Battlefield 3 mü Modern Warfare 3 mü?

Battlefield 3 mü Modern Warfare 3 mü ?

• Kullanılan toplam oy
    127

Bu konuyu okuyanlar

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Soru gayet açık.Yorum yazarken teknik yönleri de ele almanızı rica ediyorum.

Bana göre MW 3 , nerden çıkardım :) BF BC 2 videolarını izlerken de hayran kalmıştım.Sonra MP dışında fos çıktı.BF 3 te abartıldığı kadar iyi olmayacak.Ghost'un karizması yeter :)

m231

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabiki MW3. BF3 videosunu izledim. LMG'deki mermi besleme şeridi ateş ederken hareket etmiyor. Bütün gerçekçiliği bozdu.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
tabiki MW3. BF3 videosunu izledim. LMG'deki mermi besleme şeridi ateş ederken hareket etmiyor. Bütün gerçekçiliği bozdu.

Şakamısın ? Onun öyle kalmasını beklemiyorsun herhalde.

Bence BF3. İzlediğim oyuniçi vidyolardan hareketle gerçekten fps severleri tatmin edecek bir oyun geliyor gibi. Gerçekcilik üst seviyede.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Tabiki de iyi bir oyun BF 3.Ancak DICE her oyununda oyuncuları kandırıyor.

Ek bir bilgi daha veriyim MW 3 te aynı BC 2 de olduğu gibi etrafı yıkabileceğiz.Yani bir fizik motoru geliyor...

Reaksiyon puanı
66
black ops her ne kadar çoğu oyuncu için hayal kırıklığı olsa da yine vazgeçilmez. serinin bir oyunu yüzünden serinin devamını karalamamak gerekir. mw3.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
black ops her ne kadar çoğu oyuncu için hayal kırıklığı olsa da yine vazgeçilmez. serinin bir oyunu yüzünden serinin devamını karalamamak gerekir. mw3.

Serinin devamını karalamıyoruz zaten MW 1 ve 2 nin başarısı ortada kimse hiçe sayamaz ama BF3 gördüğüm kadarıyla gerçek bir FPS deneyimi yaşatacak bize...

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Oyunun teknik yönünden bakacaksak BF3 Frostbite 2 ile geliyor,mw 3 ise eski motorlarla yapılıyor,teknik olarak Bf3 ün çok çok üst düzey olacağı kesin,nasıl mw 3 teknik olarak daha iyi gelecek diyebiliyorsunuzki ?

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bir kere Modern Warfare 3'ün en az 1 milyon satması kesin ki adı üstünde "Modern Warfare" bu adı taşıyor.Bu ismi taşıyan hangi oyun kötü oldu ki aslında 2 oyun yapıldı ama olsun.Sonuçta başka firma yapsa neyse tamam diyeceğim de yine İnfinity Ward yapıyor.Battlefield 3 isterse gerçek olsun yine MW3'tür yine MW3.Ayrıca 2. oyun bitmedim lan geliyorum der gibi bitti.Çok güzel gelecek bence Modern Warfare 3 çok güzel.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Bir kere Modern Warfare 3'ün en az 1 milyon satması kesin ki adı üstünde "Modern Warfare" bu adı taşıyor.Bu ismi taşıyan hangi oyun kötü oldu ki aslında 2 oyun yapıldı ama olsun.Sonuçta başka firma yapsa neyse tamam diyeceğim de yine İnfinity Ward yapıyor.Battlefield 3 isterse gerçek olsun yine MW3'tür yine MW3.Ayrıca 2. oyun bitmedim lan geliyorum der gibi bitti.Çok güzel gelecek bence Modern Warfare 3 çok güzel.

Ne 1 milyonun adından dolayı en az 8 milyon...

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
her ne kadar başta zambella ve west olmak üzere iw yarısı ayrıldıysa da
mw3 ölüsü bile yeter.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bi an başlığı yanlış okudum zannettim meğer ki gerçekten öyleymiş :D

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Hayır benim anlamadığım sizin için önemli olan bir oyunun çok satmasımı. Modernwarfare serisi yüzünden blackops bilmem kaçmilyon sattı ? Black ops iyimi şimdi ?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ya bu oyunlar çıktı da bizim mi haberimiz yok :D neye dayanarak yorum yapılıyor ya da oy kullanılıyor :D

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Karşılaştırma zor, ama şu an grafikleri en iyi fsp oyunu bence BF3

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Öncelikle Bad Company ile Battlefield'ı karıştırmamak gerek.
Battlefield 3, Battlefield 2'nin halefi olacak.

Grafik olsun, fizik motoru olsun, directx 11 olsun FrostBite 2 sayesinde Battlefield 3 önde olacakdır zaten.
Battlefield Multiplayer'larını Call of Duty serilerinkinden daha eğlenceli buluyorum. Zaten şimdiye kadar çıkan battlefield oyunlarındaki senaryo vasat olduğu için single player değil multiplayer karşılaştırılmalı.

Battlefield da oyuna başlıyorsun üsden herkes istediği araca atlayıp oyuna başlıyor.
Call of duty deki gibi sana uçak verecem ama 10 kere ölmeden adam vur taam mı abisi filan yok.. Böylelikle oooo uçak alacam ben diye hile açıp giren yeni yetme sayısı düşüyor.

Modern Warfare 3'de ise eğlenceli bulabileceğim bir tek şey var :

O geliştiriyoruz dedikleri fizik motoru (black ops'da da binalar yıkılacak deniliyordu yanlış hatırlamıyorsam balon oldu)
gerçekten iyi geliştirilmeli. Ve altına AC-130 aldığında o koca bombalar düşdüğü evleri dümdüz edebilmeli.

3 Firma birlikte çalıştığı için öncekilerden daha güzel bir şey çıkaracaklardır.
Ama dediğim gibi koca bombaları attığımızda bina yıkılmayacaksa parabankı doldurmak için yaptıkları yeni bir kopyadan başka bir şey olmayacakdır benim için.

iskader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar patlamalar felan yapmayın donanım yetmeyecek :) bi call of zevkimiz var yazık değilmi powersup değiştir, ekran kartı değiştir.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
yıllarca battlefiled serisi oynadım özellikle bf2 çok kısıtlı bir haritası vardı. ama her savaş donanımını kullanabilmek özellikle helikopterler konusunda zamanının mükemmeli. ta ki MW oynayana kadar. bence MW eşsiz

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
BC 2'ye de görsel anlamda tapanlar olmuştu çıkmadan önce ancak grafikler DICE firmasının abarttığı kadar iyi değildi.

Grafiksel anlamda BC 2 nin varisi olacak bir oyun.Ve ben yazıyorum abartmayın yine beklentilere(beklentilerime) cevap vermeyecek.Ve oyunlarla ilgili tahminlerim iyidir :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Oyun içi video var neyini abartmayak adamlar bir resim veya herhangi birşeyle değil direk oyun içi video ile konuşuyor. Battlefield in facebook sayfasındaki videoyu bir indirin hd olarak izleyin adamlar devrim yapmış.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Oyun içi video var neyini abartmayak adamlar bir resim veya herhangi birşeyle değil direk oyun içi video ile konuşuyor. Battlefield in facebook sayfasındaki videoyu bir indirin hd olarak izleyin adamlar devrim yapmış.

Allah allah kardeşim ben ne anlatıyorum burda. BC 2 nin videolarını aldandım küçük de olsa hayal kırıklığına uğradım. DICE in yaptığı tüm oyunlarda oluyor.

Evet kötü oyunlar değil hiçbiri ancak gameplaylerde ki kadar etkilenmiyor insanlar.Neyse şimdi konuşmak anlamsız sizin sözde grafik devriminizden sonra konuşuruz.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Biri grafik mi dedi.
Resimleri daha iyi görebilmek için google chrome ile yeni sekmede açın veya firefox ile view image diyin.

Call Of Duty Modern Warfare 2 (2009)
call-of-duty-modern-warfare-2-20090820050706358.jpg

modern_warfare_2_sp_01.jpg

Battlefield Bad Company 2(2010)
Battlefield-Bad-Company-2-Moments-Gameplay-Video-Part-2_3.jpg

bfbc2game20100207115958.jpg

Hahaha gülerim ancak ben buna
Silahlar, çizimler, tasarımlar, polygon, texture rezalet.
Ama efekt bol keseden.
Koşarken bile her taraf blur efekti oluyor.
Biri EA söylesin o efekt araba yarışlarında en az 250km hızla giderken gösterilir koşarken ortalık bulanıklaşmaz tabi arkana roket takmadıysan:D

Grafik olarak da fizik olarak da MW2 yardıra yardıra bağırta anırta hoplata geçer :D

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Koçum benim yarışçı yazılması ve paylaşılması gereken her şeyi yazmışınsın.

Efekt demişken de ekleyelim MW 2 nin patlama efektleri BC 2 ye bin basar....

Hemen atlayıp BF 3 daha iyi demeyin kandırıldığımızı sayfalarca yazdım :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Iyide burda bc 2 ile mw karşılaştırması yapmanız ne kadar saçma. Ben zaten bc2 nin grafik bakımından iyi olduğunu savunmuyorum ki ama bc3 ü deseniz hep türlü desteklerim. Yoksa bc3 dışında diğer oyunları cod serisi ezer geçer ki grafik bakımından diyorum. Bc2 deki multiplayer cod serisi filan affetmez.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
samilcan'ın dediği gibi mw 2 ile bc2 karşılaştırması boş olmuş biraz.
BC2'nin grafiği iyi diyen yok zaten.
Şayet önümüzdeki oyunlarda Battlefield yeni frostbite 2 motoruyla yapılırken, modern warfare 3 yine aynı motoruyla yapılacak.
modern warfare 3 çıkdığında da bad company 2 resimleriyle karşılaştırırsanız şaşırmam artık :D