Başarısızlık ve ne yapacağını bilememek

Bu konuyu okuyanlar

swtthp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Selamlar 11. sınıf sayısal öğrencisiyim ve şuanda notlarım epey bi düşük(teşekkür belgesi alabileceğimi sanmıyorum) ders çalışmak vs bana çok sıkıcı geliyor. Daha çok eğlenmek, bilgisayar oyunları oynamak, ilgimi çekicek türde kitaplar okumak, hobilerimle uğraşmak, gezmek kısaca hayattan zevk alabileceğim şeyler yapmak istiyorum. İleride mesleki anlamda hangi mesleği istediğimden, hedefilerimden bi haberim. Zaten hayatım boyunca elde tutulur bir başarı ve yeteneğimde yok. Sizlerden tavsiyeler bekliyorum arkadaşlarım tarafından sevilen davranışlar olarak örnek gösterilen bi insanım ama iş akademik eğitim vs gibi alanlara gelince olmuyor. Dersler bana eziyet gibi geliyor gereksiz sıkıcı ve öğretmenleriminde çok genel anlattığını düşünüyorum. Biraz farklı bir insanım diyebilirim doğuştan iki elimide aynı anda kullanabilme yazabilme gibi bir özelliğim vardı ama ilkokul hocalarım sağolsunlar artık bu özelliğimide kullanamıyorum. Daha fazla uzatmaya gerek yok durum böyle sizlerden tavsiyeler bekliyorum hiçbirzaman istediğim gibi bir insan olamadım ve cidden üzülüyorum.

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
ne gibi tavsiyeler bekliyorsun?

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

eğitim sistemi genel olarak böyle. Ancak başarısızlık dediğiniz şey; okulunuz ve sosyal yaşantınız iyi gitmese de peşini bırakıp yılmaktır. Kendinize moral verecek bir yaşantıyı seçmeniz de bir nevi başarısızlıktır. Çünkü esas olanı yapmıyorsunuz. Ancak bunun acısını şimdi değil, reşit bir yaşa geldiğinizde hayatınız boyunca çekersiniz. Ve fırsatınız da olmaz ki geriye dönüp okuyasınız...

Okulu önemsemeyin..! Bundan kastım şu; öyle bir hafife alıp derslerinizde başarılı olun ki, geriye kalan zamanda yapmak istediklerinizi sınırı aşmadan iki ile çarparak yapın. Aynı zamanda kendinizi geliştirin. Aranılan ve adı anılan kişi de olmak sizin elinizde, "aman onunla fazla gezinmeyin, zaten bir hedefi yok.." dedikleri insanların arasında olmak da sizin elinizde.

Seçim sizin.

Ya size iyi gezmeler, ya da derslerinizde başarılar..

Saygılarımla