Bankaların Kredi Faiz Oranları

Bu konuyu okuyanlar

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Bugün konut kredisi için hangi banka daha uygun diye bakınırken aşağıdaki görsele denk geldim.İhtiyaç, konut veya taşıt kredisi çekecek olanların işine yarayacağını düşündüm. Açıkcası benim işimi fazlasıyla gördü. Farklı bankaların faiz oranlarını tek tek araştırana kadar tek bir yerde bulabilirsiniz. Bu arada konut ve ihtiyaç kredisinde en düşük olan krediyi Halkbank veriyor.

yesilhalk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben maaşımı Halkbank'tan alıyorum, bordro24 diye bi kredi türü var onunla ilgili bişey göremedim tabloda?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bu oranlar müşteri olmayanlar içindir. Müşterisi olduğunuz ya da maaş müşterisi olduğunuzda daha uygun faiz oranları alabiliyorsunuz. Bankanızdan sordurmanızı öneririm.

Hoş aylık faizler inanılmaz yüksek maalesef.

Reaksiyon puanı
24
Keşke bu tabloyu daha önce görseymişim daha kolay karar verirmişim. Eşimle ev almak istiyoduk, sağı solu araştırdık en düşük vereni Halkbank olarak gördük bu tabloda olduğu gibi.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bi motor almayı düşünüyorum ama biraz daha beklemek en iyisi olacak sanırım.

derin acar

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Son günlerde sürekli kredi hesaplama yapıyorum. Maalesef faiz oranları çok yüksek oldukları için kredi çekemedim.

Formülünü öğrendim. Sizlerle de paylaşmak istiyorum:

Kredi hesaplama konusu ise basit bir şekilde formülize edilebilir:

Diyelim ki; aylık yüzde 1,5 faizle 24 ay vadeli 20 bin lira kredi alacaksınız. Bu durumda taksit tutarı şu şekilde hesaplanacaktır:
  • Taksit Tutarı = Kredi Tutarı * [Faiz * (1 + Faiz) Taksit Sayısı / (1 + Faiz) Taksit Sayısı – 1]
  • Taksit Tutarı = 20.000 * [0,015 * (1 + 0,015)24 / (1 + 0,015)24 – 1]
  • Taksit Tutarı = 996,5 lira (yaklaşık olarak)

Buradan sürekli de hesaplama yapıp bankaları karşılaştırıyorum: Kredi Hesaplama : Taşıt, İhtiyaç, Konut ve Kobi Kredileri Hesaplama Aracı