Banka Hesabım Hacklendi

Bu konuyu okuyanlar

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
12 yıllık oynadığım bir oyunda başıma geldi, Oyun chat'inde uzun süre SMOD'luk yapıyordum şirketin genel merkezi hollanda da bulunan üst yöneticileriyle iletişime geçtim durumu anlattım harcanan ücreti tekrar tarafıma iade ettiler ve yapılan alış verişide geri çektiler anlaşmaya vardık eğer böyle bir imkanın varsa denemeni öneririm, tekrar'dan geçmiş olsun
Google'la iletişime geçtim
Buradan arkadaşlara tavsiyede bulunmak istiyorum asla bankacılık işlerinizi telefondan halletmeyin. Niye mi sebebi 3D secure telefonunuza bulaşan bir virus sizin hem şifrenizi çalıp hem 3D secure çerçevesinde gerçekleşen doğrulama mesajlarınızı silebilir.

Yanlız işin şaşırtıcı kısmı bu iş sadece blackmart ile yapılamaz çünki şifre elde etmek için klavyeyi ele geçirmeleri gerekmekte ve bu izin blackmart ta mevcut deyil

acaba sizden kullandığınız klavye veya (tarayıcıdan girdiyseniz) girdiğiniz tarayıcının adını alabilir miyim
Telefonda kullandığım klavye Fleksy. Blackmart dışında apk olarak pokemon go yu indirmiştim pokemon go yu da bu olaydan önce silmiştim telefonumdan. Bilgisayarımda chrome kullanıyorum.

YILKI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Cepbank ayarlarında internet üzerinden alışverişe kapatabiliyorsanız kapatın,ta ki alış veriş yapmak isteyene kadar,alışverişinşzden sonra tekrar kapatın..

Selçuk Uçar

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar merhaba,

Enpara hesabımdan benden habersiz 1TL gibi küçük rakamlarla 100 lerce para çıkışı olmuş. 500TL vardı ve hepsi harcanmış bu şekilde. Hesap hareketlerime baktığımda Google da harcandığı görülüyor. Ancak bunlar harcanırken bana hiç bir bilgi gelmedi sms şifresi vs. gibi. Bakiyeniz 100TL'nin altına düştü diye mail gelince şaşırdım ve o şekilde haberim oldu. Müşteri hizmetlerini aradım. Kartımı iptal ettiler şu an yeni kart gönderilecekmiş. Araştırılacağını ve sonuç hakkında bilgi verileceğini söyledi. Yakın zamanda internet üzerinden kullanmadım kartımı. En son hesabımda ne kadar kalmış diye uygulama üzerinden internet bankacılığına giriş yapmıştım. Anlattığım gibi bir sorun yaşayan oldu mu aramızdan? Sizce ne olur? Nasıl sonuçlanır? Nasıl hacklenmiş olabilirim?
Merhaba,
Çok geçmiş olsun.
Benzer bir durumu, Kasım ayı içerisinde kredi kartımdan yaklaşık 1100 TL çekilmesiyle yaşadım.
Kullandığım kart, İş Bankası Maximum'du.
O gece, hemen bankayı arayarak kredi kartımı iptal ettirdim.
İtiraz formunu doldurup bankaya ilettim ve 7-8 gün içerisinde problem çözüldü.
İtiraz formunu doldurmadan önce, paranın büyük bir kısmını iade etmişlerdi zaten.
Yaklaşık 270 TL'lik alacağımı da, formu doldurmak suretiyle aldım.
Hiç merak etmeyin, paranızı bir şekilde alırsınız.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada, şunu da bir inceleyin isterseniz. Chargeback Nedir ? Chargeback Prosedürü Nasıl İşler? - FRAUD AND CHARGEBACK

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Nereden indirdiniz hocam
Google Play'den.
Merhaba,
Çok geçmiş olsun.
Benzer bir durumu, Kasım ayı içerisinde kredi kartımdan yaklaşık 1100 TL çekilmesiyle yaşadım.
Kullandığım kart, İş Bankası Maximum'du.
O gece, hemen bankayı arayarak kredi kartımı iptal ettirdim.
İtiraz formunu doldurup bankaya ilettim ve 7-8 gün içerisinde problem çözüldü.
İtiraz formunu doldurmadan önce, paranın büyük bir kısmını iade etmişlerdi zaten.
Yaklaşık 270 TL'lik alacağımı da, formu doldurmak suretiyle aldım.
Hiç merak etmeyin, paranızı bir şekilde alırsınız.
Bu arada, şunu da bir inceleyin isterseniz. Chargeback Nedir ? Chargeback Prosedürü Nasıl İşler? - FRAUD AND CHARGEBACK
Sağolun içimi rahatlattınız biraz. Şu an için geri ödeme yapmadılar bana henüz. Tatil gününe denk geldi, incelenmeye başlamamışlardır muhtemelen. Biraz daha açıklayabilir misiniz olayı. Yani aynı şekilde Google üzerinden küçük küçük miktarlarla mı harcama yapılmış. 3D gibi sms vs. gibi bir bilgi geldi mi? Forumu nasıl doldurmuştunuz el ile mi bilgisayar üzerinden mi? Forumu doldurdum ve gönderdim bu gün ancak 280 adet para çıkışı vardı bu yüzden kopyala yapıştır yapmak zorunda kaldım. İmza, isim gibi yerleri el ile doldurdum yalnızca.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Google geri ödeme yaptı :) Bilgilendirmek istedim.

lowegame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
EnPara Hesabınca ben şahsen para tutmuyorum sadece aracı olarak kullanıyorum yani çoğu insan enpara kullanıyor ve oradan ödeme yapıyor bende oradan enpara hesabıma ödeme alıp hemen diğer hesaplarıma dağıtıyorum en başından beri çok fazla güvenilir gelmemişti bana çünkü

geçmiş olsun.

xenable

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyseki banka 100 tl nin altına düşünce haber verme zahmetine girmiş. Sistemlerinde görünmüyor mu hiç mi şüphelenmediler acaba? Yani kim 400-500 lirayı 1.5 tl lik harcamalarla bitirmeye çalışır ki?

kadir_bay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar,
bahsettiğiniz olay bir çok kişini başına gelmiş bi olaydır. çevremde ben ve 2 arkadaşımdan daha çekilmiş. ancak bendeki çekim ilk denemede tesbit edilmiş ve iade edilmiş ama kaçanlarda oluyor. Ben ve arkadaşlarımın kartlarının ortak özellikleri hepsinin visa olması. Daha geçenlerde visa nın kart bilgilerinin bir çok denemeyle tahmin edilip bulunduğu haberlerini okumuştuk. Ayrıca işlemi sizin yapmadığınız ve 3d secure kullanılmadığına göre paranız iade edilecektir rahat olun. Ve bu olayı gerçekleşen kişilerin para iadeleri yapılmıştı.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Şimdi mastercardmı almamız lazım?

Mekanik97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternetten kısa bir araştırma sonucu Pokemon Go ile alakalı olabileceği anlaşılıyor

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bu zamanda bir oyun mikrofona bile erişmek istiyor mikrofonla ne derdi varsa :)

kadir_bay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

ts2000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba,

Enpara hesabımdan benden habersiz 1TL gibi küçük rakamlarla 100 lerce para çıkışı olmuş. 500TL vardı ve hepsi harcanmış bu şekilde. Hesap hareketlerime baktığımda Google da harcandığı görülüyor. Ancak bunlar harcanırken bana hiç bir bilgi gelmedi sms şifresi vs. gibi. Bakiyeniz 100TL'nin altına düştü diye mail gelince şaşırdım ve o şekilde haberim oldu. Müşteri hizmetlerini aradım. Kartımı iptal ettiler şu an yeni kart gönderilecekmiş. Araştırılacağını ve sonuç hakkında bilgi verileceğini söyledi. Yakın zamanda internet üzerinden kullanmadım kartımı. En son hesabımda ne kadar kalmış diye uygulama üzerinden internet bankacılığına giriş yapmıştım. Anlattığım gibi bir sorun yaşayan oldu mu aramızdan? Sizce ne olur? Nasıl sonuçlanır? Nasıl hacklenmiş olabilirim?
çok geçmiş olsun .bu tip olaylardan korunmak için kart bilginizi web sitelerinde paylaşmayın ara araçlar kullanın mesela türkiyedeki n11 vb. sitelerde bkm express yada web alışverişlerinizde sanal kart kullanın özellikle google aliexpress vb. gibi yurtdışı kaynaklı sitelerde sanal kart kullanmanızı tavsiye ederim. birde arkadaşların dediği gibi her bilgisayar yada mobil cihazdan kesinlikle hesabınıza(internet bankacılığı) erişim sağlamayın, güvendiğiniz bildiyiniz cihazları kullanın.

Son mesajlar