Başkanlık Sistemini Tartışıyoruz

Başkanlık Sistemi

• Olmalı

Kullanılan: 34 33.3%
  • Olmamalı

Kullanılan: 68 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    102

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Senin sorunun, sıkıntıyı yanlış yerde araman. Aklında çok fazla düşünce var, hepsi birbirine karışmış. Düşünce yolların birbirine fazla bağlanmış. Kontrolsüz bağlantılar var.
Benim yazdığıma bu alakasız cevabı vermen bunu açıkça gösteriyor.
Benim yazdığımdan sen ne anladın da, beyninde bu cevap oluştu mesela?

Sen şimdi bakıyorsun, bu yol bursaya gidiyor, diğeri de bursaya gidiyor, öteki de, beriki de.. Zannediyorsun ki o yollardan giden herkes bursalı.. Bu yaptığın da bir yerde artık fitneye sebebiyet veriyor, bunun farkında olmadığını ummak istiyorum ama ısrarcılığın beni hüsn-ü zan'dan alıkoyuyor..
--- Gönderi Güncellendi ---
Bursa örneği temsilidir. Herhangi bir ima, art niyet içermemektedir.

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Videoyu izlememişsin bile. Ezberden HAYIR. Adam karşıyız diyor, HAYIR diyor. PKK ile aynı saflardasınız ulusalcı gençlik, aynı gezi olaylarında olduğu gibi. Devam.....
taksim-gezi-parki%20(1).jpg

gezi-parki-gavatlari_1199082.jpg

images

Erdoğan düşmanlığı, ulusalcıları her nevi hainle işbirliği yapmaya itmiştir. Hayır demenizin temeli bu düşmanlıktır. Geçmişte aynı düşmanlık ABDÜLHAMİD HAN'a gösterilmiş ve tahtan indirmişti. Sonra da dizlerini dövdüler ancak artık çok geçti. Bu sefer biz yedirmeyeceğiz RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ı

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
images

Daha düne kadar kankilerdi.
images

Ya bu?

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Dün yazdıklarımı okumadın herhalde ya da peşmergenin ne olduğunu bilmiyorsun. Neyse mevcut hükümetin paralelle birlikte olduğu süre içinde bunların hainlikleri bilmiyor muydu? hayır. Peki şimdi böyle bir birliktelik var mı? Yine hayır

Pekii Pkk'nın terör örgütü olduğunu cümle alem bilirken, sırf Erdoğan'ı düşürmek için bugün bile bile Pkk'nın tekeri olmak nedir? El cevap vatana ihanettir.

Zaten Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in güzel bir sözü var günümüz chp si ile ilgili

Diyor ki: Bugün bizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı satmaya hazırdır. Senin gibi sözde ulusalcıların durumu da bu. Hükümeti düşürmek için her türlü ihanete hazırsınız. Pkk'nın don lastiği olmaya razı olmak dahil

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Oslo,Habur'u hatırlatmak isterim. Önce kendinize bakın da öyle aynı safa koyun. İster pkk hayır desin ister öbürleri. Belki de onlar biliyor, onlar hayır dediğinde evet diyeceğimizi. HAYIR'lı Cumalar.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Oslo,Habur'u hatırlatmak isterim. Önce kendinize bakın da öyle aynı safa koyun. İster pkk hayır desin ister öbürleri. Belki de onlar biliyor, onlar hayır dediğinde evet diyeceğimizi. HAYIR'lı Cumalar.
Sana da HAYIRlı cumalar kardeşim[emoji1] [emoji1]

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
İşin komik yanı tek adamlığı hayır diyenler Atatürk ve İsmet İnönü ye tek sözleri yok, demokrasi vardı ama benim dediğimi seçeceksin hükmü sürerdi..
Atatürk ve İnönü'ye tek sözüm olmadığını nereden çıkarttınız? Beni tanıyor musunuz? Bir yerde tanıştık mı?

Tarihi kafalarına göre yazanlardan değilim, Abdulhamid'in atmadığını tokatı attıranlardan değilim.

Atatürk ve İnönü'nün Türkiye'si ile 2017 Türkiyesi arasındaki farkı demiryollarını ölçerek vurgulayan zihniyetin tek adamlığından bu ülkeye karış fayda geleceğine ihtimal bile vermiyorum.

Geçiniz.
O yüzden mı Osmanlı devletine hainlik Edip devleti yıkıp ahanda yeni devlet kurdum dedi,hain sizlersiniz, Atatürk hangi oymağı,hangi aşireti hangi beyliği büyütüp hangi devletleri savaşlarda yenerek o devletlerden toprak alarak devlet kurmuş bir izah et,yoksa hali hazırda ki Osmanlı yıl harcayarak hain göstererek mı onların koltuğuna geçti
Osmanlı bitmişti kardeşim, uzun yıllar önce bitmişti. 93 Harbinde bitmişti. Şimdi yok 1. Dünya Savaşında Rusya'ya savaş açınca yıktık, ama Yeşilköy'de bilmemkaç metre olan Rus anıtı vardı, Ruslar yapmıştı, çünkü Rus ordusu Yeşilköy'e kadar gelmişti. Ayastefanos Antlaşması - Vikipedi O gün Osmanlı bitmişti, sonra Rusya çok büyüdü dediler de İngilizler Almanlar Fransızlar, Berlin Antlaşması (1878) - Vikipedi Berlin Anlaşması ile Osmanlı'yı biraz daha yaşattılar.
1878'de bitmişti diyorum, anlamıyorsunuz, çünkü anlamak istemiyorsunuz, çünkü tarih bilmiyorsunuz. Atatürk elindekilerle kurtarabileceği vatan topraklarını kurtardı. Yoksa Sevr sınırlarında Osmanlı topraklarında yaşamak mı isterdiniz?

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46

Dinlememişsin bile :D Suçlu olarak görüyoruz diyor. Zorlama istersen. Bugün çeşit çeşit terör örgütünü vuran Türkiye, bir de terör örgütlerinden medet uman, don lastiği olmuş ulusalcı cephe.

Ha bir de, HDP barajı aşsın diye Laik, ulusalcı, kemalist cart curt tiplerin nasıl da oy verdiklerini unutmadık ama sizin kafa almaz bunları. işinize gelmez. yeter ki özelde RTE, genelde hükümet düşsün, belki size de ekmek çıkar. Derdiniz bu.

Unutmadan... Barzani'nin ne olduğunu, kim olduğunu okuyup araştır

http://i.imgur.com/Hx34PJw.jpg

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Pkk ile birlikte HAYIR mı diyeceksin?
Madem hayır demek pkk ile birlikte olmaktır, madem hayır demek teröre destek vermektir, referanduma hayır seçeneğini koyanlar teröristin en başıdır bunu hatırlatalım. Ortada teröre destek vermekle eş değer bir durum var ve bu durumun seçilmesine izin veriliyor.
Sadece evetin seçilebileceği bir referandum yapılması gereklidir o halde, madem sadece evet seçeneği yok, oraya hayır seçeneğini koyanlar teröristtir.
Bunu ben değil siz diyorsunuz.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bu insanlar da terörist zaten.
Ve birde bu laiklikle ne alıp veremediğiniz var? Anlatın da biz de aydınlanalım (!)

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Ahahah bunlardan anca kestane olur. PKK da hayır dediğine göre, demek ki PKK'nın bitmesini istemeyen bunlar. Neyse siz PKK ile birlikte hayır diyin, ama burda gelip vatan millet mavalı okumayın kimseye

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
IMG_20170303_200055.jpg

Güzel demiş vesselam..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
saadet_partisi_il_baskanindan_referanduma_yonelik_onemli_aciklamalar_h8832.jpg

Hayır diyenlere artık terörist demekten, darbe sevici demekten vazgeçin.
Kararı halk verecek.
Halkın kararı başımız üstüne dedikten sonra o karara saygı duyun.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Düşünmekten ziyade, sağlıklı düşünebilmek önemlidir. Bilim adamları da düşünür ama bir çoğu Allah'ın yolunu bulamaz.
Adaleti, hakkı savunan adama bakın.. Evet diyenleri, "düşünmüyor, düşünemiyor" şeklinde gösteren caps paylaşmış.. Resmen, evet diyenleri gerizekalı yerine koymuş..

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
Düşünmekten ziyade, sağlıklı düşünebilmek önemlidir. Bilim adamları da düşünür ama bir çoğu Allah'ın yolunu bulamaz.
Adaleti, hakkı savunan adama bakın.. Evet diyenleri, "düşünmüyor, düşünemiyor" şeklinde gösteren caps paylaşmış.. Resmen, evet diyenleri gerizekalı yerine koymuş..
Laf bile etmemiş etmiş olsa neyse de sadece fikrini belirtmiş akp fancığı ne var bunda?
Seçim milletindir diyip hayır diyenleri terörist ilan eden bakış açısı çok güzel :DDDDDDDDD Madem hayır diyenler terörist o zaman onlar hakkında işlem yapın ama yemiyor işte

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Laf bile etmemiş etmiş olsa neyse de sadece fikrini belirtmiş akp fancığı ne var bunda?
Seçim milletindir diyip hayır diyenleri terörist ilan eden bakış açısı çok güzel :DDDDDDDDD Madem hayır diyenler terörist o zaman onlar hakkında işlem yapın ama yemiyor işte
Bak canım, aklın bazı şeylere ermiyor olabilir. Anlatayım..

Bir şey uğruna burada dava güdüyorsan, adımlarını ona göre atarsın..
Şayet bu capsi sen paylaşsaydın, ilk postumu yazar geçerdim..

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Habur'u, Oslo'yu, Dolmabahçe'yi, Peşmerge'nin üç gün boyunca davul zurnayla geçişini unutursanız Türkiye'de asılan paçavraya bakakalırsınız.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Bugün yeni dükyan açan tanıdık bir abiye yardım ederken bir adam içeri girdi. Adamda, yardım ettiğim abinin arkadaşıydı. Konu, konuyu açtı. Konu "evet ve hayır'a" geldi. Dükyana gelen adam RTE ve Binali Yıldırım'a hakaret etti. Yatacak yeri yok vs. Sonra adam RTE'nın ileri görüşlü olduğunu ve referandumda "evet" diyeceğini söyleyip çıktı. Bunu niye anlattığımı bende bilmiyorum ama çok tuhafıma gitti.:)

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Bugün yeni dükyan açan tanıdık bir abiye yardım ederken bir adam içeri girdi. Adamda, yardım ettiğim abinin arkadaşıydı. Konu, konuyu açtı. Konu "evet ve hayır'a" geldi. Dükyana gelen adam RTE ve Binali Yıldırım'a hakaret etti. Yatacak yeri yok vs. Sonra adam RTE'nın ileri görüşlü olduğunu ve referandumda "evet" diyeceğini söyleyip çıktı. Bunu niye anlattığımı bende bilmiyorum ama çok tuhafıma gitti.:)
Zihnimde bir an "İdeoloji Karmaşası Yaşayan Genç" videosu canlandı.
Argo vs içerdiği için koymuyorum, merak eden YouTube'dan bakabilir. :D

Reaksiyon puanı
16,118
o zigot kılıklı egenus ne dediğini bilmiyor ne osmanlısı? osmanlı vahdettin ile öldü...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ahahah bunlardan anca kestane olur. PKK da hayır dediğine göre, demek ki PKK'nın bitmesini istemeyen bunlar. Neyse siz PKK ile birlikte hayır diyin, ama burda gelip vatan millet mavalı okumayın kimseye
Videodaki adam gayet mantıklı düzgün konuşuyor da bizim banlanan şahıs doğru düzgün konuşmaktan aciz.
İnatlaşmayla iş yapılmaz.

Reaksiyon puanı
16,118
%67 hayır burda var başkanlık maşkanlık bizi bozar...

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155

%100 oy bile alsa tek bir Ademoğluna yasama-yürütme-yetki alanında büyük yetkiler vermek, yarın o kulun büyük hatalar yapmasına olanak sağlar.
Tek bir kişinin yapacağı büyük hatanın bedeli milletçe ödenmiş olur.
ABD'deki başkanlık sistemi buna karşı önlemler içeriyor.
Nitekim güzel örnekler verilirken de hep ABD'deki sistemden örnekler veriliyor.
Lakin bize getirilecek sistemin emniyet subabı yok.
Türk devletlerinde Metahan'dan bu yana gelmiş devlet sisteminin bozulmasına sebebiyet verecek düzenlemeler var.

Karar milletin.
Milletin kararı başımız üstüne diyenler, eğer o gün karar Hayır çıkarsa sözlerini tutsun, başka isteğim yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...