Başkasının yanında çalışmak köleliktir

Bu konuyu okuyanlar

İsyankar97

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Patron mercedese biner

Siz otobuse

Patronun eline surekli para geçer

Size aydan aya

3 kurusa ömrunuzu, saatlerinizi satarsınız.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kocasının yanında çalışan kadın seks kölesi oluyor?

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Ya şunu anlamıyorum okumuyorsunuz iyi bir işe yerleşmiyorsunuz insanları kıskanıyorsunuz. Patronun okumuş iyi bir iş sahibi olmuş sen okumamışsın kötü bir iş sahibi olmuşsun.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ya şunu anlamıyorum okumuyorsunuz iyi bir işe yerleşmiyorsunuz insanları kıskanıyorsunuz. Patronun okumuş iyi bir iş sahibi olmuş sen okumamışsın kötü bir iş sahibi olmuşsun.
Benim patronum okumayı bile iş hayatına atılınca öğrenmiş şimdi ise saygın iş adamlarından biri para parayı şekiyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
böyle takılsa ağustos böceği dersin ona?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
İş kur ak için sermaye, sermaye içşn de çalışmak lazım.
İş kursan yine çalışacaksın daha çok çalışacaksın bakın @Hakkı Alkan abiye adam ülke ülke gezmekten o da mecbur kendi işi için birşeyler yapıyor

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Herkes girişimci olamaz. Diyelim ki aklında iş var para nerede? İyi projen olacak ki yatırım çıksın. Anadan babadan da bir şey kalmıyorsa okulunu bitirirsin veya bitirmezsin tıpış tıpış el kapısı yapacak bir şey yok sistem böyle.
Başkasının işinde çalışıp çok iyi paralar kazanan ve çok kaliteli yaşayan insanlar var. Böyle sisteme küfür edip durmak yerine toplumda statümü nasıl arttırabilirim ileride kazancımı nasıl katlayabilirim gibi düşüncelere yer vermek lazım.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Herkes iş kurarsa içinde kim çalışacak? Tüm dükkanlar tek kişiyle mi dönecek? Başkasının yanında çalışmak kölelik değildir. Toplumda herkesin bir rolü vardır. Başkasının yanında çalışan biri eğer hakkı olan parayı alamıyorsa bunu sorgulayabiliriz, başkasının yanında çalışıyor olmasını değil.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Sende iş kur isyankar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çözüm neymiş?
İş kurmak.

Sen ağa ben ağa bu ineği kim sağa?

Herkes iş kurduğunda o iş yerlerinde kim çalışacak?

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Okumakla bir ilgisi yok. Turkiyede ki kaç tane zengin iş adamları bir yardimda bulunuyor. Cimrilik ve sonradan görme kanlarında var. Bir kısmının..

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Okumakla bir ilgisi yok. Turkiyede ki kaç tane zengin iş adamları bir yardimda bulunuyor. Cimrilik ve sonradan görme kanlarında var. Bir kısmının..
Okumanın etkisini gözardı etmek çok yanlış bana göre.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
tumblr_mxu0ytQTwt1sdaeu9o1_500.png

huzur var huzur...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Naber köle ?

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
O dediklerin için de bir kapasite lazım. Herkes doğuştan zeki doğmuyor. Dünya her açıdan adil değil.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
O dediklerin için de bir kapasite lazım. Herkes doğuştan zeki doğmuyor. Dünya her açıdan adil değil.
Doğuştan zeki olmaya gerek yok ama. Okul ne için var? Bilmediklerimizi öğrenmek için. Onları öğrenmekte bizi zeki yapar.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Doğuştan zeki olmaya gerek yok ama. Okul ne için var? Bilmediklerimizi öğrenmek için. Onları öğrenmekte bizi zeki yapar.
Alakası yok donuk bir zekan varsa istediğin kadar uğraş hiç bir halt yapamazsın. Eğer fakir doğacaksa bir insan zeki olmalı yada hiç doğmamalı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yorumumu neden beğendin?

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Zekı olanlar daha hızlı öğrenir, diğerleri daha yavaş öğrenir. Herkesin farklı yetenekleri var ve herkes önce kendi yetenelerini keşf etmek zounda. Herkes aynı işi yapsa, yapılmayan işler aksar. ( denge bu şekilde sağlanır ) açlk öğretim var, işkur'un meslek eğitimleri var, özel gelişim kursları var. Bir insan kendini geliştirmek istedikten sonra ona kimse engel olmaz.

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
edelkrone isimli şirketi araştırmanı tavsiye ederim. Bu konudaki mevcut ön yargılarını yıkacaktır. :)