bangooddan alınan ürüne gümrükte kaç lira vergi gelir ?

Vergi varmı ?

• Kullanılan toplam oy
    1

Bu konuyu okuyanlar

emreozbek24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamın aleyküm öncelikle yeni katıldım aranıza
kafama bişey takıldı, ilk defa bangooddan alışveriş yaptım ve 10 dolarlık bi ürün aldım.
yaklaşık 20 gün içinde geliceği söyleniyor fakat türkiyeye geldiğinde gümrükte 10 dolarlık ürüne kaç lira vergi ödeyeceğim ? kimisi 100 lira vergi ödediğini söylüyor kimisi vergisiz ödediğini söylüyor. ürün ağır değil ama uzaktan geldiği için herhangi bi sıkıntı olurmu bunu merak ettim ve yaklaşık kaç lira vergi ödenmesi lazım ? teşekkürler..

SRKNBZTP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba, bişey söylemek için çok erken çoğu ürün gümrüğe takılmadan geçer ama senin şansına ne olacağı belli olmaz ürün kodundan ülkeye giriş yapmış mı öğren zaten sana gümrükte bekliyor şuradan gelin alın derler eğer takıldıysa. bol şanslar.

Rionella

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Eğer ürünün gümrüğe takılır ise %20 gümrük vergisi alınır.

chizyo

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Selamın aleyküm öncelikle yeni katıldım aranıza
kafama bişey takıldı, ilk defa bangooddan alışveriş yaptım ve 10 dolarlık bi ürün aldım.
yaklaşık 20 gün içinde geliceği söyleniyor fakat türkiyeye geldiğinde gümrükte 10 dolarlık ürüne kaç lira vergi ödeyeceğim ? kimisi 100 lira vergi ödediğini söylüyor kimisi vergisiz ödediğini söylüyor. ürün ağır değil ama uzaktan geldiği için herhangi bi sıkıntı olurmu bunu merak ettim ve yaklaşık kaç lira vergi ödenmesi lazım ? teşekkürler..

Merhaba

10$ ürüne hiç vergi ödemezsin.Gümrük vergisi sınırı 30 euro.

Son mesajlar