Bedava uygulama,oyun indirmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bir soru :

Devletler neden diğer devletlerin gelişmiş ve üstün donanım ve yazılımlarını hack etmek için savaşır, neden bunlar için özel istihbarat servisleri bile çalıştırır...?

Siz sanıyor musunuz ki her şeyi yapmak için işin sıfırından başlanıyor... :D Hayır, rakip ve üstün, gelişmiş sistemler kırılıp, kopyalanıp mümkünse özgün hale getirilip öyle hizmete sunulur. Devlet kurumları dahi yeri geldiğinde para vermek istemez çünkü düşmanında olabilir bilgi veya program gibi şeyler, bu durumda ne yapcak! Tabi ki kıracak ve o şekilde kullanmaya çalışacak.

Zamanında amerikalılar telif hakkı filan dinlemeden nazilerin bütün teknolojilerini çalmışlardır,
Sonra amerikalılardan da çinliler, ruslar ve diğer doğulu büyük devletler bu bilgi ve becerileri çalıp kendi işleri için uygun hale getirmişlerdir.

YANİ DUYGUSALLIĞA YER YOK, HER ŞEY ADİL OLMAK ZORUNDA. SEN GEÇMİŞTE ÇALARSAN ŞİMDİ DE SENDEN O HAKKI GERİ ALIRLAR :p olay bu.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bir soru :

Devletler neden diğer devletlerin gelişmiş ve üstün donanım ve yazılımlarını hack etmek için savaşır, neden bunlar için özel istihbarat servisleri bile çalıştırır...?

Siz sanıyor musunuz ki her şeyi yapmak için işin sıfırından başlanıyor... :D Hayır, rakip ve üstün, gelişmiş sistemler kırılıp, kopyalanıp mümkünse özgün hale getirilip öyle hizmete sunulur. Devlet kurumları dahi yeri geldiğinde para vermek istemez çünkü düşmanında olabilir bilgi veya program gibi şeyler, bu durumda ne yapcak! Tabi ki kıracak ve o şekilde kullanmaya çalışacak.

Zamanında amerikalılar telif hakkı filan dinlemeden nazilerin bütün teknolojilerini çalmışlardır,
Sonra amerikalılardan da çinliler, ruslar ve diğer doğulu büyük devletler bu bilgi ve becerileri çalıp kendi işleri için uygun hale getirmişlerdir.

YANİ DUYGUSALLIĞA YER YOK, HER ŞEY ADİL OLMAK ZORUNDA. SEN GEÇMİŞTE ÇALARSAN ŞİMDİ DE SENDEN O HAKKI GERİ ALIRLAR :p olay bu.
Tıp, felsefe mefhumlarını bizden çaldıkları gibi...
Siz anlayamamışsınız. Burada misal bir albümü bir oyunu bir programı çalmaktan bahsediyoruz. Siz sömürgeden bahsediyorsunuz. Müstemleke başka korsanlık başka. Onların yaptığını savunmuyorum. Lakin onlar yoğurt yapmağı bizden öğrendiler diye onların markalarından marketlerden yoğurt mu çalalım?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
71081

İyi bir hacker için tüm kanunlar sadece ama sadece kendi devletince emredilenlerden başkası değildir. :p

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Galiba konu bitmiştir. Evvelki cevabımda noktayı koydum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tıp, felsefe mefhumlarını bizden çaldıkları gibi...
Lakin onlar yoğurt yapmağı bizden öğrendiler diye onların markalarından marketlerden yoğurt mu çalalım?
Nası da anlayamadığı zaman çaktırmadan konuyu bulandırıyor... İşin içine bir de sömürgecilik girsin, sonra ülkemiz işgal olsun da manda ve himaye altına girelim de ondan sonra çalacakmış :D

Yav bu işte hiç akıl, mantık var mı ? !
Mesaj otomatik birleştirildi:

Galiba konu bitmiştir. Evvelki cevabımda noktayı koydum.
Kendini kandırmaya devam et, ben senden sorumlu değilim zaten fakat yanlış yanlış düşüncelerini saygısızca söylemlerle kabul ettirmeye çalışmana tabi olarak karşı çıkarım.

Bu ülkede mahkemeler var, gerekli cezayı onlar verir, sen veya bir başkası kimseye ceza veremez...! Mahkemelerimiz ve değerli hakimlerimiz, devletimiz bu konuda elinden gelen hizmeti layıkıyla yapıyor. Kanunlar mesela şapka kanunu gibi her zaman uygulanmaz...

Son düzenleme:

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Nası da anlayamadığı zaman çaktırmadan konuyu bulandırıyor... İşin içine bir de sömürgecilik girsin, sonra ülkemiz işgal olsun da manda ve himaye altına girelim de ondan sonra çalacakmış :D

Yav bu işte hiç akıl, mantık var mı ? !

Kendini kandırmaya devam et, ben senden sorumlu değilim zaten fakat yanlış yanlış düşüncelerini saygısızca söylemlerle kabul ettirmeye çalışmana tabi olarak karşı çıkarım.
Siz dediniz ki Batı çaldı, onlar müstemlekelerle yani sömürgelerle bunu yaptı. Biz de onlardan çalalım ne olacakmış gibi bir tabir kullandınız. Ben de onlar böyle diye çalmalı mıyız dedim. Siz ki lafları çarpıtarak münafıklık ediyorsunuz. İftira atmayınız?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Siz dediniz ki Batı çaldı, onlar müstemlekelerle yani sömürgelerle bunu yaptı. Biz de onlardan çalalım ne olacakmış gibi bir tabir kullandınız. Ben de onlar böyle diye çalmalı mıyız dedim. Siz ki lafları çarpıtarak münafıklık ediyorsunuz. İftira atmayınız?
Ne tarih biliyorsun ne din ne de hukuk... Git sen kendi bahçende oyna, ben senle zaman kaybedemem. İftira atmıyorum kaldı ki her iftira atana bile "münafıklık" damgası asla vurulmaz, siz bu kadarsınız işte...!

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Deveye takla atırmak daha kolaydır. Dogru söylüyorsunuz. Siz bildiğinizi yapın efendim.

Deveye takla atırmak daha kolaydır. Dogru söylüyorsunuz. Siz bildiğinizi yapın efendim.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Ne tarih biliyorsun ne din ne de hukuk... Git sen kendi bahçende oyna, ben senle zaman kaybedemem. İftira atmıyorum kaldı ki her iftira atana bile "münafıklık" damgası asla vurulmaz, siz bu kadarsınız işte...!
Münafık ara bozucu demektir. Türkçe bilmiyorsanız lugatlere bakiniz

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Arkadaşlar lütfen sakindüzgün bir şekilde tartışalım hakaret vb etmeden tabiki

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Münafık ara bozucu demektir. Türkçe bilmiyorsanız lugatlere bakiniz
Bu da sana dini sözlükteki karşılığı ve zaten en başta gelen anlamı budur, çevir kazı yanmasın aman kimse uyanmasın vesselam...:

Sözlük anlamında münafık, dinî kurallara inanmadığı hâlde inanmış gibi görünen kişi olarak geçmektedir. İlmihallerde, Allah’ın birliğini, Hz. Muhammed’in peygamberliğini ve onun, Allah’tan getirdiklerini kabul ettiklerini söyleyerek, müslümanlar gibi yaşadıkları halde, kalpten inanmayan kimselere münafık denir.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bu da sana dini sözlükteki karşılığı ve zaten en başta gelen anlamı budur, çevir kazı yanmasın aman kimse uyanmasın vesselam...:

Sözlük anlamında münafık, dinî kurallara inanmadığı hâlde inanmış gibi görünen kişi olarak geçmektedir. İlmihallerde, Allah’ın birliğini, Hz. Muhammed’in peygamberliğini ve onun, Allah’tan getirdiklerini kabul ettiklerini söyleyerek, müslümanlar gibi yaşadıkları halde, kalpten inanmayan kimselere münafık denir.
Lakin ben dini terim manasında kullanmadım.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Misal ben "imsak etmek" dediğimde bunu dini mi anlayacaksınız. Oysa "bir şeyi yapmaktan el çekme, nefsine egemen olarak o şeyi yapmama." demektir. "Cimrilik" manasi da vardir. Bunlari google'a yazarak bile, şu ne demektir, diye bulabilirsiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Lakin ben dini terim manasında kullanmadım.
Madem yanlış anlaşılmasına sebep olmak istemiyorsun mesajını daha bi hassasiyetle yazmanı öneririm. Sen kendi fikrini yazdın ben de yazdım karşılığını, daha da uzatmaya gerek yok...

Millet kendi menfaatlerine göre ve hak ve haklıyı da dikkate alarak seçimler yapmakta özgürdür.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Madem yanlış anlaşılmasına sebep olmak istemiyorsun mesajını daha bi hassasiyetle yazmanı öneririm. Sen kendi fikrini yazdın ben de yazdım karşılığını, daha da uzatmaya gerek yok...
Elbette. Lakin farkettiniz mi bilmem, ben korsana karsı olmamla sizin de hakkinizi savunuyordum. Korsanlik yayilmasin herkes herkesin hakkini versin... falan. Siz de onlar bizden caldi biz de calalim demeğe getirdiniz lafı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...