Batarya öncelikli telefon önerisi

Hangi model bana daha uygun ?

• Kullanılan toplam oy
    23

Bu konuyu okuyanlar

Yeniuyeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Önceliğim bataryasının çok iyi olması. Yoğun kullanımda bile 1 günde bitmemesi. Ayrıca 128 GB depolama alanı veya 64 GB + Hafıza kartı seçeneği arıyorum. Mümkünse OPPO,Realme veya Xiaomi önermeyin. Biliyorum kağıt üstünde en mükemmel olan Mi9t fakat dili yanan çok arkadaşım var hem xiaomi'den hem mi9t'den. Her ne kadar 2700-2800lirayı haketmesede almaya en yakın olduğum model A70. Fiyat mümkünse 3000TL'ye kadar olsun.

Edit:Fiyatı eklemeyi unutmuştum.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
A70 günlük ihtiyaçlarınızı karşılar. Tabii ki forum olarak size asıl önerimiz rn 8 pro ve mi9t
Mesaj otomatik birleştirildi:

Redmi note 8 pro ya bakın derim bir de 4500 mah pil ve mi9t ile hemen hemen aynı bir telefon hatta kimine göre daha iyi

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Önceliğim bataryasının çok iyi olması. Yoğun kullanımda bile 1 günde bitmemesi. Ayrıca 128 GB depolama alanı veya 64 GB + Hafıza kartı seçeneği arıyorum. Mümkünse OPPO,Realme veya Xiaomi önermeyin. Biliyorum kağıt üstünde en mükemmel olan Mi9t fakat dili yanan çok arkadaşım var hem xiaomi'den hem mi9t'den. Her ne kadar 2700-2800lirayı haketmesede almaya en yakın olduğum model A70. Fiyat mümkünse 3000TL'ye kadar olsun.

M30s önermek isterdim. Ama fiyatı çok yüksek olacak.

Yeniuyeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
A70 günlük ihtiyaçlarınızı karşılar. Tabii ki forum olarak size asıl önerimiz rn 8 pro ve mi9t

Redmi note 8 pro ya bakın derim bir de 4500 mah pil ve mi9t ile hemen hemen aynı bir telefon hatta kimine göre daha iyi
Ya o kadar korkarak yazdımki buraya anlatamam.Herkes mi9t önerecek elim boş dönecem diye. Yani cidden başta mi9t almaktı hedefim ama mi9t sahibi arkadaşımın o pişmanlığını görünce vazgeçtim. Başka model Xiaomi kullanan arkadaşlarda aynı şekilde bulaşma dediler.Yinede cevap için sağolun.

Yeniuyeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Ya o kadar korkarak yazdımki buraya anlatamam.Herkes mi9t önerecek elim boş dönecem diye. Yani cidden başta mi9t almaktı hedefim ama mi9t sahibi arkadaşımın o pişmanlığını görünce vazgeçtim. Başka model Xiaomi kullanan arkadaşlarda aynı şekilde bulaşma dediler.Yinede cevap için sağolun.
Teknoloji şans işi benim ailem ve arkadaşlarım olmak üzere bir çok xiaomi telefon kullanan çevrem var ve sorun yaşayan yok. Yine sizin kararınız içiniz rahat olsun isterseniz a70 gayet makuldur ama forumda da mi9t modelini Kullanan bir kaç üye var mesela @Görkem Say hocamız. Yani 1 kişiye bağlı kalmayın

Yeniuyeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Teknoloji şans işi benim ailem ve arkadaşlarım olmak üzere bir çok xiaomi telefon kullanan arkadaşım var ve sorun yaşayan yok. Yine sizin kararınız içiniz rahat olsun isterseniz a70 gayet makuldur ama forumda da mi9t modelini Kullanan bir kaç üye var mesela @Görkem Say hocamız. Yani 1 kişiye bağlı kalmayın
Yani şans işi olduğu kesinlikle doğru. Ama baktığım zaman arayüzü falan pek hoşuma gitmedi. Bataryaları biraz çabuk bitiyor genel sorun buydu tüm kullanan arkadaşlarıma sorduğumda. Açıkçası soğudum markalardan bu yüzden. Alsamda mutlu olacağımı sanmıyorum.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Yani şans işi olduğu kesinlikle doğru. Ama baktığım zaman arayüzü falan pek hoşuma gitmedi. Bataryaları biraz çabuk bitiyor genel sorun buydu tüm kullanan arkadaşlarıma sorduğumda. Açıkçası soğudum markalardan bu yüzden. Alsamda mutlu olacağımı sanmıyorum.
O zaman içinizden geçen telefona yönelmeniz en doğrusu olur ki içinizdeki telefon da gayet iyi bir telefon

The Cyclist

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,906

A70 iyi cihaz ama RN8 pro öneririm. Kamera-performans açısından daha iyi bir cihaz?

Arayüz hoşunuza gitmiyorsa Launcher ile çözebilirsiniz:)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Xiaomi arayüzü bataryayı Samsung'a göre kesinlikle çok daha verimli kullanıyor. Arayüz tasarımı hoşunuza gitmeyebilir tabi ona bir şey diyemem. Ben hiç oyun oynamıyorum, wifi ve bt gibi bağlantılar genelde açık oluyor. 9T bataryası beni 2-2.5 gün çıkarıyor diyebilirim. A70 gibi plastik kasalı telefonlar yerine Mi 9T veya RN8 Pro öneririm. Yakın zamanda Mi CC9 Pro gelecek onu da bekleyebilirsiniz.

Yeniuyeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Xiaomi arayüzü bataryayı Samsung'a göre kesinlikle çok daha verimli kullanıyor. Arayüz tasarımı hoşunuza gitmeyebilir tabi ona bir şey diyemem. Ben hiç oyun oynamıyorum, wifi ve bt gibi bağlantılar genelde açık oluyor. 9T bataryası beni 2-2.5 gün çıkarıyor diyebilirim. A70 gibi plastik kasalı telefonlar yerine Mi 9T veya RN8 Pro öneririm. Yakın zamanda Mi CC9 Pro gelecek onu da bekleyebilirsiniz.
S6 Edge gibi bir telefondan geçeceğim için hangi kasa olursa olsun ciddi anlamda çirkin geliyor bana. Yani kasa malzemesi çok önemli değil benim için s6edge olmadıktan sonra. Arayüzü gerçekten hoşuma gitmiyor Xiaominin.Çok oyun oynamam hatta haftada 1 saat belki hafif oyunlar oynarım ama çok müzik dinlerim sosyal medyayı sık kontrol ederim. Batarya konusunda mi9t daha önde gerçekten aslında işlemciden dolayı fakat yinede soğuğum markaya.Cevap için teşekkürler.

A70 iyi cihaz ama RN8 pro öneririm. Kamera-performans açısından daha iyi bir cihaz?

Arayüz hoşunuza gitmiyorsa Launcher ile çözebilirsiniz:)
Teşekkürler cevap için. Size göre A70 gibi bir cihazın fiyatı ne olursa alınabilir olabilir ?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hocam m30s felan almayın. Fiyatını asla haketmeyen bir cihaz.

A70'i geçen bir arkadaşım Samsung mağazasından 10 taksitle 3100 TL'ye aldı. Ayda 310 310 ödüyor.

S3'ten geçti. Adam "Ben ne yapmışım kendime" diye kızıyor.

Ben burada size çin telefonları önermiyorum isteğiniz üzere. Samsung dışında pek alternatifiniz yok. S6'dan geliyorsanız keyifle kullanırsınız.

Yoksa RN 8 Pro 128 GB önerirdim. Ben mi9t'ci değilim. O telefon fazla abartılıyor.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
maxresdefault.jpg

bu olumlu mu olumsuz mu ?

Yeniuyeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
maxresdefault.jpg

Bende az önce bu videoyu izlemiştim çok gülmüştüm cihaza :) Sanırım a70 daha iyi demek istemiş arkadaşı.

Hocam m30s felan almayın. Fiyatını asla haketmeyen bir cihaz.

A70'i geçen bir arkadaşım Samsung mağazasından 10 taksitle 3100 TL'ye aldı. Ayda 310 310 ödüyor.

Ben burada size çin telefonları önermiyorum isteğiniz üzere. Samsung dışında pek alternatifiniz yok. S6'dan geliyorsanız keyifle kullanırsınız.

Yoksa RN 8 Pro 128 GB önerirdim. Ben mi9t'ci değilim. O telefon fazla abartılıyor.
Açıkçası deneyimlerime göre bir telefonu ortalama 3yıl kullanıyorum. A70'te 3yıl götürürse beni sorun olmaz. Muhtemelen a70 alırım 2500lira gibi bir fiyata yakalarsam. Teşekkürler görüşleriniz için.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Bir yandan Mi9T veya RN8 Pro almak istiyorum ama bir yandan da Çinlilere güvenemeyip, Samsung'tan devam edeyim, A70 veya A50 alayım diyorum. Yakın zamanda teknoloji marketlerinde 4 telefonu da inceleyecegim ve Black Friday, n11'in 11.11 indirimlerinde filan iyi bir indirim yakalarsam alacağım. A70 boyut olarak biraz büyük gibi duruyor kağıt üzerinde, elime alip inceleme fırsatım olmadı ama o yüzden A50 secme ihtimalim de var.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Türkiye'de satışı olsaydı git bundan al dicektim de hem satışı yok hem de tuzlu olurdu fiyatı...

1571774490078.png

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
O arkadaşın şanssız diye sen aldığın zaman arkadaşının yaşadığı problemin aynısını yaşayacaksın diye bir şart yok teknoloji tamamen şans işi bence sen Xiaomi'ye karşı ön yargılısın burada hepimiz Mİ9T önersek bile alternatif olarak RN8 Pro öneririz ki biz dandik telefon asla önermeyiz ve RN8 Pro cidden fıstık gibi bir telefon ve fiyatı da gayet uygun o arkadaşların aldığına pişman diye sende pişman olacaksın diye bir şey yok onu at kafandan Samsung kesinlikle önermem orta segmenti berbat ve parasının hakkını da vermiyor Samsung alacak olan adama da S veya Note serisi öneririm çünkü bu 2 seri verdiğin paranın hakkını veriyor A ve M serisi vermiyor bile M serisi zaten direk giriş seviyesi onu asla önermem

MI CC9 Pro 350 dolar 10 ile çarptım 3500 çıkıyor eğer giriş fiyatı 3500 tl olursa babayı alır hocam

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
O arkadaşın şanssız diye sen aldığın zaman arkadaşının yaşadığı problemin aynısını yaşayacaksın diye bir şart yok teknoloji tamamen şans işi bence sen Xiaomi'ye karşı ön yargılısın burada hepimiz Mİ9T önersek bile alternatif olarak RN8 Pro öneririz ki biz dandik telefon asla önermeyiz ve RN8 Pro cidden fıstık gibi bir telefon ve fiyatı da gayet uygun o arkadaşların aldığına pişman diye sende pişman olacaksın diye bir şey yok onu at kafandan Samsung kesinlikle önermem orta segmenti berbat ve parasının hakkını da vermiyor Samsung alacak olan adama da S veya Note serisi öneririm çünkü bu 2 seri verdiğin paranın hakkını veriyor A ve M serisi vermiyor bile M serisi zaten direk giriş seviyesi onu asla önermem

MI CC9 Pro 350 dolar 10 ile çarptım 3500 çıkıyor eğer giriş fiyatı 3500 tl olursa babayı alır hocam
Niye? O fiyatta 27w hızlı şarj, 730G, 4000 mAh batarya, 108mp kamera, ekrandan parmak izi okuyucu sunan başka telefon yok. Mi 9T'nin 3500'ü gördüğü zamana göre bu telefona 3500 aşırı bir fiyat değil bence.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Niye? O fiyatta 27w hızlı şarj, 730G, 4000 mAh batarya, 108mp kamera, ekrandan parmak izi okuyucu sunan başka telefon yok. Mi 9T'nin 3500'ü gördüğü zamana göre bu telefona 3500 aşırı bir fiyat değil bence.
Mİ9T şuanda 2600-2700 seviyelerinde ve olması gereken fiyatında
SD855 olsaydı 3500'ü normal karşılardım da ondan

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Mİ9T şuanda 2600-2700 seviyelerinde ve olması gereken fiyatında
SD855 olsaydı 3500'ü normal karşılardım da ondan
Pop-up kamera yüzünden 855 olsa dahi o fiyata almayacak insanlar var birde bu şekilde düşün. CC9 Pro 2 ay içinde 3000 seviyesine düşer zaten. RN8 Pro ve 9T ikilisinin başarılı yönlerini karmışlar.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Pop-up kamera yüzünden 855 olsa dahi o fiyata almayacak insanlar var birde bu şekilde düşün. CC9 Pro 2 ay içinde 3000 seviyesine düşer zaten. RN8 Pro ve 9T ikilisinin başarılı yönlerini karmışlar.
CC9 Pro global de ismi ne olacak Mİ9 Lite Pro mu ?:p:p:p:p:p:p:p
Şimdi bu model çıkarsa insanların kafasını daha çok karışacak forumda Mİ9 Lite RN8 Pro CC9 Pro (globalde adı her neyse) ve Mİ9T bu dört model arasında gidip gelecekler hocam

msenel05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam samsung a50 a70 modellerinide xiaomi rn 7, mi 8, mi max 3 ve şuan mi 9 kullanıyorum samsung orta segment cihazları asla önermem arkadaşının yaşadığı sıkıntıları bende samsungda yaşadım sen milleti dinle rn 8 pro al devam et. samsung orta segment pişmanlıktır.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Görkem hocam arkadaş bi Mi9T'yi alsın ablası sponsorluğunda. Biz de rahatlayacağız. 9T alana kadar her telefona laf ediyor olur olmadık şekilde.

maxresdefault.jpg

Tabii ki olumlu anlamda. Kızıyor kendine çünkü "Bu zamana kadar bu takozu neden kullanmışım" pişmanlığında.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Görkem hocam arkadaş bi Mi9T'yi alsın ablası sponsorluğunda. Biz de rahatlayacağız. 9T alana kadar her telefona laf ediyor olur olmadık şekilde.

Tabii ki olumlu anlamda. Kızıyor kendine çünkü "Bu zamana kadar bu takozu neden kullanmışım" pişmanlığında.
Yav benim her telefona laf attığım yok RN8 Pro'yu da beğendim ancak Mİ9T daha güzel geliyor gözüme zevk meselesi benim her telefona laf attığım yok nereden çıktı bu uydurma reis

Son düzenleyen moderatör:

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
samsung m serisie göz at

donanım kamera umrunda değilse resmi 8a al

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Yav benim her telefona laf attığım yok RN8 Pro'yu da beğendim ancak Mİ9T daha güzel geliyor gözüme zevk meselesi benim her telefona laf attığım yok nereden çıktı bu uydurma reis
Yeni telefonunu aldığın günü iple çekiyorum valla :D Senden çok biz seviniriz.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Eksik olmayın hocam
Bende Mİ9T'ye geçtiğim zaman aranıza katılacağım zamanı iple çekiyorum
Bu arada hocam Mİ9T için hangi ekran koruyucusunu önerirsiniz ya da siz ne kullanıyorsunuz ne kadara aldınız ?
Ablam için ise Mİ9 Lite düşünüyorum RN8 Pro ile Mİ9 Lite arasında gidip geliyordum Teknosa'da Mİ9 Lite'ı elime alınca ve parmak izini test edince ablam için telefonu nihayet buldum dedim

Astegon reisin foruma baklava sözü var aldığım zaman hatırlatırım hocam