Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Profesör
Reaksiyon puanı
271
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bor rezervlerinin yüksek katma değerli stratejik ürüne dönüştürülmesini amaçlayan modeli yarın tanıtacak.

597
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'deki bor rezervlerinin yüksek katma değerli ürün haline getirilmesini ve dünyanın en ileri teknolojisinin Türkiye'ye transferini sağlayacak modeli yarın açıklayacak.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Bakan Albayrak bu yıl başından beri dile getirdiği "bor stratejisinin"detaylarını aktaracak.
İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Strateji kapsamında, Türkiye'deki bor rezervlerinin yüksek katma değerli ürün haline getirilmesi noktasında, dünyanın bu alandaki en ileri teknolojisinin transferi de sağlanacak. Söz konusu teknoloji transferi için, yarın bir de imza töreni gerçekleştirilecek.
Bakan Albayrak, bu yıl şubat ayında yaptığı açıklamasında, bor madeni için dünyada yetkin kurumlarda çalışan uzmanlarla bir ekip kurduklarını belirterek, "Bor madeninde bu yıl çok önemli hamleler yapacağız. Bu konuda dünyada yetkin, çok önemli kurumlarda çalışmış uzmanlarla bir ekip kurduk. Bu arkadaşların da ekibimize katılmasıyla birlikte, çok yoğun bir çalışmayla bu yıl borun katma değerli ve stratejik ürüne dönüştürülmesi kapsamında çok önemli 2-3 tesisle ilgili açıklamalarımız olacak. Borun sadece kilosu 500, 10 bin dolar veya 30 bin dolarlık stratejik ürüne dönüştürülmesinde değil, bu proje kapsamında yerli ve milli işbirliğiyle ülkemizin kulağına hoş gelecek, gururunu kabartacak güzel adımlar da atacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak:Sabah

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
Satmayın da..

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
16 yıldır tonlarca bor madenini ham madde olarak ucuza satışı yapıldıktan sonra seçime yakın böyle bir açıklamanın yapılacak olması bana maalesef hiç inandırıcı gelmiyor.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Yapmasa laf, yapsa laf. Maksat eleştirmek olsun. Kimsenin icraatle derdi yok. Bor işlemek boru değil arkadaşlar. Yüksek teknoloji.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Bugün konuşmasını dinledim.
Üslubu oturaklı ve güzeldi Allah var.
İktidardaki eski ve yeni birçok bakanla karşılaştırma yapınca beğendim.
Öyle ki oraya yakışmadığını düşünüyorum.
Çünkü mevcut iktidar bakanı diyince aklıma, hadi takla at da görelim diyen, ihmaller ile ölen 300 kişinin ardından bunlar kader ne yaparsın diyen, bilim teknoloji endüstriden pek anlamayan lakin bol kepceden ahkam kesen, biz eleman ulkesiyiz bizden mucit çıkmaz diyen, iki cümleden birinde sayın cumhurbaşkanımıza övgü yapıp kendi gorevi ile birseyden haberi olmayan, radikal çıkışlar yapıp dikkat çekmeyi marifet zanneden insanlar geliyor.