Ban yeme saçmalığım

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Screenshot_20210121-214831_DuckDuckGo.jpg

Ban yediğim Konu işletim sistemi önerisi ile ilgiliydi. Bana ban atan mod arkadaşımıza göre bir küfür ima etmişim veya NAMIQ QEMAL yazarak küfür etmişim.
Şahitlerimde varki ben küfür etmedim.
NAMIQ QEMAL sözü ile karşı tarafa ima etmek istedigim sana inanmıyorum anlamında yazmıştım. Ben belkide 20 gündür banlıyım.
ve sebebine bakınca olay zoruma gitti konu açmak istedim.
bati ban atacaksanız adam akıllı bir sebebiniz olsaydı 25 puan alacak kadar kötü bir söz kullanmadım.

@Sibraius arkadaşımızda biliyor.

@Ram_kafasi da biliyorki kötü soz falan kullanmayıp ima etmedim.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Ekli dosyayı görüntüle 135349
Ban yediğim Konu işletim sistemi önerisi ile ilgiliydi. Bana ban atan mod arkadaşımıza göre bir küfür ima etmişim veya NAMIQ QEMAL yazarak küfür etmişim.
Şahitlerimde varki ben küfür etmedim.
NAMIQ QEMAL sözü ile karşı tarafa ima etmek istedigim sana inanmıyorum anlamında yazmıştım. Ben belkide 20 gündür banlıyım.
ve sebebine bakınca olay zoruma gitti konu açmak istedim.
bati ban atacaksanız adam akıllı bir sebebiniz olsaydı 25 puan alacak kadar kötü bir söz kullanmadım.

@Sibraius arkadaşımızda biliyor.

@Ram_kafasi da biliyorki kötü soz falan kullanmayıp ima etmedim.
Bu cezalandırmanın haklı olduğunu düşünmüyorum,üzücü bir durum olmuş bence.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Sence sadece küfür ettiğini düşündüğüm için mi ban yedin?
Türkçe'yi bozmuş olmanı dile getirmiyorum fakat Türkiye için büyük bir yazarın/ şairin adını ağzında salyaymış gibi kullanamazsın. Bu o yazara bir hakarettir.
Bu kelimenden sonra o konuya başlayacak tartışmayı geçiyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Namık Kemal deyince ve Q ve K harflerini özellikle büyük yazınca benimde aklıma direk at yalan ... inananı lafı geliyor açıkçası.

Direk küfür olmasada ima yollu küfüre girebilir lakin cezası 1 gün 3gün -5gün bilemedin 7 gün ban olabilirdi diye düşünüyorum 20 gün biraz fazla gibi. Bunu yazan bu kadar alıyorsa normal küfür edene oluyor Allah bilir :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
@OzkanK., ne yazık ki gün olarak ceza verme olasılığımız yok. Biz puan veririz, üye ne kadar toplamışsa o kadar uzak kalır. Benim verdiğim ile 7 gün uzak kalırdı; öncesinde aldığı 10 puan olmasaydı..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
@OzkanK., ne yazık ki gün olarak ceza verme olasılığımız yok. Biz puan veririz, üye ne kadar toplamışsa o kadar uzak kalır. Benim verdiğim ile 7 gün uzak kalırdı; öncesinde aldığı 10 puan olmasaydı..
Attığınız mesjada 25 uyarı puanı aldınız yazdığı için ben direk siz 25 verdiniz sandım. Sadece bu kelimeye.

Yoksa toplamda 25 puanı geçtiniz diye yazsanız haklısınız 20 gün ban olur o zaman...

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@Dora, doğru dediniz. Öyle önemli yazarın veya insanların adıyla dalga geçmek iyi bir şey değildir. Yani bende o mesajı görsem, raporlardım. Ama benim adımla dalga geçsin. Mesela Justinianuscuk desin. ?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Başta konu açmamalıydı zaten.
Bu tür konular açılınca açan kişi haklı olsa bile üyeler tarafından haksız olarak suçlanabilme ihtimali olduğu için bence en mantıklısı bu işleri moderetörlere özel mesaj vb. yollar ile ulaşıp derdini anlatmak olacaktır diye düşünüyorum.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Konu sahibi istediği gibi konu açıp kendi fikrini söyleyebilir, bunda sorun yok. Asıl sorun bazı arkadaşların olayı bilmeden balıklama atlaması, verilen cezayı doğru bulması. Sen o mesajı düzenlersin, bildirimi de gönderirsin. Namık Ke*** dediğini düşünmüş olabilir, yoksa 14 gün pek mantıklı değil, her ne kadar puan birikse de.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
İşin özü dediğim gibi 20 gündür banlı değil.
Toplamda 14 gündür banlı.
Benim verdiğim 25 puan karşısında 7 gün banlı kalacaktı.
Fakat benden önce 10 puan uyarı daha aldığı için totalde 35 puanı oldu.
35 puan cezası olan bir üye 14 gün banlı kalır.
Zaten mevzu 7 Ocak tarihinde olmuş, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14.... Evet 21 Ocak!

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
ima ettiğim şeyin küfür olmayıp sana inanmıyorum anlamında kullanmadığımı kimsenin anlayamayacağını biliyordum. Birde nedense herkes yazım kurallarına veya isimlere çok dikkat ediyor bana gelince neyse. Herkesin kendine göre fikri var ve genel olarak düşündüğüm mesajlar bunlar. Karşıdaki kişinin yaptıklarına ve yazdıklarına bakarsakta 2 gün ban yemesi çok mantıklı zaten. Herkese iyi geceler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...