Başarisiz burun ameliyati

Bu konuyu okuyanlar

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bir doktora iki defa ameliyat oldum ve beceremedi sağlığım bozuldu , bu adamı savcılığa şikayet edersem ne olur?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Şimdi her her ameliyat başarılı olacak diye bir şey yok. Sizi ameliyata almadan mutlaka uyarmış bilgilendirmişlerdir. O nedenle sorumluluk kabul etmeyebilirler. Ama ortada açık bir ihmal söz konusuysa mutlaka başvurun. Geçmiş olsun.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Burnunu kıracam diyemi tehtit ettide savcılıga şikayet ediyorsun :)
Adama dava açarsın savcılıkla işin yok

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Sanırım hukuki olarak kendilerini sağlama almışlardır. Ameliyattan önce muhtemelen bazı kağıtları imzaladınız, orada yazanlara göre hareket edebilirsiniz.

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
halledicem kardeşim , öyle imza attırıp ona güvenerek iş yapıyorlar , bi insan aynı hayatı kaç defa yapar

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
param yok , ayrıca dalga geçilecek bir konu değil , kasten adam yaralamaktan gideceğim savcılığa , çünkü ilk ameliyatta yaptığı hatalardan daha fazlasını yaptı ikinci ameliyatta​

- - - Mesaj Güncellendi - - -

​ilk ameliyatımda 1-2 kağıda imza atmıştım net hatırlıyorum , ikinci ameliyatta 6-7 tane kağıda imza attırdılar , doktorun adı ***

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
halledicem kardeşim , öyle imza attırıp ona güvenerek iş yapıyorlar , bi insan aynı hayatı kaç defa yapar
Sen ameliyatı kendi isteğinle oldun değil mi ? Olurken de sorumluluğun kendine ait olduğuna dair sözleşme tarzı kağıdı da imzaladın ? Sonuç olarak haklı durumdayken haksız duruma düşüp boşa masrafa girmiş olursun. Operasyon başarılı geçip iyileşme süreci ve vücudun uyumluluk sürecinde sıkıntı olduysa bunun için yapabileceğin birşey yok. Eğer doktotun hatasının olduğuna kesin inanıyorsan başka bir doktora görünüp operasyonun sonucunun cerrah tarafından yapılan müdahale sonucu ortaya çıkıtğını kanıtlayabilirsen o zmaan bu iş senin lehine döner !!!!

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkes ameliyat olurken kendi isteğiyle olur kimse kimseyı kolundan tutup zorla ameliyat edemez zaten ve her ameliyata girerken kağıt imzalanır bu normal bişeydir, ama bak sen imza attın ameliyat sırasında canımız ne isterse onu yaparız , beceremediğimiz bişey olursada bunu imzaladığın o kağıtların arkasına sığınarak paçamızı kurtarırız DİYE BİRŞEY YOK , doktor ilk ameliyatta hatasını kabul eder ve ben düzelticem diye tekrar ameliyat ettiğinde sonuc daha kötü olur hasta sağlığını kaybederse , o imzalanan kağıtların hasta ve yakınlarının gözünde bir hükmü kalmaz ,doğrumu ? bu böyle , aynı hatalar tekrarlanıyorsa kasten adam yaralamaktır bu , nefes alamıyorum şu anda , burun spreyine bağımlı yaşıyorum , ayrıca şunuda söyleyeyim , biz sağlık bakanlığına şikayet ettiğimizde onlarada aynı seyı söylemıs senın dediğin gibi , biz ona daha önceden söyledik diye , enteresan olan bir diğer konuda İLK AMELİYATTA İMZALADIĞIM 1-2 KAĞIT VE DOKTORUN DÜZELTİCEM İNANKİ VSS GİBİ SÖZLERİNE KANAN BEN ÇARESİZCE İKİNCİ AMELİYATA GİRMEDEN ÖNCE 6-7 TANE KAĞIDA İMZA ATMIŞ OLMAMDIR, forumdaki üyelerden tek isteğim DİKKAT EDİN , bu iş şakaya gelmez , sonra derdinizi anlatacak kimseyi bulamazsınız.dolandırılmayın.

maddi durumum düzeldiğinden elimden geleni yapmaya calısacağım

5 bin tl civarında param ve 1 senem gitti , bu adama hesap soracak hiçbir makam yok bu ülkede , kimse şikayet etsen hep aynı palavra , mahkemeye versen yine bişey olmaz uğraşır dururuz , sonucuda bi 10 sene sürer heralde , birisi insan haklarımı dedi???

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
burun ameliyatlarının %70i hüsranla sonuçlanıyor. ben 3 sene önce medical park'ta ameliyat oldum. burnumda ara ara tıkanma şikayeti olması sebebiyle, şuan burnumun sağ tarafından hiç mi hiç nefes alamıyorum.

burun doktorları tam çakal olmuşlar. daha doktor beni muayene etmeden demişti, oh be ameliyat edecek hasta geldi, biraz para kazanalım demişti. şaka yapıyor sanıp tebessüm ettim sadece. meğer adam bizi kurbanlık koyun olarak görmüş. hayatımın en büyük hatasını yaptım ameliyat olarak. toplum içinde burun çekmekten milleti kendimden uzaklaştırmaya başladım. şimdi gitsem bir doktora, yemin ederim 2. gün yatırır beni ameliyata. ve korkum o ki tümden nefes almayı yitiririm.

geçende arkadaş diyorki doktora gittim ameliyat şart dedi abi, haftaya gel yapalım hemen dedi. sakın olma saçmalama diyip kızdım. gripten burnu tıkanmış doktora gitmiş ameliyat demiş. varmı böyle bişey? ve bunu söyleyen profesör. arabasını yenileyecek heralde namussuz.

arkadaşlar ne sebeple olursa olsun burun ameliyatı olmayın. burna neşter değdimi daha dikiş tutmuyor. 10 dan fazla ameliyat olmak zorunda olanlar var.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hocam zaten doktorunuzu araştırmanız gerekiyor.(yanlış anlamayın doğrusu sizin araştırmanız değil tabi ki, iyi bir cerrah olup düzgün bir ameliyat yapması gerek ya neyse...)
hani mümkünse tedavi olan yahut operasyonuna girmiş olan hastalarda bilgi almakta fayda var.
aynısı buna rağmen kardeşimin başına geldi yaza tekrar operasyona girecek adamla yine papaz olacağız...

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
araştırdım öncesinde biraz. sorduğum herkes "aman ha sakın ameliyat olma" dedi. şimdi ben herkese diyorum. aman ha :S

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçmiş olsun , sizi çok iyi anlıyorum , parayı aldıktan sonra telefona bile çıkmaya tenezzül etmıyorlar , yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyen doktorlar bile var , hiç umrunda omuyor , ama bir gün baltayı taşa vurunca işin ciddiyetini anlarlar umarım , yazık , başımdan neler geçti anlatsam ağlarsınız

BENI AMELİYAT EDEN DOKTOR' ****' Allaha havale ediyorum

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
söylediğiniz çok doğru gerçek hastaları bulup konusmak en güzeli ama , benım yanıldığım nokta ulaşabildiğim insanların hepsinin memnun olmalarıydı , bunu iyi yönde değerlendirdim ben , sorgulamam gerekirdi , neden hepsi memnun acaba ? tabi çok sonra ulaştık gerçek şahıslara zar zor ama iş işten geçmişti , olayın özeti doktor paramı çatır çatır yiyor , bende dertleşecek insan arıyorum.

psikolıjım çok bozuk , nereye iki cümle yazsam ya engellediler yada sildirdiler :( uyuyamıyorum

lütfen site yönetimi benı engellemeyın :crying:

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
engellemez korkma.

nefes alıp verme güçlüğü hiç bir şeye benzemez. dünyanın en büyük işkencesidir. yaşam kaliten düşer, hayatttan tat alamazsın.

bu işe bulaştık bir kere ve bu işin tek çıkar yolu malesef yine ameliyat. ben önümüzdeki ay tekrar ameliyat olmayı düşünüyorum. profesöre olacağım bu kez ve öncesinde tehditkar üslupla konuşup durumu anlamasını sağlayacağım. durumumu düzeltecekse bu işe kalkışması gerektiğini söyleyeceğim. ameliyat yapmak için yaparsa peşini bırakmayacağımı ciddi ciddi söyleyeceğim. belki yararı olur da işini düzgün yapar.

sana bir tavsiyem de o burun ilaçlarını fazla kullanmaman. 1 haftadan fazla kullanmak bağımlılık yapıyor. çözüm değiller inan bana.

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunalıma girdim, maddi zarara uğradım ,nefes alamıyorum , artık doktorlara güvenim kalmadı, en çok zoruma gidende ben şu doktora gitmeyın dediğimde benı engelleyıp sayfalardan atmaları oldu ama iyi şeyler yazana bişey demıyorlar ,ben insanları uyarmaya çalışıyorum , küfür etmiyorumki , bir restauranta gittiğimizde ordaki yemekleri beğenmezsek yada memnun kalmazsak eşimizi dostumuzu uyarmazmıyız? aynı şekilde beğenırsek adres vermezmıyız? ayıp bişey değilki bu , demokratik ülke böyle olur , işine geldiğini engelleme işine gelmeyenı engelle , bu ayıptır , ama bigün biryerden patlak verir.

burun ilacına bağımlıyım çünkü nefes alamadığım zaman çok fazla sinirleniyorum başım ağrıyor ,kırıcı oluyorum

Bizans

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bir doktora iki defa ameliyat oldum ve beceremedi sağlığım bozuldu , bu adamı savcılığa şikayet edersem ne olur?
Ne ameliyatı oldun ?Görsel bi bozuklukta söz konusu mu eğer öyleyse resim atabilir misin

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Geçmiş olsun. Umarım sorunu halledebilirsiniz.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
doktorlar tüccar olmuş arkadaşlar, işin özeti bu.

kadınlarda sezeryandan kazanıyorlar, bizde de burundan.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Alo 184 u bir dene şikayet et bakalım pek bir sey çıkacağını sanmam ama su an en kolay yöntem bu.
Ayrica şikayetvar da sosyal medyalarda vs magduriyetini dile getirebilirsin

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Şikayet demişken Sabim'den şikayetinizi yapın emin olun bazıları gerçekten ilgileniyor.

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
korkusuzca cevap verip ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim , yapılabilecek her şey denendi , siz nekadar şikayet ederseniz edin karşı taraf bir bahane buluyor , paranız yoksa veya ünlü değilseniz yapabileceğiniz hiç bişey yok demektir , sadece insanları uyarabilirsiniz bu konuda ,bende öyle yapıyorum zaten

denedik hepsini hiçbir işe yaramıyor , son olarak dava açmak lazım bunun içinde para gerekli , ayrıca mahkeme baska şehirde olacağı için bir sürü masraf , burda bulunmamın sebebi ,yarın aynı sekilde konu açıp mağdur oldum demesin insalar ,*** ' a asla ameliyat olmayın.

cumhurbaşkanlığına yazsam şikayet etmekten öte , başıma gelenleri anlatsam , bir faydası olurmu acaba?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Onu şu şekilde dava edebilirsin.Etiketi veren makamOnu oraya yeterli gören makamSağlam bi avukat bul doktorluğuna yeterlilik veren ve atamasından önceki son staj senesince yeterliliğini uygun gören dal daki profları mahkemeye kadar gider bu iş.Kararlılıkla durup iyi bir avukatla sorununuçözersin.

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onu şu şekilde dava edebilirsin.Etiketi veren makamOnu oraya yeterli gören makamSağlam bi avukat bul doktorluğuna yeterlilik veren ve atamasından önceki son staj senesince yeterliliğini uygun gören dal daki profları mahkemeye kadar gider bu iş.Kararlılıkla durup iyi bir avukatla sorununuçözersin.
özel hastanelerle çalışan bir doktor , bize ameliyatlardan sonra faturada verilmedi , elimde hiç bişey yok hakkımı savunmak için , son olarak cumhurbaskanlığına başımdan geçenleri anlatmak istiyorum , bir sonuc cıkmasada , mahkemeye taşınsa olay çok sıkıntı veririm ama şuan param yok ,bitik durumdayım hem maddi hem manevi , çünkü psikolojım bozulduktan sonra iş yapamadım. ciddiye alıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Hocam bende ameliyat geçirdim. Bir arkadaşada tavsiye ettim oda sağlıklı ve baya iyi geçirdi amelıyatını. Tam hatırlamıyorum ama sana anestesi uzmanları form doldururken orda bir ibare vardı "başıma bişey gelirse sorumlusu benimdir" tarzında. Kendi isteğin doğrultusunda olduğundan dolayı ve estetiklerin çoğu malesef dava açsanda kazanman çok düşük. İstersen git bir avukatla konuş sana daha detaylı açıklar.

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
estetik ameliyatı değil , septum deviasyonu ameliyatıdır , sizin dediğiniz kısmen doğrudur ama bu doktoru her zaman her şekilde aklar anlamına gelmiyor bence , siz o ameliyata girmeden önce imza attınız , doktorda ameliyat esnasında canı istediği için sizin böbreğinizi aldı , ameliyattan sonra siz sorduğunuzda benım böbreğimi niye aldınız diye , ee imza attın bak sorumluluk bizden çıktı ne istersek onu yapabiliriz deme hakkınamı sahip oluyor?

Hocam bende ameliyat geçirdim. Bir arkadaşada tavsiye ettim oda sağlıklı ve baya iyi geçirdi amelıyatını. Tam hatırlamıyorum ama sana anestesi uzmanları form doldururken orda bir ibare vardı "başıma bişey gelirse sorumlusu benimdir" tarzında. Kendi isteğin doğrultusunda olduğundan dolayı ve estetiklerin çoğu malesef dava açsanda kazanman çok düşük. İstersen git bir avukatla konuş sana daha detaylı açıklar.
Nefes alamadığımdan burun spreyiyle gezmek zorunda olduğumdan bahsettım ,nefes alamamak ciddi bir sorundur ,sizin aklınızdan geçen burnum neden istediğim gibi olmadı tarzında bir şikayetım olduğunu zannettiniz sanırım

bomberman00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığa tüm detaylarıyla yazdım herşeyi.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Az önce haberde vardı. Çocuk burun ameliyatı oluyor ve sol gözünü kaybediyor.
Yapılacak şey dava ve bu konuda tecrübeli avukat bulmak lazım. Onlarda ayrı tüccar.