Batuhan Karadeniz Trabzonspor'da!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
13775-3i7r6y6i.jpg

TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş. / TSPOR [] 14.06.2013 16:53:05

Profesyonel futbolcu Batuhan Karadeniz ile 3 yıllık (2015-16 futbol sezonu sonuna kadar) anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre futbolcuya;

2013-14 futbol sezonu için 750.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 20.833.-TL maçbaşı ücreti,
2014-15 futbol sezonu için 600.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 31.250.-TL maçbaşı ücreti,
2015-16 futbol sezonu için 720.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 37.500.-TL maçbaşı ücreti ödenecektir.

KAP

13775-7J4U7E7G.jpg

Trabzonspor, geçen sezon Beşiktaş'ta kiralık oynayan Batuhan Karadeniz ile anlaşarak sezonun ilk transferini gerçekleştirdi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde, kulüp futbol direktörü Ünal Karaman'ın hazır bulunduğu imza töreninde Batuhan Karadeniz ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

Ünal Karaman, imza töreninde yaptığı konuşmada, Batuhan Karadeniz'i kadrolarına kattıkları için çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Türkiye kamuoyu Batuhan'ı yakından tanıyor ama var olan yeteneklerini kullanamama adına da Batuhan'ı tanıyor. İnşallah yeni bir sayfa ile yeteneklerinin üstüne koyup Trabzonspor'umuza hizmet ederek, üst düzey başarıları hem kendisi hem kulüp adına yaşar. Beni heyecanlandıran bir transfer gerçekleşiyor. Trabzonspor'umuz için çok olumlu bir transfer olduğunu düşünüyorum. İnşallah yakın bir gelecekte ligler başladığında, Batuhan da bunu bizlere ve spor kamuoyuna gösterecektir."

Karaman, Hakan Şükür'ün başarısını örnek göstererek, "Hakan Şükür hepimizin takdir ettiği bir oyuncudur. Batuhan'a da ifade ettim, geç kaldı. Normal şartlarda Türkiye standartlarında Hakan Şükür'ün rekorunu kırabileceğine inandığım bir oyuncudur. Bundan sonra da geç kaldığı dönemlerdeki zamanı inşallah Trabzonspor formasıyla adım atarak, yürüyerek değil, koşarak çıkacak. Bizi mutlu edecek sonuçları inşallah hep beraber yaşayacağız" dedi.

Ünal Karaman, Batuhan'ın disiplinsiz davranışlarına ilişkin bir soru üzerine, şöyle konuştu:

"20'li yaşlarda gelecekte Türk sporuna hizmet edecek arkadaşlarımızı yalnızlığa itersek yaradılışımıza terstir. Ben bunu Batuhan'a da ifade ettim. Evet, gençlik döneminde bazı yanlışların içinde olmuştur. Bu demek değildir ki o yanlışlardan hiçbir şey çıkarmamış. Ben inanıyorum, güveniyorum, inşallah elbirliğiyle aşacağız. Ben bunu sorun olarak görmüyorum. Kendisine inanıp güveniyorum."

13775-0O1U7Y4G.jpg

Batuhan'ın açıklamaları

Batuhan ise büyük bir camiaya geldiği için son derece mutlu olduğunu ifade ederek, "Hocamın ağzından iyi düşünceleri duymak beni mutlu etti. Bir an önce liglerin başlamasını dört elle çekiyorum. Ben doğma büyüme Trabzonlu olmasam da baba tarafından Trabzonluyum. Formayı bana nasip eden önce Allah'a, sonra sayın başkanımıza, hocamıza ve Ünal hocaya teşekkür ediyorum. İnşallah onları utandırmamak için elimden geleni yapacağım. Herkes için hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, "Burak Yılmaz'ın 17 numaralı formasını giyeceksin. Bu sorumluluk, sende bir baskı oluşturur mu" sorusuna, "Benim üstümde baskı, sinir, stres yok. Bu yaşıma kadar hiç sorumluluktan kaçmadım. 17, bana yakın olduğunu düşündüğüm için giydiğim numara. Burak Yılmaz ile hiçbir alakası yok. Tabi ki Burak Yılmaz'ın Trabzonspor'a kattıkları tartışılamaz ama Burak abi olmadığına göre ben de elimden geleni yapmaya çalışacağım" yanıtını verdi.

Batuhan, Trabzonspor formasında güzel şeylerle anılmak istediğini ve A Milli Takım formasını tekrar giymeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

Batuhan'ın transfer sözleşmesinde, 30 maç oynaması halinde garanti para alacağına, 15 gol atması halinde de ekstra ücret ödeneceğine ilişkin maddelerin bulunduğu öğrenildi.

Sporx

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
trabzon bu sene şansını çok zorluyor :D gidiş gidiş değil.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Trabzonspor çok büyük bir dert aldı başına..

Batuhan gibi dengesiz ve disiplinsiz bir oyuncunun nesine bakarak referans alıp almışlar merak ettim doğrusu..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ii bir yedek olur halilden on kat iyidir forvet için
paftan gelen 5 yıldız daha var bir kaç sağlam yere sağlam takviye ve bu devrimle
trabzon bu sene şampiyonluğa oynar diyorum ben

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
aman kümeye oynamasın da yine
kupa aşkına :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Batuhan Karadeniz, Trabzon’la iki yıllık anlaşma sağladı ve iddialı konuştu:22 yaşındaki yıldız kariyerinde yepyeni bir sayfa açtığını belirtip “Artık özüme döndüm. Bundan sonra herkes gerçek Batuhan’ı görecek” diye konuştu.

20476945.jpg

spacer.gif

TÜRK futbolunun haşarı çocuğu Batuhan Karadeniz, Trabzonspor’la anlaştı. Son olarak Beşiktaş’ta kiralık forma giyen, devre arasında da Deportivo ile anlaşmasına rağmen kural engeline takılan milli oyuncu, sezon sonunda da Eskişehir’le olan sözleşmesini feshetmişti. Dün bordo mavililerin sportif direktörü Ünal Karaman’la görüşen genç oyuncu, Trabzon’la 2 yıllık anlaşmaya vardı. Trabzonspor’a geldiği için mutlu olduğunu söyleyen Batuhan, Başkan Hacısalihoğlu’na da teşekkür ederim” dedi.

‘YURT DIŞI TEKLİFLERİNİ REDDETTİM’

İSPANYA ve Rusya’dan gelen teklifleri reddettiğini ifade eden Batuhan Karadeniz “Şimdiye kadar bazı sorunlar yaşadım. Ama kimseye haksızlık yapmadım. Bana ise çok haksızlık yapıldı. Artık temiz bir sayfa açıyorum. Özüme dönüyorum. Soyadım gibi esmeye başlayacağım. Gerçek Batuhan kimdir görecekler” diye konuştu. Gerçekleri insanların yüzüne söylediği için kötü olduğunu belirten yıldız futbolcu “Ben böyleyim. Gerçek neyse onu insanların arkalarından değil yüzlerine söylerim” ifadesini kullandı.

‘BEŞİKTAŞ’TA SAKAT SAKAT OYNADIM’

BEŞİKTAŞ’ta forma giydiği 2. dönemde de büyük haksızlıklarla karşılaştığını belirten Batuhan, “Forma giyemem gereken zamanlarda beni oynatmadılar. Ben hep kendimi hazır tutmaya çalıştım. Yeri geldi sakat sakat oynadım. Büyük fedakarlık yaptım. Ama kimse bunları bilmiyor. Kimse bunları konuşmuyor. Sonra kötü olan ben oluyorum. Ama artık Trabzonspor’da yepyeni bir sayfa açıyorum ve neler yapacağımı herkes görecek” açıklamasını yaptı.

Hürriyet

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş. / TSPOR [] 14.06.2013 10:40:09

Profesyonel futbolcu Batuhan Karadeniz ile kulübümüze transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır.

KAP

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Burak'ın numarasını aldı. :p

Batuhan Karadeniz ‏@bthn65
Kaç numara forma gıyecegımın kararını veremedım bana ılk boş olan numarayı yazan Trabzonspor taraftarının söylediği numarayı giyeceğim...

Hami ‏@chaapter
@bthn65 17
Batuhan Karadeniz tarafından retweetlendi

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Şımarığın biri iki gün sonra Trabzonspor un başına dert olur hayırlısı olsun.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş. / TSPOR [] 14.06.2013 16:53:05

Profesyonel futbolcu Batuhan Karadeniz ile 3 yıllık (2015-16 futbol sezonu sonuna kadar) anlaşma sağlanmıştır.Anlaşmaya göre futbolcuya;

2013-14 futbol sezonu için 750.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 20.833.-TL maçbaşı ücreti,
2014-15 futbol sezonu için 600.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 31.250.-TL maçbaşı ücreti,
2015-16 futbol sezonu için 720.000.-TL performansa dayalı ve şartlı garanti ücret ile 37.500.-TL maçbaşı ücreti ödenecektir.

KAP

tsezer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Performansa dayalı sözleşme olması iyi oldu bence. Akıllana bilir belki.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Düz koşularda hocalarını da geçemeyen Batuhan Karadeniz ‘son büyük treni’ kaçırmak üzere. Oluşan kanaat olumsuz...

220720131100134737336.jpg

Transfer literatürüne ‘performansa dayalı şartlı garanti ücret’ deyimini kazandıran Batuhan Karadeniz, son durak olarak geldiği Trabzonspor’da da ‘durak’lama döneminden kurtulamadı ve umutlar giderek zayıflıyor.

KADROYA GİRME İHTİMALİ ÇOK ZAYIF

3 yıllık imza atan ve ilk yıl için 750 bin TL ‘performansa dayalı şartlı, garanti ücret’ artı maç başı 20 bin 833 TL alacak olan Batuhan Karadeniz öyle görünüyor ki, bu sezon da kadroya giremeyecek. Her gittiği takımda “Yeni bir başlangıç yapmaya geldim” diyerek kolları sıvayan Batuhan Karadeniz, Davraz kampında fazla kiloları nedeniyle çok eleştirildi. Hami Mandralı’nın özel olarak çalıştırdığı Batuhan Karadeniz yorucu idmanlardan, “Hocam kulağımdan bile nefes alıyorum” diyerek şikayetini dile getirmişti.

Batuhan Karadeniz’in şu anki görüntüsü de Davraz kampındaki formsuz durumundan farklı değil. Hâlâ fazla kilolarını atamayan Batuhan, düz koşularda da yine takımın en arka sıralarında kalmaya devam ediyor. Öyle ki bazen hocalarından bile geride kalıyor. Batuhan Karadeniz bu performansıyla Trabzonspor’la imzaladığı 3 yıllık anlaşmayı tamamlayamayacak gibi görünüyor.

BÖYLE GİDERSE KENDİSİ KAYBEDER

Bu konuda görüşlerini aldığımız bir Trabzonsporlu yönetici de Batuhan’ın durumundan fazla umutlu olmadığını gösteren bir ses tonuyla şu ifadeleri kullanıyor: “Bu Batuhan için iyi bir şans. Değerlendirirse hem kendisi için hem bizim için iyi olur. Değerlendiremezse de kaybeden Trabzonspor değil, kendisi olur. Kimsenin ona inancı kalmaz.”

Akşam