banyo sonrası kaşınma

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
bu tür sıkıntılar epey zamandır çoğalmaya başladı, internette tedavi arayanlarda az değil, benimde başıma geldi. Son 3 - 4 ay içinde bunun neden kaynaklandığını geçte olsa farkına varabilidim. Gerçi bu olayı yaşayanların coğunda da aynı sebepte olacak diyemeyiz. benim kendimde neyin sebep olduğunu belirteyim belki faydası olur

geçen 3 - 4 ay ıcınde pat cips türü ıvır zıvırı bıraktım. İlk başlarda belli değildi ama arada hani sırada, her yerde bakkal gibi biten İki ucuzluk yerlerini bilirsiniz. oralardan çerez alırken damak zevki verdiği için (sarı, turuncu, kahverengi renkleri var) isim yazmayalım bu çerezlerden de alıyordum. Sonra son 2 ay içinde bıraktım. vücudumda kaşıntılar kaybolurken, vücut kendiliğinden de yağlanmaya başladı. dikkatimi çekince son söylediğim çerezlerden yeniden alıp yedığimde banyo sonrası kaşıntı yeniden ortaya çıktı.
bende bu denemeyi 2 - 3 defa yaptım, sonuç aynı oldu.
son 1.5 aydır yemiyorum. kaşıntılar yok. Ayrıca vücudumda önceden hiç görmediğim şekilde terle birlikte yağ atmaya başladı.

vardığım sonuç;
bu tür yiyeceklerin içindeki TUZ (bizim bildiğimiz normal tuz değil) MİNERAL KATKI, BOYA vs. türü malzemeler vücudun kurumasına sebep oluyor. Vücut içindeki yağlar parçalanamadığı için kurumaya bağlı kaşıntılar ortaya çıkıyor. Bunları bırakınca normal yağlanma, erime yeniden başlıyor.

bu tür yiyecekleri kendinizden, Çevrenizden uzak tutun. bu tür kaşınmalarda öncelik olarak aldığınız yiyeceklerdeki baharat tuza dikkat edin. şunuda unutmayın. yiyecekte İster hiltondan alın, ister köşedeki, bakkalardan alın farketmez, ana maddesi aynı oldukça, yiyenin milyarder, fakir olması farketmiyor. Aynı noktada midede birleşiyor.

Son düzenleyen moderatör:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Hazır zaman zararlı. İstediğin kadar marka ol, fabrika malı, seri üretim. Seri üretim hızlı yetiştirmek demek. Doğal al ye kesinlikle. Son 1 senedir sigara, cips, baharatlı kuru yemiş, kola gibi anti maddeleri bırakmış olmam ile birlikte büyük bir rahatlama var vücudumda.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bende bu aralar bu tarz yiyeceklere fazla yüklendim, en iyisi sağlıklı beslenmek. Bundan sonra çerez vb. yok abi. Göbek aldı başını gidiyor benden önce.. :)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
cips yada soslu kuruyemiş cips diye geçen atıştırmalık ürünler tüketildiğinde bol sıvı almanız gerekli keza o cipslerin pişirme yağı en ucuz olan palm yağı ve benzerlerinden yapılıyor ve hangi sıklıkta değiştiriliyor o da ayrı muamma !

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
cips yada soslu kuruyemiş cips diye geçen atıştırmalık ürünler tüketildiğinde bol sıvı almanız gerekli keza o cipslerin pişirme yağı en ucuz olan palm yağı ve benzerlerinden yapılıyor ve hangi sıklıkta değiştiriliyor o da ayrı muamma !
en doğrusu hic almamak,sigaraya 15-20 lıra verılırken ,doğal olan cereze,para vermek zor gelmesin

canan ablamızın dediği gibi
-canan hanım cerez cok pahalı alamıyorummm!!!!!
-sende az makyaj yap,az sigara ic :):)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Yo ama gerçekten pahalı doğalından bir yemiş. Bunu inkar eden çıkamaz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
pates'i ince ince doğra yağlı kağıda döşe at mikro dalga fırına tam güçte 6 dakika pişir patates cipsi kek istedi canın 1 çorba kaşığı un,1 çorba kaşığı kakao,yarım çay kaşığı kabartma tozu 4 çorba kaığı süt 2 çorba kaşığı sıvı yağ karıştır kupla at mikro dalga fırına tam güçte 90 saniye pişir vanalin de koyabilirsin.
cips,kek almıyorum ...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bugün formundasın.. :)
pates'i ince ince doğra yağlı kağıda döşe at mikro dalga fırına tam güçte 6 dakika pişir patates cipsi kek istedi canın 1 çorba kaşığı un,1 çorba kaşığı kakao,yarım çay kaşığı kabartma tozu 4 çorba kaığı süt 2 çorba kaşığı sıvı yağ karıştır kupla at mikro dalga fırına tam güçte 90 saniye pişir vanalin de koyabilirsin.
cips,kek almıyorum ...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
keki yapıyorum diye kakao'yu sakladılar...

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
cips,kek almıyorum ...
iyiki bunları yapmıyorum,öğrenmekte istemem,boğazıma düşkünümdür,:)

Son mesajlar