Bağlı internet yok dns sunucusu zaman aşımına uğradı vb

Bu konuyu okuyanlar

Adem mete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bizim internete nolıyor anlamıyorum şöyle anlatayım ps4ten veya telwfonumdan interneti kullanınca hiç bi sıkıntı yok ama ablam casper laptopunu aşınca bi 10dakka sonra internet gidiyor internetin bütün ışıklaro yanıyor fakat hiç birşey açılmıyor dns sunucu yanıt vermiyor felan diyor google açtığımda ama laptop açık dğilken masaüstünden ps4ten telden kullanıyorum hiç birşey olmuyo internete laptopu açınca oynadığım oyunda lag oluyo ondan 4 5daka sonrası gidiyor internet hiç giremiyorum laptopa 3kere format attım değişen bişey yok ttnetten adam geldi bugün hiç bi sıkıntı yok normal çalışıyo dedi sorun nedir bilgisarayda değişik bi virüsmü var şu internet yüzünden rainbow oynayamıyorum adam akıllı internetede giremiyorum çıldortacak adamı

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
İP nosunu değiştir.:)Geçmiş olsun.:(

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Ttnet müşteri temsilcisini arayım modemi resetleyip internet hızınızı düşürecek, internet hızındaki dalgalanmalar kopma sebebi.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ttnet müşteri temsilcisini arayım modemi resetleyip internet hızınızı düşürecek, internet hızındaki dalgalanmalar kopma sebebi.
Ya yanlış anlaşılmasın ben yardımcı olmak için söylüyorum.:)

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Sen yanlış anladın aynı sorun bende de var. Ve aynı şekilde bir bilgisayar internete baglandiginda sorun oluyordu,en azından bir nebze düzeliyor.

Adem mete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden böyle birşey yoktu dedimya ttnetten adam geldi zaten müşteri temsilcisi göndertti onu bi sorun yok dedi arkadaşlar baksın dedi bir bilgisaray bağlamakla alakalı değil masaüstü ve telden ps4ten bağlayınca birşey olmuyor laptopla alakalı olması lazım dns ayarlarınımı bozuyor bilmiyorum

Adem mete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten 16mbps internet neresini düşürsün :)

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Önceden böyle birşey yoktu dedimya ttnetten adam geldi zaten müşteri temsilcisi göndertti onu bi sorun yok dedi arkadaşlar baksın dedi bir bilgisaray bağlamakla alakalı değil masaüstü ve telden ps4ten bağlayınca birşey olmuyor laptopla alakalı olması lazım dns ayarlarınımı bozuyor bilmiyorum

Sorunun benimki ile aynı 2 masa üstü bilgisayarım 1 laptop kullanıyorum, mobil ile de bağlanıyorum. Dns ayarları ile oynaya bilirsin istersen umarım düzelir. Birde gece geç saatlerde dene benim gibi, benim netim hiç kesilmiyor Şuan Tek bir bilgisayarla kullanıyorum ve gündüz bu bilgisayarı açtığımda netim gidiyor. Çok garip değil mi? :) Bu arada tüm bilgisayarlarım da Dns ayarı otomatikte ve TTnet Sabit ip li internet kullanıyorum. Bana söylenen; internet hızında ya dalgalanma var veya modem arızalı veya içeride ki kablolarda sıkıntı var.
Durum bu şuan arıza kısmende olsa azaldı. Kesin çözdüğümde tekrar paylaşırım.