Banka kart bilgilerim çalındı.

Bu konuyu okuyanlar

Galatasray21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Banka hesap kartı bilgilerim çalınmış. 100 tl lik alışveriş yapılmış kartımdan. 170 tl daha harcamaya çalışmışlar ama bakiye yetmemiş. Kartı iptal ettirdim. Bankadan yeni kart istedim. Hesabıma para atsam bisey olur mu?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Nasıl olmuş olabileceği konusunda bir fikrin yoksa, cep telefonu, tablet, dizüstü veya masaüstü gibi kart bilgilerini kullandığın cihazları sıfırlamalısın, ücretli/ücretsiz sağlam bir antivirüs kullanmalısın.

Galatasray21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nasıl olmuş olabileceği konusunda bir fikrin yoksa, cep telefonu, tablet, dizüstü veya masaüstü gibi kart bilgilerini kullandığın cihazları sıfırlamalısın, ücretli/ücretsiz sağlam bir antivirüs kullanmalısın.
Kartı iptal ettim. Artık bisey yapabilirler mi hesaptaki paraya?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Yapamazlar ama moderatörün dediği gibi cihazlarınızı sıfırayın tekrar kullandığınızda çalınma ihtimali olabilir..

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Kartı iptal ettim. Artık bisey yapabilirler mi hesaptaki paraya?

Eğer kart bilgilerin ile işlem yapılmışsa daha bir şey yapamazlar.

Fakat senin mobil bankacılık, internet bankacılığı gibi bilgilerini kullanarak işlem yapmışlarsa kart iptali yeterli olmaz. Bankanız ile görüşerek hesaplarınıza farklı IP üzerinden giriş yapılmış mı öğrenin. Yapılmış ise şifre ve güvenli kelime gibi bilgilerinizi değiştirin.