Başkası adına kayıtlı telefon hattını kullananlara 1 yıl süre

Konusu 'Mobil Operatörler ve Kampanyalar' forumundadır ve cobra11 tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    sormayıda unuttum, bişeyde söylemedi. öyle bişey olursa zaten onayımı almak zorunda yada imzamı. ben hiç bişey yapmadan taahhüt vermiş olamam sanırım :)

2. Max2Life

Max2Life Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Vodafone forumda mod olan biri şöyle diyor:

"Öncelikle kullanılan hattın devir alınması gibi bir zorunluluk bulunmuyor fakat herkesin kendi adına olan hattı kullanması gerekmektedir. İşlemde devir ücreti alınmamakta olup hat devir alındığında yeni tesis hat olarak ele alınarak 37 TL ilk abonelik Özel İletişim Vergisi (3.08 TL x 12) ve 14.56 TL TK Ruhsat Ücreti (1.21 TL x 12) alınmaktadır. Ayrıca, Telekomünikasyon Kurumu (Telsiz Kullanım) Kullanım Ücreti; GSM aboneliğinin devam ettiği müddet boyunca 1.21 TL olarak faturana tahakkuk eder. " Alıntı: http://forum.vodafone.com.tr/t5/Gün...sı-adına-hat-kullananlara-iyi-haber/m-p/47382
    cobra11
    size bu ücretlerden bahsedildi mi?

3. sece02

sece02 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Şimdi vodafone müşteri hizmetlerini aradım.
    Kullanıcılar 1 kereye mahsus olmak üzere açık hat işleminden yararlanıp telefonu üzerlerine alabiliyorlarmış.
    Ben birazdan gidip yapacağım işlemi.
    Akşama detayını anlatırım size
    Sevgi ve saygı ile...

4. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    ben müşteri hizmetlerine dilekçe gönderdim. sonra mesaj geldi işleminiz için müşteri hizmetlerini arayınız diye. sonra aradım müşteri temsilcimiz yanlış bilgi vermiş yok böyle birşey dendi. bende "bunu dinleyen teknik ekibin Allah belasını versin" dedim kapattım.. :/

5. sebastiantr

sebastiantr Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Avea nın müşteri hizmetleri rezalet.
    Ne yapacaksanız şubeye gidin işleminizi yaptırın elinize yapılan işleme dair mutlaka yazılı belge olsun.

Biz şirket hattını kapattık. Açık ve net şekilde kapatın dedik, 1dk sonra telefon kapandı.
    Yaklaşık 1 sene boyunca telefon askıya alınmış, 1 sene sonra yine 60-70-80 garip garip faturalar gelmeye başladı.
    Şikayet ettik tekrar böyle böyle şöyle şöyle,yok efendim siz telefonu kapattırmamışsınz askıya almışsınız vs dediler...
    2. şikayetten sonra 2-3 ay boyunca aylık 3-5TL askıya alma ücreti geldi sürekli.
    Bu ay yine 75Tl falan fatura geldi :)

Hat yok zaten. En az 15-16 aydır hiç bir telefona takılmamıştır.
    Defalarca kez hattı kapatın dememize rağmen hattımız halen açık birde utanmadan 300-500TL de fatura parası istiyorlar kullanılmayan telefona.

6. sece02

sece02 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Size sistem tarafından gelen telefonlardaki hiç bir şeyi onaylıyorum demeyeceksiniz.
    Eğer telefonda onaylamak zorunda kalırsanız onayladığınız şey sorulduğunda ne onaylıyorsanız mutlaka o cümleyi sizde yüksek sesle tekrar ederek cümlenin hemen bitiminde onayladığınızı belirtiniz. Eğer soru tekrarlanırsa sizde cümleyi tekrar söyleyerek onayladığını ekleyiniz. Sorulara sadece "onaylıyorum" şeklinde sorulan cümleyi tekrar etmeden asla yanıt vermeyiniz.
    Sorulara sadece "onaylıyorum" şeklinde sorulan cümleyi tekrar etmeden verdiğiniz yanıtlar o sistemle olan başka iş ve işlemleriniz için de sizin yararınıza uygun olmayan bir yığın iş ve işlemde sizin bilginiz ve onayınız varmış gibi kullanılmaktadır.
    Uygulaması çok zor olmayan bu konuda çevrenizi de mutlaka bilinçlendiriniz.
    Sevgi ve saygı ile.

7. Max2Life

Max2Life Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Türkcell halen 37 lira para istiyor neymiş haberleri yokmuş. Ya resmi gazetede yayınlanalı 1 ay oldu diyorum haberimiz yok diyorlar. Bize daha bilgilendirme yapılmadı diyorlar.
    Tam 7 türkcell bayi gezdim hiçbirinin durumdan haberi yok yada işlerine gelmiyor.

Türkcelli olupta kullandığı hattını üzerine ücretsiz alabilen var mı? :confused1:

8. NecronomicoN

NecronomicoN Profesör

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    vodafone bu işleme başlamış fakat turkcell ve avea hala yapmıyor. btk da onlara yıl sonuna kadar zaman tanımış. heralde aralık ayında yapmaya başlayabilir onlar da.

vodafone için ise işlem şöyle oluyor. adınıza alacağınız hattı yanınızda bulunduracaksınız. numaraya bir mesaj gönderiliyor, onay kodunu orada söylüyorsunuz. daha sonra kimlik fotokopisi çekip yeni abonelik sözleşmesi imzalatıyorlar daha sonra hat üzerinize geçiyor. üzerine alınan hat için 3 ay boyunca numara taşıma yapılamıyormuş. eklemek gerekirse daha önceden kullandığınız tarifeye eğer şuan yeni abone alınmıyor ise eski tarifenizi kaybediyorsunuz. diyelim ki eskiden alınmış bir tarifeniz var ve artık yeni abone alınmıyor bu tarifeye. numarayı üzerinize aldığınız zaman tekrar bu tarifeye geçemiyor, hali hazırda abone kabul eden tarifeye geçebiliyorsunuz. yapılan işlemde hat kapatılıp, yeni kullanıcı üzerine tekrar açıldığı için eski tarife de kapatma işlemi sırasında gidiyor.

9. Max2Life

Max2Life Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bilgi için sağol

10. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

aveaya sordum hattın sahibi olmadan olmaz diyor birde 37tl ücreti varmış :S

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Her hangi ücret yok btk'nın cıkardığı bu yasada ücretsiz olarak alabilirsin o bahsedilen yeni hat abonelik ücreti ve aylık devlet vergisi.

12. __kadıköyRAP__

__kadıköyRAP__ Guru

Beğenileri:
    500
    Ödül Puanları:
    113
    numaram 536 avea benim işlemi avea mı yapacak turkcell mi belli değil ikisi birbirine gönderdi ben de turkcelli aradım başlamadığı için belli değil dedi

13. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

merhaba,
    Eşim numarasını turkcell'den vodafone'a taşıdık yaklaşık 6 ay önce ve Vodafone bayiine hattı eşimin annesinden eşimin üzerine almaya gittik. 2 farklı şubede de söylenen şuydu;
    Öncelikle numaranı turkcelle taşıyacaksın, sonra orada hattını üzerine alacaksın, sonra tekrardan vodafone'a taşıyacaksın.
    Çok saçma geldi, bizde vazgeçtik.

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

turkcell hattımı takıpe almak ıstıyorum

15. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    sanırım yılbaşından sonra heryer güncelleme yapabiliyor, üstünüze alabilirsiniz. Kullandığınız operatörün bayisine bi uğrayın derim ben.

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bazıları sadece açık hat kullanıcılarını kapsadığını söylüyor. normal hat devrini de kapsıyor mu bu karar? btk'nın yayınladığı karar metninde kullanmakta olduğumuz telefon bize ait değilse gidip hattı üstümüze almamız gerektiği ve buna ait vergilerin operatörler tarafından bir defaya mahsus olmak üzere ödeneceği yazmakta. doğru mu anlamışım?

17. musagultekin

musagultekin Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende ise ilginç bir durum oldu. btk nın hat sorgulama sitesine girdigimde numaram çıkmıyordu. avea bayine gidip sordum. hat başkasının üzerine çıktı. Halbukisi hatta 18 yaşıma girip ertesi günü kendi üzerime aldım. yada aldıgımı sanıyordum. hattı satan adam kendi üzerine açtırıp bana öyle satmış. Avea bayisindeki personel bu durumun yasal olmadıgını isterseniz savcılığa şikayet edebilirsiniz dedi. ayrıca numaramı kendi üzerime alabilmem içinde kimlik+ 5 tl istedi.

18. Rom.

Rom. Rektör Onursal Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Ankara
    Vodafone hattımı geçireceğim ama cepnet paketim var iptal olmasını istemiyorum :-\ o zamana kadar yeni bir paket gelirse adam akıllı geçmeyi düşünüyorum.

19. ikikereiki

ikikereiki SDN Okuru

TC kimlik nosundan herkesin adresini kesin olarak görmek mümkündür..

20. recepgumus

recepgumus Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saygıdeğer arkadaşlarım. Bende 3 yıldır bu dertten muzdaliptim. Ama bugun avea bayisine gittim. açık hat kulladığı söyledim (yani başkası adına hat). benden kimliğimi istediler ve 3 adet forma imza attırdılar. 5 TL ücret aldılar. hattınızda kontor olması gerekiyor dediler. 10 TL yede kontor yüklediler. bu işlemlerden sonra bana onay mesajı geldi bu hatıı üzerinize almak istiyormusunuz diye. evet yazdım gönderdim ve hat sadece 15 TL ye üzerime geçti. Sakın korkmayın benden çok üzret alacaklar diye. 15 TL niz varsa bir avea bayisine gidin ve hattınızı üzerinize alın. tşk ederim. iyi günler.

Sayfayı Paylaş