Bedava uygulama,oyun indirmek istiyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The Bisküvi

Asistan
Yasaklı
Korsana, "telefonu alirken para veriyorsunuz, müziğini dinlerken para vermiyorsunuz" diyorsunuz. Suç işlemeden bedava telefon bulsalar almayacaklar sanki. Şunlara bakın, komik ahhdhdjsakaka

halil007

Doçent
Kendine armağan et o şarkını, asabımı bozma! Efendi efendi mesaj yaz... Herkes fikrini belirtiyor, beğenmemiş olabilirsin ama bu her şeyi bilmiş bir tavırla şımarmana yol açmamalı. Bi şeyden anlamıyorsun, gelmiş burda bir de atar yapıyosun...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırsın ya din mütehassısı :D ya da başımıza bekçi ... Bu işlerden fetva isteyip senden öğrenecek kadar cahil olan biri olduğunu sanmıyorum bu forumda...
Gücenmeyiniz! Beyan ettiğinizin aksine "atar" ve üslupsuzluk eden sizsiniz. Ben korsana karşı tavrımla umumun hakkını savunuyorum. Siz bir telif hak edip piyasaya sunduğunuzda korsanına rağbet edilince nasıl ki üzüleceksiniz, aynı. Kendinize istemediğinizi başkasına reva görüyorsunuz. Sonra buna "hak" diyorsunuz. Çalmağa hak diyorsunuz sonra burada kimse cahil degildir diyorsunuz. Bu, bunun günah olduğu, en muntasar dini kitaplarda, hatta sübyanlara okutulanlar da bile yer alır. Bunu söylemek için alim olmağa lüzum yoktur. Bir köylü dahi bilir. İşine gelmez o ayrı. Hem yasadışıdır. Ben ögrenciyim deyince beni ortaokul yahut lise talebesi zannettiniz sanırım. Üslupsuzluk etmeyiniz. Yazdıklarımdan mağruriyet çıkarıyorsanız kendi zayıflığınızdandır, vesselam.

Son düzenleme:

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Gücenmeyiniz! Beyan ettiğinizin aksine "atar" ve üslupsuzluk eden sizsiniz. Ben korsana karşı tavrımla umumun hakkını savunuyorum. Siz bir telif hak edip piyasaya sunduğunuzda korsanına rağbet edilince nasıl ki üzüleceksiniz, aynı. Kendinize istemediğinizi başkasına reva görüyorsunuz. Sonra buna "hak" diyorsunuz. Çalmağa hak diyorsunuz sonra burada kimse cahil degildir diyorsunuz. Bu, bunun günah olduğu, en muntasar dini kitaplarda, hatta sübyanlara okutulanlar da bile yer alır. Bunu söylemek için alim olmağa lüzum yoktur. Bir köylü dahi bilir. İşine gelmez o ayrı. Hem yasadışıdır. Ben ögrenciyim deyince beni ortaokul yahut lise talebesi zannettiniz sanırım. Üslupsuzluk etmeyiniz. Yazdıklarımdan mağruriyet çıkarıyorsanız kendi zayıflığınızdandır, vesselam.
windows da geçerli mi bu sözün için ?

halil007

Doçent
windows da geçerli mi bu sözün için ?
Microsoft Windows'u bedava vermiyor aksine parayla satıyor. Elbette. Windows programları için soruyor iseniz ücretlileri de var ücretsizleri de. Misal benim çok kullandıgım Photofiltre ücretsizdir. Korsanlık, parayla satılan bir şeyi gayrimeşru yoldan temin etmektir.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Microsoft Windows'u bedava vermiyor aksine parayla satıyor. Elbette. Windows programları için soruyor iseniz ücretlileri de var ücretsizleri de. Misal benim çok kullandıgım Photofiltre ücretsizdir. Korsanlık, parayla satılan bir şeyi gayrimeşru yoldan temin etmektir.
peki windows kullanıcılarının yüzde kaçı formatlık windows için 1000 tl ödedi ?

kurumlar vb hariç

halil007

Doçent
peki windows kullanıcılarının yüzde kaçı formatlık windows için 1000 tl ödedi ?

kurumlar vb hariç
Benim bilgisayarım yok. Ancak olduğu vakitler yüklü olarak geliyordu. Elbette, bize göre çok pahalı. Lakin çalmak da lüzumsuz. Kaç kişinin verdiğini bilmiyorum.

Emir Aydın

ForeverPower41
1000TL ödemeye gerek yok.Ödeyen kurumsal şirketler vardır tabi ki.

Eğer internetten bir şekilde crackleyip kullanırsan bu dübedüz korsan olur fakat internetten key alırsan bu gayet legal bir kullanım olur,ve o kadar uçuk fiyatlara da gerek yok.
Mesela Windows 10 Pro Key:ePttAVM - Microsoft Windows 10 Pro Dijital İndirilebilir Lisans

PARAzitCELL

Dekan
Bir soru :

Devletler neden diğer devletlerin gelişmiş ve üstün donanım ve yazılımlarını hack etmek için savaşır, neden bunlar için özel istihbarat servisleri bile çalıştırır...?

Siz sanıyor musunuz ki her şeyi yapmak için işin sıfırından başlanıyor... :D Hayır, rakip ve üstün, gelişmiş sistemler kırılıp, kopyalanıp mümkünse özgün hale getirilip öyle hizmete sunulur. Devlet kurumları dahi yeri geldiğinde para vermek istemez çünkü düşmanında olabilir bilgi veya program gibi şeyler, bu durumda ne yapcak! Tabi ki kıracak ve o şekilde kullanmaya çalışacak.

Zamanında amerikalılar telif hakkı filan dinlemeden nazilerin bütün teknolojilerini çalmışlardır,
Sonra amerikalılardan da çinliler, ruslar ve diğer doğulu büyük devletler bu bilgi ve becerileri çalıp kendi işleri için uygun hale getirmişlerdir.

YANİ DUYGUSALLIĞA YER YOK, HER ŞEY ADİL OLMAK ZORUNDA. SEN GEÇMİŞTE ÇALARSAN ŞİMDİ DE SENDEN O HAKKI GERİ ALIRLAR :p olay bu.

halil007

Doçent
Bir soru :

Devletler neden diğer devletlerin gelişmiş ve üstün donanım ve yazılımlarını hack etmek için savaşır, neden bunlar için özel istihbarat servisleri bile çalıştırır...?

Siz sanıyor musunuz ki her şeyi yapmak için işin sıfırından başlanıyor... :D Hayır, rakip ve üstün, gelişmiş sistemler kırılıp, kopyalanıp mümkünse özgün hale getirilip öyle hizmete sunulur. Devlet kurumları dahi yeri geldiğinde para vermek istemez çünkü düşmanında olabilir bilgi veya program gibi şeyler, bu durumda ne yapcak! Tabi ki kıracak ve o şekilde kullanmaya çalışacak.

Zamanında amerikalılar telif hakkı filan dinlemeden nazilerin bütün teknolojilerini çalmışlardır,
Sonra amerikalılardan da çinliler, ruslar ve diğer doğulu büyük devletler bu bilgi ve becerileri çalıp kendi işleri için uygun hale getirmişlerdir.

YANİ DUYGUSALLIĞA YER YOK, HER ŞEY ADİL OLMAK ZORUNDA. SEN GEÇMİŞTE ÇALARSAN ŞİMDİ DE SENDEN O HAKKI GERİ ALIRLAR :p olay bu.
Tıp, felsefe mefhumlarını bizden çaldıkları gibi...
Siz anlayamamışsınız. Burada misal bir albümü bir oyunu bir programı çalmaktan bahsediyoruz. Siz sömürgeden bahsediyorsunuz. Müstemleke başka korsanlık başka. Onların yaptığını savunmuyorum. Lakin onlar yoğurt yapmağı bizden öğrendiler diye onların markalarından marketlerden yoğurt mu çalalım?

PARAzitCELL

Dekan
71081

İyi bir hacker için tüm kanunlar sadece ama sadece kendi devletince emredilenlerden başkası değildir. :p

PARAzitCELL

Dekan
Tıp, felsefe mefhumlarını bizden çaldıkları gibi...
Lakin onlar yoğurt yapmağı bizden öğrendiler diye onların markalarından marketlerden yoğurt mu çalalım?
Nası da anlayamadığı zaman çaktırmadan konuyu bulandırıyor... İşin içine bir de sömürgecilik girsin, sonra ülkemiz işgal olsun da manda ve himaye altına girelim de ondan sonra çalacakmış :D

Yav bu işte hiç akıl, mantık var mı ? !

Galiba konu bitmiştir. Evvelki cevabımda noktayı koydum.
Kendini kandırmaya devam et, ben senden sorumlu değilim zaten fakat yanlış yanlış düşüncelerini saygısızca söylemlerle kabul ettirmeye çalışmana tabi olarak karşı çıkarım.

Bu ülkede mahkemeler var, gerekli cezayı onlar verir, sen veya bir başkası kimseye ceza veremez...! Mahkemelerimiz ve değerli hakimlerimiz, devletimiz bu konuda elinden gelen hizmeti layıkıyla yapıyor. Kanunlar mesela şapka kanunu gibi her zaman uygulanmaz...

Son düzenleme:

halil007

Doçent
Nası da anlayamadığı zaman çaktırmadan konuyu bulandırıyor... İşin içine bir de sömürgecilik girsin, sonra ülkemiz işgal olsun da manda ve himaye altına girelim de ondan sonra çalacakmış :D

Yav bu işte hiç akıl, mantık var mı ? !

Kendini kandırmaya devam et, ben senden sorumlu değilim zaten fakat yanlış yanlış düşüncelerini saygısızca söylemlerle kabul ettirmeye çalışmana tabi olarak karşı çıkarım.
Siz dediniz ki Batı çaldı, onlar müstemlekelerle yani sömürgelerle bunu yaptı. Biz de onlardan çalalım ne olacakmış gibi bir tabir kullandınız. Ben de onlar böyle diye çalmalı mıyız dedim. Siz ki lafları çarpıtarak münafıklık ediyorsunuz. İftira atmayınız?

PARAzitCELL

Dekan
Siz dediniz ki Batı çaldı, onlar müstemlekelerle yani sömürgelerle bunu yaptı. Biz de onlardan çalalım ne olacakmış gibi bir tabir kullandınız. Ben de onlar böyle diye çalmalı mıyız dedim. Siz ki lafları çarpıtarak münafıklık ediyorsunuz. İftira atmayınız?
Ne tarih biliyorsun ne din ne de hukuk... Git sen kendi bahçende oyna, ben senle zaman kaybedemem. İftira atmıyorum kaldı ki her iftira atana bile "münafıklık" damgası asla vurulmaz, siz bu kadarsınız işte...!

halil007

Doçent
Deveye takla atırmak daha kolaydır. Dogru söylüyorsunuz. Siz bildiğinizi yapın efendim.

Deveye takla atırmak daha kolaydır. Dogru söylüyorsunuz. Siz bildiğinizi yapın efendim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter