Battery doctor otomatik izin?

Bu konuyu okuyanlar

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Arkadaşlar.Merhabalar.Battery doctor diye bir uygulama yükledim.Fakat uygulamayı açtığımda bir özelliği kullanmak için izin istemesi gerekiyordu.(Önceden tekrar yüklediğim için biliyorum)Fakat ayarlara girip baktığımda izinler verilmiş.Neden böyle oldu.Ben izin vermediğim takdirde?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Belki daha önceden aynı telefonda kurulum yapıp izin verip daha sonra uygulamayı silmişsen, yani uygulamayı aynı telefonda 2. kez kuruyorsan bu yüzden kaynaklanabilir.

O tarz programları kesinlikle önermiyorum, varsa telefonun kendi güç tasarrufu özelliğini kullanmanı tavsiye ederim.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Ne sakıncası var ki

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Aslında amacı pil optimizasyonudur, temizliktir. Sürekli yapılması gereken bir işlem değildir. Eğer o programları sürekli kullanıyorsanız önbelleğinizi sürekli siliyorsunuz demektir. Bu da telefonun hazırda beklettiği şeyleri kaldırmanıza yani örnek vermek gerekirse, mesela fotoğraflara tıkladığınızda resimler hemen açılıyorken o fotoğraflardaki küçük resimlerin yüklenmesini bekleyeceksiniz. Bu yüzden sürekli yapılmamalı.

Ve bu pil ömrünüze ters de etki edebilir. Örneğin önbellekten kaldırılmış dosya ve uygulamaları tekrar açarken telefon en baştan bu işleme "start" komutu vermek zorunda kalacak. Verilen her komut, yapılan her işlem şarj konusunda sizi mağdur edecektir.

---

Telefonunuzun kendi güç tasarrufu modu ise sadece işlemci hızı, parlaklık gibi özellikleri kısarak pil tasarrufu sağlayacaktır.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Anladım.Bu bilgiyi öğrendiğim iyi oldu.Teşekkür ederim.Bir de virüs drğildir değil mi?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Hayır virüs değil, fakat kullanmasanız daha iyi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Saçma sapan uygulamalar yapıp milleti kandırmaya çalışıyorlar. Yok efendim pil performansını uzatıyormuş, şarj çok az gidiyormuş vs.
İnanmayın ve kullanmayın derim.