Bankaların itinayla müşteri kaçırması

Bu konuyu okuyanlar

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Selam arkadaşlar,

Bugün şahit olduğum olay sebebiyle bankaların bizi sevmediği, istemediği ve keriz olarak gördüğünü düşünmeye başladım. İtinayla bizi kaçırmaya uğraşıyorlar.

Eski bir i*bankası müşterisiyim. Bugün bankamatikten kartsız para göndermek istedim. Tüm bilgileri girdim. En son ekranda hafta sonu diye 11TL işletim ücreti çıktı.

5TL veya 10 TL olsa anlarım. Bankamatikten 11TL fazla nasıl yatırayım. Ya 20TL fazla yükleyip karşı tarafa 9TL fazla gönderecem. Ya da 10TL fazla yükleyip 1 TL eksik. Ödemem yada borcum olsa yanmıştım.

Şimdi yorum yapacak olanlar vardır. Fazla para yatır üstünü al diye. Fakat bankamatik ne kadar gönderileceğini sormuyor.

Ayrıca bir bankamatikten diğer bir sehirdeki hesaba havale ne kadar masraflı olabilir. Zarfa koysam kargoya versem kargocu kendi eliyle teslim etse bu kadar masraf çıkmıyor.

Bankalar süslü reklamlardan vazgeçsinler. Böyle yaparak kendilerinden TİKSİNDİRİYORLAR. MÜŞTERİ KAÇIRMAK için ellerinden geleni yapıyorlar

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Ziraat kullanın hocam.
En son ücretsizdi şuan ne durumdadır bilmiyorum.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ziraat kullanın hocam.
En son ücretsizdi şuan ne durumdadır bilmiyorum.
Ziraat' bankasında da eft havale ücretli. Eğer çalıştığıniz firma maaş ödemenizi bir banka ile anlaşıp o banka ile öderse o vakit baka size bazı işlem ücretlerini almama gibi birşey tanır.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Ziraat' bankasında da eft havale ücretli. Eğer çalıştığıniz firma maaş ödemenizi bir banka ile anlaşıp o banka ile öderse o vakit baka size bazı işlem ücretlerini almama gibi birşey tanır.
Dediğin gibi olabilir, bilmiyorum anlaşma falan var mı. Geçenlerde havale yapmıştım, bir kuruş bile kesmemişti.

Burda detaylı olarak yazıyor ücretler

Bankaların havale masrafları ne kadar oldu?

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Hafta sonu olduğu için eft yapamıyorum. İ*bankasında hesabım yok. Amacım bayramdan önce göndermekti. Yoksa çarşambayı bekler maaş hesabımdan eft yapardım.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Para bizim işlemi yapan biziz ama gel görki işlem ücreti alan ol onlar iki veri işlemi kaç para olurki

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Para bizim işlemi yapan biziz ama gel görki işlem ücreti alan ol onlar iki veri işlemi kaç para olurki
Aslında o da yok. Yani para transferi bankaların merkez bankasındaki dijital para stoklari/ karşılıkları üzerinden aktarım yapılıyor diye hatırlıyorum.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Enpara da havale eft hep ücretsiz. Düşünün bi bunu bence

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
enparada yurt dışı alımlarında kur farkı da imkb yi baz alıyor diye duydum. gerçekten çok iyi. ben aliexpresden falan ara ara sipariş veriyorum, vakıf bank ve garanti bankası kurdan çok fena geçiriyor. daha yeni dolar 3.51 iken ürün aldım, 3.63 den çekti vicdansız garanti bankası.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
enparada yurt dışı alımlarında kur farkı da imkb yi baz alıyor diye duydum. gerçekten çok iyi. ben aliexpresden falan ara ara sipariş veriyorum, vakıf bank ve garanti bankası kurdan çok fena geçiriyor. daha yeni dolar 3.51 iken ürün aldım, 3.63 den çekti vicdansız garanti bankası.
Garanti Yapıkredi ve Akbank ile kazıkçılık ve yalancılık Akbank Halkbank ve Türkiye Finans ile dandik altyapı dolayısı ile çalışılmaması gerektiğini bizzat tecrübe ettim

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Yurt dışı alışverişlerde enpara en iyisi. İş bankası hesabından başka iş bankasına hesabına ücretsiz.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Devletin müdahale edip, EFT ve havale ücreti saçmalığını kaldırması lazım.

İnternet ortamından 1 milisaniyede yapılan para transferleri için fahiş ücretler alınıyor kimse farkında değil.

Bankalar hiç bir iş yapmadan, sürekli masraf çıkarıp para kazanıyorlar yeter artık.

Ama sözde faiz düşmanı iktidarın işine gelmez bankalar ile ters düşmek orası da ayrı...!

enginsev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bankalar kar anacı güden amme hizmeti veren ve rekabet içinde olan kurumlar olduğundan oldukça doğal durum.