Başkalarından önce Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi son sürümünü alma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
8,982
Puanları
113
Konum
Türkiye
Resmen kullanıma sunulmadan önce Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesinin son sürümünü yükleyebilirsiniz ve işte bunun için nasıl yapılacağını sizlere açıklıyorum.

Her ne kadar Microsoft, Mayıs 2019 Güncellemesi, 1903 sürümü, Windows 10 için Mayıs ayının sonuna doğru kademeli olarak kullanıma sunulmasına başlamış olsa da, özellik güncellemesi tamamlandıktan hemen sonra, son sürümü Windows Insider Program ile indirebilir ve güncellemeleri deneyebilirsiniz.

Program, geliştiricilerin ve meraklıların yaklaşan özellikler için geri bildirimde bulunmak ve test etmek için kullanabilecekleri üç hazırlık düzeyi (Hızlı, Yavaş ve Sürüm Önizlemesi) kullanarak Windows 10'un ön sürümlerini sunmak üzere tasarlanmıştır.

Bu, yeni özelliklere erken erişmek istiyorsanız, cihazınızı herkesin kullanımına sunulmadan önce 1903 sürümüne yükseltmek için Yayın Önizleme halkasını kullanabilirsiniz.

Bu Windows 10 kılavuzunda, Mayıs 2019 Güncellemesinin son sürümünü tamamladıktan hemen sonra indirmek için gerekli adımları uygulayacağız.

Mayıs 2019 Güncelleştirmesi Windows Insider Programını kullanarak nasıl kurulur

Bu, Windows 10'un son sürümü olmasına rağmen, Yayın Önizleme halkasını kullanarak hala bilinmeyen hatalara ve diğer sorunlara maruz kalma şansınız var.

Ayrıca, geçmişte Sürüm Önizleme halkasında sonlandırılmış sürüm kullanıma sunulduktan sonra, test sürümlerinin yeniden yüklenmesine gerek kalmaz, bunun yerine yalnızca son dakika hatalarına yönelik kaliteli güncellemeler elde edersiniz. Bununla birlikte, Ekim 2018 Güncellemesinden bu yana, Microsoft'un Mayıs 2019 Güncellemesinde de geçerli olacak şekilde tam bir yeniden kurulum gerektiren ek önizleme yapıları sağladığını gördük.
Uyarı: Bu, Windows 10'un bir kurulumunun değiştirilmesinin mevcut kurulumunuzu olumsuz yönde etkileyebileceği konusunda kolay bir hatırlatmadır. Önlem olarak ilerlemeden önce her zaman geçici bir yedekleme oluşturmanız önerilir.
Cihazınızı Windows Insider Programına kaydetmek için 1903 sürümünü herkesten önce indirmek üzere aşağıdaki adımları kullanın:

1- Ayarları aç.
2- Güncelle ve Güvenlik üzerine tıklayın.
3- Windows Insider Programına tıklayın.
4- Başla düğmesine tıklayın.

69834


5- Hesap bağla düğmesini tıklayın.

69835


6- Microsoft hesabınızı listeden seçin (veya farklı bir hesap kullanın).
7- Devam düğmesine tıklayın.
8- "Ne tür bir içerik almak istersiniz?" sayfasında, "Sürüm Önizlemesi" seçeneği olan Sadece düzeltmeler, uygulamalar ve sürücüler seçeneğini seçin.

69836


9- Onayla düğmesine tıklayın.
10- Şartları kabul etmek için Onayla düğmesine bir kez daha tıklayın.

69837


11- Şimdi Yeniden Başlat düğmesini tıklayın.

Adımları tamamladıktan sonra, Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'nin tamamlandığı kabul edildiğinde ve Sürüm Önizleme halkasında kullanılabilir duruma geldiğinde, bilgisayarınız otomatik olarak Windows Update aracılığıyla alır.

Özellik güncellemesinin zaten mevcut olduğunu öğrenirseniz, yükseltmeyi Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Update'ten ve Güncellemeleri Denetle düğmesini tıklatarak da zorlayabilirsiniz.


----------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------Windows Insider Programından Çıkarılma


Mayıs 2019 Güncellemesi cihazınıza indirip kurduktan sonra, cihazı programdan kaldırmanız önerilir.

Ön yayın almayı zarif bir şekilde durdurmak için aşağıdaki adımları kullanın:

1- Ayarları aç.
2- Güncelle ve Güvenlik üzerine tıklayın.
3- Windows Insider Programına tıklayın.
4- "Önizlemenin oluşturulmasını durdur" bölümünün altındaki geçiş anahtarını kapatın.

69838


1903 sürümünden sonra herkesin kullanımına açık olan adımları tamamladığınızda, cihazınız önizlemeyi almayı zarif bir şekilde durduracak ve yükleme, özellik güncellemesi desteklendiği sürece kaliteli güncellemeler almaya devam edecektir.

Not: Söz konusu rehberimizde bulunan Insıder Program'ına katılmanızı bizler tavsiye etmiyoruz. Bunun tek sebebi ise sürücüler ve oyunlarınızda sorun yaşamamanız içindir. Ancak deneyimli bir kullanıcı olduğunuzu düşünüyorsanız tabii ki deneme şansınızın olduğunu düşünerek sizlerle paylaştık.
 
Son düzenleme:

met 35

Dekan
Katılım
30 Ağu 2018
Mesajlar
5,355
Puanları
113
Konum
İZMİR
Emeğine sağlık.

Şu an 1803 ten 1809 a yeni geçtim. Nedense , 1803 te,toplu güncelleme indirdikten sonra ,wifi arasıra kopmaya başlamıştı. Şimdilik 1809 da ,bi kere oldu.Bunu tam çözmem lazım. :)
 
Katılım
8 Eki 2011
Mesajlar
54,508
Puanları
113
Zaten işini bilenlere bu herhangi bir sıkıntıda kendi başının çaresine bakanlar için yoksa daha windows kurmayı bilmeyenin ne işi var insider ile bende mesela bir ara kullanıyordum insider ı ama şu an normal sürümdeyim
benim kide insider idi hdd kıllık yaptı tarih oldu...
 

Umut YAZGAN

Turn and look around
Yönetici
Moderatör
Katılım
9 Mar 2016
Mesajlar
1,907
Puanları
113
Konum
İstanbul / Beyoğlu
Windows tarafında 1809 sürümü ile yoluma devam ediyorum. Açıkçası stabil bir kullanım sağladığıma inanıyorum ve galiba şimdilik Insider ile haşır neşir olmayacağım. Fakat 1903'ü gerekli raporları iletilmiş, hatalardan arındırılmış rahat bir kullanım vaat ettiği takdirde denemek isterim.
 

spybot

Guru
Onursal Üye
Katılım
1 Kas 2008
Mesajlar
47,247
Puanları
113
1809 daha yeni geldi 1903 2020 de ancak gelir :D
 

-Master

Asistan
Katılım
15 Eyl 2015
Mesajlar
160
Puanları
18
1903 Mayıs ayı içerisinde gelecek. Insider, normal kullanıcılar için tavsiye edilmemektedir. Sanal Makine üzerine kurup bakmanız daha iyi olacaktır.
 

hightech55

Üyecik
Katılım
20 Kas 2015
Mesajlar
54
Puanları
8
Konum
Azerbaycan
Bilgisayara SSD takan herkes Windows 10 işletim sistemini rahat kullanıyor. Ben HDD ile baya zorluk çekiyordum şimdi SSD ile bilgisayar 10 saniyeye açıklamak la kalmıyor açılır açılmaz dilediğin yere fırın kullana biliyorsun mesela Google Chrome gibi ve ya oyun fark etmez HDD olduğu zaman ise açılmasını beklediğim yetmez miş gibi 5DK bilgisayar kendine gelme zamanı kaybediyor dum.
 

Serdar Bulut

Üyecik
Katılım
5 Haz 2018
Mesajlar
2
Puanları
3
Konum
Ukraine
Anti hile programları bu sürümde çok sorun çıkartıyorlar. Benim gibi online oyun meraklısıysanız insider sürümlerine "henüz" geçmenizi önermiyorum.
 

kmurat

Dekan
Katılım
8 Şub 2014
Mesajlar
5,644
Puanları
113
Birileri kurban olmalılar ki, biz sağlam bir sürüme erişelim. Microsoft aldığı geri bildirimleri değerlendiriyor ve dah önce gözden kaçan hataları bu sayede düzeltiyor. Bulandırmayın denizi, uyandırmayın kerizleri.
 
Üst
stat counter