Başkasının yanında çalışmak köleliktir

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

İsyankar97

Asistan
Patron mercedese biner

Siz otobuse

Patronun eline surekli para geçer

Size aydan aya

3 kurusa ömrunuzu, saatlerinizi satarsınız.

xPhoenix06

Profesör
Ya şunu anlamıyorum okumuyorsunuz iyi bir işe yerleşmiyorsunuz insanları kıskanıyorsunuz. Patronun okumuş iyi bir iş sahibi olmuş sen okumamışsın kötü bir iş sahibi olmuşsun.

Durmuşkandemir

Profesör
Ya şunu anlamıyorum okumuyorsunuz iyi bir işe yerleşmiyorsunuz insanları kıskanıyorsunuz. Patronun okumuş iyi bir iş sahibi olmuş sen okumamışsın kötü bir iş sahibi olmuşsun.
Benim patronum okumayı bile iş hayatına atılınca öğrenmiş şimdi ise saygın iş adamlarından biri para parayı şekiyor

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Herkes girişimci olamaz. Diyelim ki aklında iş var para nerede? İyi projen olacak ki yatırım çıksın. Anadan babadan da bir şey kalmıyorsa okulunu bitirirsin veya bitirmezsin tıpış tıpış el kapısı yapacak bir şey yok sistem böyle.
Başkasının işinde çalışıp çok iyi paralar kazanan ve çok kaliteli yaşayan insanlar var. Böyle sisteme küfür edip durmak yerine toplumda statümü nasıl arttırabilirim ileride kazancımı nasıl katlayabilirim gibi düşüncelere yer vermek lazım.

Blue Stack

Doçent
Herkes iş kurarsa içinde kim çalışacak? Tüm dükkanlar tek kişiyle mi dönecek? Başkasının yanında çalışmak kölelik değildir. Toplumda herkesin bir rolü vardır. Başkasının yanında çalışan biri eğer hakkı olan parayı alamıyorsa bunu sorgulayabiliriz, başkasının yanında çalışıyor olmasını değil.

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
Sende iş kur isyankar

Elbruz46

Rektör
Yasaklı
Çözüm neymiş?
İş kurmak.

Sen ağa ben ağa bu ineği kim sağa?

Herkes iş kurduğunda o iş yerlerinde kim çalışacak?

alpacino_34

Profesör
Okumakla bir ilgisi yok. Turkiyede ki kaç tane zengin iş adamları bir yardimda bulunuyor. Cimrilik ve sonradan görme kanlarında var. Bir kısmının..

kaanm55

Dekan
Okumakla bir ilgisi yok. Turkiyede ki kaç tane zengin iş adamları bir yardimda bulunuyor. Cimrilik ve sonradan görme kanlarında var. Bir kısmının..
Okumanın etkisini gözardı etmek çok yanlış bana göre.

stat counter