BAHA Otomotiv (Ankara) Tarafından Dolandırıldım!

Bu konuyu okuyanlar

ddeathsystem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikli olarak forum dünyasına biraz yabancı olduğum için yanlış birşey yaparsam affola.

Olaya gelecek olursak; Kasım 2014'te sahibinden.com'da Peugeot RCZ marka bir araba beğendim. Satıcı yani BAHA Otomotiv'i aradım. Yaptığımız görüşmede araçta herhangi bir sorun olmadığını, hasar kayıtsız olduğunu söyledi. İlanda da öyle yazıyordu. Plakadan sorguladığımızda da herhangi birşey çıkmadı.

İstanbul'dan atlayıp Ankara'ya gittim. Arabadan anlamadığımız için Ekspertiz yaptırmak istediğimizi söyledik, "hay hay" dediler. Onların yönlendirdiği bir Ekspertiz şirketine gittik (Biliyorum burada saydıracaksınız bana ama Ekspertiz şirketi büyük olduğu için güvendik işte). Ekspertiz de araçta herhangi bir sorun olmadığını, 4 parçada lokal boya olduğunu onun dışında hiçbir sıkıntı olmadığına dair rapor verdi. Raporda şase falan herşey gıcır gıcır. Biz de gönül rahatlığıyla arabayı 57.000 TL'ye aldık.

Bugün arabayı bir arkadaşa satmak için Ekspertize gittik, bende arabanın bildiğim tüm durumunu anlattım, rahat rahat ekspertize soktuk. Ekspertiz'cinin bizi çağırıp anlatmaya başlamasıyla ben dolandırıldığımı anladım.

Şöyle ki;

Araba önden darbe yemiş. Arabada neredeyse boyanmamış hiçbir taraf kalmamış. Arabada 29.000 TL lik hasar kaydı var. Bunları duyunca ikimiz de şok. (Bunlar çıkınca tabi mahcubiyetten ekspertiz ücretini de ben ödedim, o da bana kaçtı.) Meğerse arabayı satın aldığım BAHA Otomotiv, Ekspertizcilerle teşkilat olarak çalışıyormuş. Hemen BAHA Otomotiv'i aradım (Sahibi Bülent B... K.. ). Bu sefer de demez mi ben hasar kaydını sana söylemiştim diye. Abicim göz göre göre yalan söylüyorsun diyorum, sen arabada hasar kaydı yok dedin, hakka giriyorsun yapma falan. yok biz sana söylemiştik. Bildiğiniz galerici ağzı. Peki diyorum madem sattığın fiyattan geri al. Almam diyor. Tamam diyorum biraz daha düşüğüne al. istemem diyor. Peki o zaman dava açıcam diyorum, kime açarsan aç diyor. (Daha önce açan olmamış, kimse uğraşmaz diyor heralde.)

Ekspertiz firmasını aradım, yetkili yok yarın arayın dediler.

Ben de Avukata gittim. Avukat Galericiye nitelikli dolandırıcılıktan savcılığa başvurmamız gerektiğini, Ekspertiz şirketi için de Tüketici mahkemesine başvurmamız gerektiğini söyledi. Muhtemelen bu hafta içi davaları açmış olacağız. Sahibinden.com'dan da o tarihli ilanın kaydını avukat aracılığıyla istedim (Çıkarabilirler mi, verirler mi bilmiyorum). Ayrıca davanın uzun sürebileceğini söyledi.

Şimdi sizlerden de fikir almak istiyorum. Aranızda böyle bir konuya muhattap olanlar, hukuki tarafına vakıf olanlar, bildiklerini, fikirlerini ve önerilerini benimle paylaşabilirse çok sevinirim.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Öncelikle geçmiş olsun, haberlerde buna benzer bir durum duymuştum expertiz sağlam raporu veriyor araç 4 ay sonra motor arızası veriyor ve ardından araç sahibi dava açıyor ve kazanıyor.İnşallah siz de kazanırsınız davaları.

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Hocam öncelikle geçmiş olsun, Allah can sağlığı versin.

Ben sana şunu söylemek istiyorum.Sahibinden aracın ilanını çıkar tabi avukat aracılığı ile verirler diye düşünüyorum.Aracın emniyetten yada o zamanın sigorta acenteliğinden hasar kayıtlarının tarih ve hasar miktarlarını alırsan bu senin için çok büyük avantaj elde etmiş olursun.

Bu işin peşini bırakma.Mutlaka kazanırsın çünkü en büyük kozlar senin elinde.Tüketici mahkemesine başvurmayı unutma.Allah yardımcın olsun.

ddeathsystem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle geçmiş olsun, haberlerde buna benzer bir durum duymuştum expertiz sağlam raporu veriyor araç 4 ay sonra motor arızası veriyor ve ardından araç sahibi dava açıyor ve kazanıyor.İnşallah siz de kazanırsınız davaları.
Çok teşekkürler. Bir kaç emsal dava buldum. Umarım başkalarının canı yanmaz.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam öncelikle geçmiş olsun, Allah can sağlığı versin.

Ben sana şunu söylemek istiyorum.Sahibinden aracın ilanını çıkar tabi avukat aracılığı ile verirler diye düşünüyorum.Aracın emniyetten yada o zamanın sigorta acenteliğinden hasar kayıtlarının tarih ve hasar miktarlarını alırsan bu senin için çok büyük avantaj elde etmiş olursun.

Bu işin peşini bırakma.Mutlaka kazanırsın çünkü en büyük kozlar senin elinde.Tüketici mahkemesine başvurmayı unutma.Allah yardımcın olsun.
Dediğiniz gibi avukat aracılığıyla sahibinden.com'a başvurduk. Umarım çıkartırlar. Yine aracın eski hasar kayıtlarının detaylarına da ulaştık. Onlar da dosyada var. Bir kaç emsal dosyada buldum. Ama işte mahkemenin çok uzun süreceği söyleniyor.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Geçmiş olsun bu adamların yaptığı tam bir dolandırıcılık neyse hocam mahkemeye verin evet uzun sürer ama en sonunda umarım haklı çıkarsınız .