Bedava uygulama,oyun indirmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

brk1901

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ben ipad 2 yi yeni aldım ve Apple Store da çoğu güzel şey paralı ve bende para vermek istemiyorum android cihazlarda Apk dosyaları indirerek halledebiliyorum ama bunu ipad de nasıl yapacağımı bilmiyorum birisi yardımcı olabilirmi acaba ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Jailbreak cydia gibi kelimeleri bi arama motoruna yaz.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
biraz araştırırsan forum da kirlenmez.her önüne gelen konu açıyor.araştır 25pp gibi bişi gözüne çarpmazsa gel sor.hakkındır.ama araştırmadan pat diye konu açılınca :devil:

brk1901

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anlatsanız nolcak yani öğrendikten sonra isterseniz konuyu silerim onu geçtim bari konunun linkini ver

The Bisküvi

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Android de .apk var ise (jailbreak'lı)iphone'da da
.ipa vardır

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Android de .apk var ise (jailbreak'lı)iphone'da da
.ipa vardır
Niçin korsanı teşvik ediyorsunuz? Adamlar babalarının hayrına oyun yazmıyorlar, şarkı bestelemiyorlar. Siz bir albüm çıkarsanız (aylarca, yıllarca uğraşıp) korsan indirilmesine ve bundan para kazanamamağı kabul eder misiniz? Misal ben etmem.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bu işler böyle, büyük balık küçük balığı yutar, casusları büyük işler yapabilen devletler (çin gibi) teknolojisinin know howını koruyamayan devletlerden (abd gibi) çalarlar. Devletler arasında böyle bi yazılı olmayan kanun vardır, kimse kimseye ACIMAZ...

Sırf duygusallığa bağlayıp enayi gibi tonla para harcamaktansa ben de devletlerin yaptığını yaparım, akıllıca ve mantık kurallarına da uyarak tabi, aşırı gitmeden ve güvenliğe yakalanmadan. Zaten devletler yazılımda kopyacılığa ses etmez genelde :p çünkü kendileri de kullanırlar veya içeriğini kırıp kendileri yeniden yazarlar...

The Bisküvi

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Bu işler böyle, büyük balık küçük balığı yutar, casusları büyük işler yapabilen devletler (çin gibi) teknolojisinin know howını koruyamayan devletlerden (abd gibi) çalarlar. Devletler arasında böyle bi yazılı olmayan kanun vardır, kimse kimseye ACIMAZ...

Sırf duygusallığa bağlayıp enayi gibi tonla para harcamaktansa ben de devletlerin yaptığını yaparım, akıllıca ve mantık kurallarına da uyarak tabi, aşırı gitmeden ve güvenliğe yakalanmadan. Zaten devletler yazılımda kopyacılığa ses etmez genelde :p çünkü kendileri de kullanırlar veya içeriğini kırıp kendileri yeniden yazarlar...
Sağol yoldaş

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Adam gelsin benim elimde ne var ne yok, ülkemde ne var ne yok almaya kalkışsın, mazlumların canları dahil her şeylerine göz diksin sonra neymiş ben onların ne idüğü belirsiz programlarına, oyunlarına tonla para vercekmişim... Onlar nasıl hırsızlık yapmadan duramıyorlarsa biz de onlardan hakkımızı almasını biliriz, yalnız dikkat edin bizimkisi hırsızlık değil, gasp edilen hakkımızı geri almaktır.

Yok öyle bi dünya,
Etme bulma dünyası bu dünya, ...

derler adama!

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Satın aldığım albümler çoğunlukla Türkçedir. Bir, sanatçıya destek, iki %18 kdv alınıyor. Ha kaset ha cd ha dijital satın almışsın. Devletler başka şirketler başkadır.
Şayet bir gün kazara bir şey üretirseniz ve bunu piyasaya sürdüğünüzde herkesçe kullanılıp hiç para kazanmadığınız da anlayacaksınızdır.

The Bisküvi

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Adam gelsin benim elimde ne var ne yok, ülkemde ne var ne yok almaya kalkışsın, mazlumların canları dahil her şeylerine göz diksin sonra neymiş ben onların ne idüğü belirsiz programlarına, oyunlarına tonla para vercekmişim... Onlar nasıl hırsızlık yapmadan duramıyorlarsa biz de onlardan hakkımızı almasını biliriz, yalnız dikkat edin bizimkisi hırsızlık değil, gasp edilen hakkımızı geri almaktır.

Yok öyle bi dünya,
Etme bulma dünyası bu dünya, ...

derler adama!
6 mayıs Deniz Gezmiş anma günüydü

buroLive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba @brk1901,

Direkt olarak sana önerebileceğim mağazaları sırasıyla yazıyorum. JB'siz sabit olarak kullanabileceğin uygulama adlarını veriyorum. Yazdığım isimleri telefonundan Safari'den arattığın zaman genellikle ilk çıkan sıralarda oluyorlar. Bunlar;

Appeven, KuaiYong, TutuApp(Sanırım bu artık paralı oldu fakat internette araştırabilirsin.), Tweakbox.

Ayrıca Bilgisayarına Cydia Impactor kurarak IPA uygulamaları rahatlıkla cep telefonuna yükliyebilirsin :)

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Merhaba @brk1901,

Direkt olarak sana önerebileceğim mağazaları sırasıyla yazıyorum. JB'siz sabit olarak kullanabileceğin uygulama adlarını veriyorum. Yazdığım isimleri telefonundan Safari'den arattığın zaman genellikle ilk çıkan sıralarda oluyorlar. Bunlar;

Appeven, KuaiYong, TutuApp(Sanırım bu artık paralı oldu fakat internette araştırabilirsin.), Tweakbox.

Ayrıca Bilgisayarına Cydia Impactor kurarak IPA uygulamaları rahatlıkla cep telefonuna yükliyebilirsin :)
Utan mıyor musunuz? Kul hakkı yemekten...

buroLive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Utan mıyor musunuz? Kul hakkı yemekten...

1. Arkadaşın sorusu ne?

Arkadaslar ben ipad 2 yi yeni aldım ve Apple Store da çoğu güzel şey paralı ve bende para vermek istemiyorum android cihazlarda Apk dosyaları indirerek halledebiliyorum ama bunu ipad de nasıl yapacağımı bilmiyorum birisi yardımcı olabilirmi acaba ?

2. Benim Cevabım ne?

Merhaba @brk1901,

Şimdi gelelim asıl probleme asılsız bir şekilde kul hakkı yiyorsunuz diyorsunuz. Kul hakkı yediğimi nerden biliyorsunuz? Korsan uygulama kullandığıma dair bir bilginiz var mı? Ama bekleyin ben bununda kanıtını size şimdi yolluyorum, satın aldığım uygulamaların resimlerini birazdan sizin ile paylaşacağım. Boş boş konuşup ortam gerecek yorumlarınızı kendinize saklayın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    24.1 KB · Görüntüleme: 111
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    27.6 KB · Görüntüleme: 343
Son düzenleme:

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Arkadaş paralı olanları bedavaya indirmek istiyorum demiş, siz de bunu nasıl yapacağını öğretmeğe kalkıyorsunuz. Korsanı teşvik ediyorsunuz. Sonra iki satın alımınızı göstererek kendinizi aklamağa çalışıyorsunuz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kul hakkı yüzde yüz olan şeylerde dikkate alalım bence bu kul hakkı değil, aslında bu bir doğal hak :) Fakirin, mazlumun, öğrencinin doğal hakkı zengin üzerindeki...

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Kul hakkı yüzde yüz olan şeylerde dikkate alalım bence bu kul hakkı değil, aslında bu bir doğal hak :) Fakirin, mazlumun, öğrencinin doğal hakkı zengin üzerindeki...
Bir filme 10 lira, bir albume 10 lira veremiyor musunuz? Leptopu telefonu her bir şeyi alırken iyi de albüm alırken öğrenci misiniz? Ben de öğrenciyim. Daha önceden korsan dinlediklerimi iTunes'dan satin aldim.
Sizelere "Korsan, Sana Bir Korsam" şarkısını armağan ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zenginin fakir üzerindeki hakkı sadaka ile gider, çalmakla değil.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sizelere "Korsan, Sana Bir Korsam" şarkısını armağan ediyorum.

Kendine armağan et o şarkını, asabımı bozma! Efendi efendi mesaj yaz... Herkes fikrini belirtiyor, beğenmemiş olabilirsin ama bu her şeyi bilmiş bir tavırla şımarmana yol açmamalı. Bi şeyden anlamıyorsun, gelmiş burda bir de atar yapıyosun...

Zenginin fakir üzerindeki hakkı sadaka ile gider, çalmakla değil.
Sanırsın ya din mütehassısı :D ya da başımıza bekçi ... Bu işlerden fetva isteyip senden öğrenecek kadar cahil olan biri olduğunu sanmıyorum bu forumda...

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ben korsana karşıyım.İslam dininde de kul hakkı zaten.Önermiyorum.

The Bisküvi

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Korsana, "telefonu alirken para veriyorsunuz, müziğini dinlerken para vermiyorsunuz" diyorsunuz. Suç işlemeden bedava telefon bulsalar almayacaklar sanki. Şunlara bakın, komik ahhdhdjsakaka

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Suç işlemeden bedava telefon bulsam alırım neden almayayım.Mesela çekilişler,yakınının hediyesi olabilir ?

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Kendine armağan et o şarkını, asabımı bozma! Efendi efendi mesaj yaz... Herkes fikrini belirtiyor, beğenmemiş olabilirsin ama bu her şeyi bilmiş bir tavırla şımarmana yol açmamalı. Bi şeyden anlamıyorsun, gelmiş burda bir de atar yapıyosun...

Sanırsın ya din mütehassısı :D ya da başımıza bekçi ... Bu işlerden fetva isteyip senden öğrenecek kadar cahil olan biri olduğunu sanmıyorum bu forumda...
Gücenmeyiniz! Beyan ettiğinizin aksine "atar" ve üslupsuzluk eden sizsiniz. Ben korsana karşı tavrımla umumun hakkını savunuyorum. Siz bir telif hak edip piyasaya sunduğunuzda korsanına rağbet edilince nasıl ki üzüleceksiniz, aynı. Kendinize istemediğinizi başkasına reva görüyorsunuz. Sonra buna "hak" diyorsunuz. Çalmağa hak diyorsunuz sonra burada kimse cahil degildir diyorsunuz. Bu, bunun günah olduğu, en muntasar dini kitaplarda, hatta sübyanlara okutulanlar da bile yer alır. Bunu söylemek için alim olmağa lüzum yoktur. Bir köylü dahi bilir. İşine gelmez o ayrı. Hem yasadışıdır. Ben ögrenciyim deyince beni ortaokul yahut lise talebesi zannettiniz sanırım. Üslupsuzluk etmeyiniz. Yazdıklarımdan mağruriyet çıkarıyorsanız kendi zayıflığınızdandır, vesselam.

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
bir uygulama,oyun vb şeyleri internete yazınca ilk korsan karşına çıkıyor bu arada ve gerçeğiyle %100 aynı

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124

Latifedir! Hiçkimse tehdit edilmemektedir.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Gücenmeyiniz! Beyan ettiğinizin aksine "atar" ve üslupsuzluk eden sizsiniz. Ben korsana karşı tavrımla umumun hakkını savunuyorum. Siz bir telif hak edip piyasaya sunduğunuzda korsanına rağbet edilince nasıl ki üzüleceksiniz, aynı. Kendinize istemediğinizi başkasına reva görüyorsunuz. Sonra buna "hak" diyorsunuz. Çalmağa hak diyorsunuz sonra burada kimse cahil degildir diyorsunuz. Bu, bunun günah olduğu, en muntasar dini kitaplarda, hatta sübyanlara okutulanlar da bile yer alır. Bunu söylemek için alim olmağa lüzum yoktur. Bir köylü dahi bilir. İşine gelmez o ayrı. Hem yasadışıdır. Ben ögrenciyim deyince beni ortaokul yahut lise talebesi zannettiniz sanırım. Üslupsuzluk etmeyiniz. Yazdıklarımdan mağruriyet çıkarıyorsanız kendi zayıflığınızdandır, vesselam.
windows da geçerli mi bu sözün için ?

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
windows da geçerli mi bu sözün için ?
Microsoft Windows'u bedava vermiyor aksine parayla satıyor. Elbette. Windows programları için soruyor iseniz ücretlileri de var ücretsizleri de. Misal benim çok kullandıgım Photofiltre ücretsizdir. Korsanlık, parayla satılan bir şeyi gayrimeşru yoldan temin etmektir.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Microsoft Windows'u bedava vermiyor aksine parayla satıyor. Elbette. Windows programları için soruyor iseniz ücretlileri de var ücretsizleri de. Misal benim çok kullandıgım Photofiltre ücretsizdir. Korsanlık, parayla satılan bir şeyi gayrimeşru yoldan temin etmektir.
peki windows kullanıcılarının yüzde kaçı formatlık windows için 1000 tl ödedi ?

kurumlar vb hariç

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
peki windows kullanıcılarının yüzde kaçı formatlık windows için 1000 tl ödedi ?

kurumlar vb hariç
Benim bilgisayarım yok. Ancak olduğu vakitler yüklü olarak geliyordu. Elbette, bize göre çok pahalı. Lakin çalmak da lüzumsuz. Kaç kişinin verdiğini bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar