Başbakan'ı Güldüren Yardım Mektubu

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Başbakan'ı Güldüren Yardım Mektubu

8 yaşındaki çocuk çivi yazısıyla Başbakan Erdoğan'a mektup yazdı, sosyal medyada bir anda popüler oldu.

İstanbul Kadıköy Zühtü Paşa İlköğretim okulunda okuyan Lal Ege Nural isimli 8 yaşındaki ilköğretim öğrencisinin ailesinden habersiz yazıp Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a gönderdiği yardım talebi sosyal medyada çok popüler oldu.

Okul müdürünü basket sahasına girmelerine izin vermediği için Başbakan'a şikayet eden Minik Lal, 'sevgili Başbakan Recep Bey' diye başladığı mektubunu Recep amca ifadeleriyle bitirdi. 2.5 yaşında okuma yazma öğrenen ve üstün yetenekli olduğu ifade edilen küçük kızın mektubunu ailesinin facebook'ta paylaşmasıyla ortaya çıkan talepleri bir anda sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girdi.

Küçük kız mektubunda 'Sevgili Başbakan Recep Bey, Bizim okul müdürü küçüğüz diye basket sahasında oynamamıza izin vermiyor.. Bu bizi çok üzüyor, sınıf olarak ağlıyoruz. Recep amca lütfen müdürümüzü tembihleyin. Bizim onlardan ne farkımız var, ben de senin gibi başkanım, yarım kolu başkan yardımcısıyım' ifadelerini kullandı.

İşte o mektup:

basbakan-i-gulduren-yardim-mektubu-4547583_4134_b.jpg

kaynak

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Zamane Çocukları Cin Gibiler. Maaşallah.
Neyi Nasıl Yapacağını iyi biliyor bu yaşta.
Valla Helal Olsun.
ALLAH Sağlıklı Uzun Ömürler Versin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yandın Sen Zühtü Müdür.:laugh:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Başkan yardımcısıyım dememiş başkanım demiş düzgün okumamış bile bu haberciler. :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Senin hitap şeklini yesinler:)

Tarih de atmış:)

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Doğru bilgi mi bilemem ancak şunu iyi biliyorum ilk okullara öncelikli olarak el yazısı öğretilir. Düz yazıyı nasıl öğrenmiş haylaz :)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Açıkçası pek inanmadım bu habere. Daha doğrusu şu mektup ve içeriğine. Zorlama olmuş, ne bileyim yaşça daha büyük birisi yazısını çocuk yazısına benzetmeye çalışmış gibi.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
2,5 yaşında okuma yazma öğrenen bir çocuk 8 yaşına geldiğinde inci gibi yazması gerekir.Ben ilkokul 1. 2. sınıftayken inci gibi yazıyordum.Kaldı ki bu çocuğumuz bir kız çocuğu.Daha güzel yazması gerekir.

Mektup gayet samimi ve sıcak.Yavrumuz içinden gelerek tertemiz duygularıyla yazmış.Okul müdürü umarım bu çağrıya kulak verir.

real_sinan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben şahsen bu mektubun 8 yaşında ve dolayısı ile ilk okul 2. sınıfa giden bir öğrencinin kendi el yazısı olduğunu düşünmüyorum. birincisi, ne büyük puntoda yazılmış ne de küçük puntoda yazılan yazılar müfredatta olan ve her ilkokul öğrencisinin yazısında göreceğiniz hiç bir yazım şekline benzemiyor bile.

Son mesajlar