tamamen Aynısı Sadece Yasaları ÇOK ÇOK ÇOK AĞIR

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Komünizmin Tamamen Aynısı Sadece Yasaları ÇOK ÇOK ÇOK AĞIR
Dikte ederek bir yere kadar gidilebilir ve Komünizm'in dikte edilen yasalar ile değil, her bireyin kendi otokontrolünü kendisine kazandıran ve o kontrolü kendisine kazandırmış toplumların herhangi bir baskıcı devlet, yasa ve yönetici olmaksızın, her toplum kesiminin eşit ve aynı kabul edildiği, insanı ihtiyaçlar (aklınıza herkes 3310 kullanacak gibi gelmesin, herkesin P30 Pro, S10, Note 10, iPhone 11 kullanması gibi düşün, refah yüksek ama alım gücü de eşit) dışında, keyfi harcama yapmamasına dayanır (tabiki bu kadar basite indirgenmiş değil ama yaşını bilmediğim için ne tür bir etki yapacağını da bilemiyorum).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana burada herkesin aynı dine inanması veya din kabul etmemsi, hayat biçimini laik şekilde yaşaması gerektiğini söylemedim ama böyle şeyleri kaldırabilecek kadar olgunum diyorsan oku, değilse kafan bayağı karışır (üstünü kendim çizdim).

KiramenKatibin36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Dikte ederek bir yere kadar gidilebilir ve Komünizm'in dikte edilen yasalar ile değil, her bireyin kendi otokontrolünü kendisine kazandıran ve o kontrolü kendisine kazandırmış toplumların herhangi bir baskıcı devlet, yasa ve yönetici olmaksızın, her toplum kesiminin eşit ve aynı kabul edildiği, insanı ihtiyaçlar (aklınıza herkes 3310 kullanacak gibi gelmesin, herkesin P30 Pro, S10, Note 10, iPhone 11 kullanması gibi düşün, refah yüksek ama alım gücü de eşit) dışında, keyfi harcama yapmamasına dayanır (tabiki bu kadar basite indirgenmiş değil ama yaşını bilmediğim için ne tür bir etki yapacağını da bilemiyorum).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana burada herkesin aynı dine inanması veya din kabul etmemsi, hayat biçimini laik şekilde yaşaması gerektiğini söylemedim ama böyle şeyleri kaldırabilecek kadar olgunum diyorsan oku, değilse kafan bayağı karışır (üstünü kendim çizdim).
Bilmemki Kafamda Yer Etti Ve Ayıramıyorum Komünizmi Bi Ara Kapitalist Olmayı Denedim Olmuyor İntihar Etmeyi Bile Düşündüm Kapitalist Olduğum Zaman Ben Böyle Nasıl Oldum Diye

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bilmemki Kafamda Yer Etti Ve Ayıramıyorum Komünizmi Bi Ara Kapitalist Olmayı Denedim Olmuyor İntihar Etmeyi Bile Düşündüm Kapitalist Olduğum Zaman Ben Böyle Nasıl Oldum Diye
İnsan hayatı o kadar ucuz değil unutma, bir yönetim biçimini benimsemek kötü bir şey değil ama hiçbir zaman da ben sucuyum diyip hayatını onun doğrultusunda harcamamalısın, akılcı olmalısın. Gerçekçilikten öte hayaller kurmamalı, gerçekleri ve ileriyi görmelisin. En azından halk öncemizden 10 yıl boyunca yeni bir yönetim biçimine hazır değil hatta halk desteği olmadan hükümeti devirmeye en az 50 sene var ve bu 50 sene (her zaman en kötüsüne göre hazırlan) boyunca cumhuriyete ve demokratizme mecbursun, ister kabul et ister istan et. Zaten şuanki gençlik ile bir halt beceremezsin, adamların kendine hayrı yok daha, manitacilik oynayan, pustluga özenen, hayati cinsel filmlerden öğrenmeye çalışan varlıklar için çabalamaya bile değmez, kendini kurtar dünya kurtulur. İleride belki kendine güleceksin ben ne kadar salakmisim da bunlar için canımı sikmisim diye. İsyan da çare değil, ne kadar anarşizmin ülkeye en hızlı kurtuluşu verecegini düşünen birisi olsam da gercekleri değiştiremeyiz, suan elimizde bir avuç Türk toprağı var ve yönetim biçiminden önce ülkeyi tam bağımsız hale getirmeli, yöneticisi ile-halkı ile kol kola topyekun olmalıyız, ne kadar tam doğruluk ile çalışmasa da çok güçlü bir askeri ve siyasi gücümüz var ulkecek, ne kadar içte çok sorunlu olsak da dışta ayrılıkçı değil birleşen bir politika izlenmeli, sağı, solu, onu, arkası, islamcısı, ulkucusu, komünisti osu busu örnekler çoğaltılabilir. Ve ne yaparsak yapalım bizler buralara hep beraber geldik ve hep beraber gideceğiz, hata yapıyorsak birlikte batacağız, yükseleceksek yine birlikte yukselecegiz, bunu ne Süper, hatasız mükemmel (!) olan inkılaplar sağlayabilir nede dualar. Kendimiz edeceğiz ve kendimiz bulacağız ama bu kafa ile olmaz, yönetim kendi cebini düşünürse er yada geç ya bir isyan(halk) olur, askeri darbe olur yada seçimler referandum vs. Hak er yada geç yolunu bulur, sen kicini kurtarmaya bak, boşver yönetimi vs (şimdilik boşver, zaten saygın birisi olursak insanlar da arkanda destekçi olarak dururlar, kimseden çalıp kendin yememelisin).