Banggood Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Merhaba Banggood'dan Xiaomi Mi Band ve PowerBank almayı planlıyorum. Toplam 100 TL gibi bir fiyata geliyor.
-Banggood güvenilir midir?
-Ürün tahminen kaç günde gelir gümrükte sorun yaşar mıyım? Gümrük sınırı ne kadar?
-Alırken kredi kartı kullanmalı mıyım yoksa paypal kullanmak daha mı iyi olur.
-Bu ürünler sizce iyi midir kullananlar var mı varsa bilgi verirseniz sevinirim.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Yurt dışından alacaksan aliexpress ve dx.com dan şaşma.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Dx.com orijinal satıyor, kargoların gelmesi 1 ayı buluyor. Paypal veya kredi kartı ile ödeyebilirsin. Sınır 75€ olmalıydı sorun yaşamazsın, ürünlerde iyidir.

Gönderimi Post NL kargo ile göndermelerini isteyin ayrıca diğerlerinde ürünün geçmeme gibi durumları oluyormuş.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Dx.com orijinal satıyor, kargoların gelmesi 1 ayı buluyor. Paypal veya kredi kartı ile ödeyebilirsin. Sınır 75€ olmalıydı sorun yaşamazsın, ürünlerde iyidir.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. :)

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Aliexpress aklıma geldide orda satıcıların olması bana pek güven vermedi. Dx.com'a bakmadım bi bakıyım. Teşekkürler. :)

Aliexpressde güvenli mesela sen birşey sipariş ediyorsun ya para senden çıkıyor ama satıcıya gitmiyor sen kargoyu alınca saticiya gidiyor.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Aliexpressde güvenli mesela sen birşey sipariş ediyorsun ya para senden çıkıyor ama satıcıya gitmiyor sen kargoyu alınca saticiya gidiyor.
O sistemi biliyorum fakat doğru düzgün satıcı bulmak biraz sorun. :)

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Orada verilen siparişler yazıyor ve satıcının yüzdesi de %95+ ve 500+ satış yapılmışsa al ben öyle yapıyorum bir sorun olmuyor.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
[MENTION=436265]BySeeker[/MENTION] Dx-Aliexpress arasında kararsız kaldım. Şimdi ben Aliexpressten farklı satıcıların ürünlerini alıcam bunların kargoları ayrı ayrı mı yapılır? Sizce hangisini seçeyim :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Farklı satıcılar farklı gönderimler yapar.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Cevap için sağolun. :) Şimdi ben 150 TL'yi bulan bir kaç parça ürün alıcam Dx ve Aliexpress'ten alıcam sizce gümrükte sorun olur mu?

ne alacağına bağlı elektronik(laptop-telefon vb. kulaklık gibi şeyler hariç) bunlar ve kozmetik ürünlerdi sanırım bu ikisi geçmiyor diye biliyorum. Dx biraz pahalı olabilir.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
ne alacağına bağlı elektronik(laptop-telefon vb. kulaklık gibi şeyler hariç) bunlar ve kozmetik ürünlerdi sanırım bu ikisi geçmiyor diye biliyorum. Dx biraz pahalı olabilir.
Mi Band
PowerBank
Cardboard
Mi Band yedek kayışları
Sizce bunlar sorun çıkartır mı? Bide Hangisi daha iyi kargolama yönünden Aliexpresste kargo sorunları olduğu söyleniyor ama :( Karar veremedim ilk alışverişim o yüzden pek bilgi sahibi değilim.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Gümrükte sorun olacağını sanmıyorum, China post air registered boyle bisi olacak onunla getirttir. Yoksa olan kargoları at bakalım.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Gümrükte sorun olacağını sanmıyorum, China post air registered boyle bisi olacak onunla getirttir. Yoksa olan kargoları at bakalım.
O zaman aliexpress ile sipariş vereyim. :) Herşey için teşekkürler

eticaretyonetim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Aliexpress veya yurtdışındaki herhangi bir siteden 70 euro yu geçmemek şartı ile ve yılda en fazla 5 kere alışveriş yapabilirsiniz.Cep telefonu hiçbir şekilde saın alamazsınız getirmek yasak.Ancak ben alıyorum geliyor ,ayrıca 5 defadan falza alışveriş yaptım hala geliyor diyen arkadaşlar mutlaka vardır. evet geliyor ama şunu unutmayın aldıklarınız register yani kayıtlı olarak geliyor devletin geçmişe yönelik cezalandırma uygulamaları var 5 aldınız geldi ileride başınız ağrımayacak diye bir şey yok canı yanan çok insan var etrafımda bu durumdan dolayı,Ayrıca şunu söyleyeyim çok spesifitk bir şey olmadığı sürece ürünü yurtiçinden almanız daha mantklı adamlar zaten çini buraya yığmış durumdalar ,bir çok çin markası bile artık neredeyse yurtdışı fiyatına tr. garantili satılıyor.hemen hemen aynı fiyat değmez ne beklemeye ne de bu riske.