Battlefield 1 Oyuna Girmeme - Sürücü Hatası (AMD 16.20.1025)- Çözümü

Bu konuyu okuyanlar

rahip59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi hata böyle oldu

Ekli dosyalar

• 3.png
    3.png
    9.1 KB · Görüntüleme: 757

rahip59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
giriş yaptım oyuna oldu bakalım nolcak

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Battlefield 1 Beta’sı 8 Eylül’e kadar devam edecek.

hsenx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar
pc format attıktan sonra oyunu D:\ kalsorune ındırdım ve oyuna gırınce devamlı bu uyarı çıkıyor fakat tamam butonuna asla ve asla basamıyorum nasıl geçecem bu sorunu bilgisi olanlardan destek rica edeceğim
teşekkürler

byLewis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar
pc format attıktan sonra oyunu D:\ kalsorune ındırdım ve oyuna gırınce devamlı bu uyarı çıkıyor fakat tamam butonuna asla ve asla basamıyorum nasıl geçecem bu sorunu bilgisi olanlardan destek rica edeceğim
teşekkürler

Aynı sorun bende de var.Çözüm bulamadım.Origin hesabından profil ayarlarına baktım ama değiştirebileceğim birşey yok.Yardımcı olursanız sevinirim.

woltex61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
i7 4700mq işlemci amd r7 m265 ekran kart 2gb 8 gb ram
bu işlem yapdım ama yine oyuna giremiyorum ne yapmam lazım arkadaslar yardımcı olurmusunuz lütfen

byLewis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SAPPHİRE HD6870 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartım vardı. Çözüm bulamayınca sattım. Oyunu kuruyorum açınca önceki iletilerimde de belirttiğim gibi profil hatası veriyordu. Şimdi ASUS GeForce GTX1050 GDDR5 2GB 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı aldım. Ne hata ne de sorun var artık. Sadece bu oyun için de almadım.

Son düzenleyen moderatör:

Strosferus13

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar hd 6850 sahibiyim en son güncellemeleri indirip yükledim beta 16.02 olanı sonrasında bakıyorum sürüm bilgisinde hala 15.03 yazıyor anlamadım
Battlefield 1 oyununu açıyorum ilk açılışta ekran kartı minimum gereksinim altında diye bi uyarı geliyor tamam deyip oyunu açtığımda klavye ve mause oyun menüsünde çalışmıyor
Ne şimdi bu,nasıl çözeceğiz yardımcı olur musunuz?

SPELTURE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba benim ekran kartı modelim geforce 9600GT ve malesef regedite girdiğimde release version diye bir şey göstermiyor yardımcı olursanız sevinirim

Mandalinali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Battlefield 1 Oyuna Girmeme Hatası Nasıl Çözülür?

AMD'nin güncelleme desteğini çektiği ekran kartlarından birine sahipseniz (mesela 6850 gibi) oyun sürücü hatası verip açılmıyor. Uzun zamandır güncelleme yapmıyorsanız yine aynı hatayı vermesi mümkün.

(İşlemlere başlamadan lütfen ilk önce ekran kartınızın sürücüsünü güncelleştirin.)
Download Drivers

(Ekran kartı güncelleme işlemi için tıklayınız.)

Sorun devam ederse aşağıdaki işlemlere devam edin.

Verilen hata "16.20.1025 ve üstü sürücüye sahip olmalısınız" şeklinde. AMD de bu ekran kartlarına bu sürücü desteğini vermedi.

Ekli dosyayı görüntüle 9698

Kayıt defterinde yapacağınız küçük bir değişiklikle oyuna girebilirsiniz.

1 - Çalıştıra regedit yazıp kayıt defterini açın.

2- HKEY_LOCAL_MACHINE> SYSTEM> CurrentControlSet> Control \ Video> bölümü altında

Ekli dosyayı görüntüle 9699

0000 yazan yere gelin. Bir kere tıklayınca sağ bölme açılır.

3- Sağ bölmede ReleaseVersion yazan kısma çift tıklayın ve değer verisi olarak 16.30 girin (eski değeri bir yere not edin, daha sonra eski haline getirmek istediğinizde lazım olur.)

Ekli dosyayı görüntüle 9700

Tamam deyip oyuna girebilirsiniz.

rE9W8V.jpg

Diğer yöntem

(işlemler öncesi sistem geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz.)

Kayıt defterinde en üstte (bilgisayar) bir kere tıklayın, f3'e basın (veya düzenle'den bul deyin.)

Ekli dosyayı görüntüle 10179

Arama yerine 15.301.1901 yazıp (hata penceresindeki sürüm numarası neyse) arayın. Releaseversion diye gelen sonuçları 16.30 olarak değiştirin. (Diğer arama sonucuna geçmek için f3'e basın) (oldreleaseversion değil releaseversion olacak)

İşlem bitince oyuna tıklayın.
Hocam dediğiniz herşeyi yapıyorum ama olmuyor ne yapmalıyım