BackTrack 5 R3 USB kurulumu | USBden Çalışma | Live CD | USB Boot yapmak

Bu konuyu okuyanlar

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar;:turned:
Bilgisayarıma VİRTUAL BOX ile backtrack 5 R3 kurdum fakat WİFİ kartımı görmedi bende Backtrack'i USBye kurup direk oradan çalıştırmak istiyorum(Live CD gibi) bazı sitelerdeki anlatılanları yaptım
LİLİ USB Creator ile Backtrackin İSO dosyasını flasbellege kurdum biostan ilk USBden açılış ayarını yaptım başlatınca "Couldnt find kernel img:grub.exe " çıktı tamamı ile anlatan bir yazıda bulamadım aklıma ShiftDelete geldi nasıl yapabilirim bana yardımcı olur musunuz arkadaşlar :(

northpower

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla zamanında cd ye atıp denemiştim ama bunu nasıl usb için yaparız çok fazla fikir gelmiyor aklıma. ama şöyle bişey geliyor aklıma live cd indirip windowsu usb haline getiren programlar tarzı programlarla yapılabilir gibi. sonuçta iso dosyasını gösteriyorsun ve usb boot yükleniyor hepsi bu.

wukuat_3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar ben dün unetbootin programıyla backtrack 5 i flaş belleğe attım ve kurdum kurulum basit yalnız flaş belleğini fat32 ye biçimlendirmeniz gerekiyo yoksa hata alırsınız

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normal Backtrackin Setup iso dosyasını mı açıyoruz programla kardeş ?

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakmamıştım şimdi gördüm ama burda benim yaptığımı yazmış
[h=2]BackTrack Live USB Install[/h]This method of getting a live install to a USB drive is the simplest available using Unetbootin. Note that we will format the USB drive and erase its contents.

1. [*=left]Plug in your USB Drive (Minimum USB Drive capacity 2 GB)
    [*=left]Format the USB drive to FAT32
    [*=left]Download Unetbootin from http://unetbootin.sourceforge.net/
    [*=left]Start Unetbootin and select diskimage (use the backtrack-final ISO)
    [*=left]Select your USB drive and click “OK” for creating a bootable BackTrack USB drive
    [*=left]Log into BackTrack with the default username and password root / toor.
Şimdi bu live olarak çalıştırmak için başka isto gerekiyor galiba bende normal setup iso dosyası var onu bu dediğiniz gibi programla usbye kuruyorum görmüyor boot olarak pc normal windowsa geçiyor
Live çalışması için gereken isoyu nasıl bulabilirim

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar buldum benim flash 2GBlıktı o yüzden olmuyormuş 4GB flash içine yaptım sorunsuz çalışıyor teşekkürler herkese :))

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
eğer iwconfig ile ağ kartını görmezse airmon -ng ile bak daha sonra aktif et.

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gördü gördü wifi çalışıyor ama şimdi bu USB benim masaüstünde gayet güzel fakat Laptopta çalışmak istiyorum usbden başlatsamda görmüyor Win8 64 bit laptop sorun nedir peki :S

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
usb ile hiç denemedim.Ben dvd ye çektim öyle yaptım ve sonra win7 nin yanına kurdum.Bios'tan başlangıcı usb seçip denediniz mi ?

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende sanal olarak kullanıcam ama wifi görmüyor benimde işim wifi ile olunca boyle cozum bulduk ama masaüstünde oluyor laptopta görmüyor Usb seçili laptopta biosta boş görüyor nasıl iş anlamadım şuan Masaüstünden flashtan yazıyorum

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
SAnalda wifi görmüyor dediğin gibi.Bence bi dvd ye çek öyle dene.

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki DVDye çek derken bu USBdekilerin hepsini mi dvdye yazdırıyım yoksa o iso setup dosyasını mı yada başka programla mı olur
Birde dvd yavaş olmaz mı usb gayet hızlıydı da?

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Dediğim gibi usb denemediğim için benim kullandığım ve çalıştırdığım yöntemi söyledim size.İso dosyasını kullanınız.Yeniden indirin diyecem ama kota gidecek.USb dosyalarını İso yapabilirsiniz kanımca.Ben dvd den kullandığımda yavaştı.Dedim pc ye kurayım.Kurdum gene yavaş çalıştı :)

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım bende iso dosyası duruyor onla dvdye yazayım ama usbyi boş görüyorsa dvdyide boş görür bence ama deneyeceğim inşallah olur :)

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve arkadaşımın tek çekirdekli 512 mb ramli laptopunda cd den açılıyor sorun ne gerçekten sinir edici bişeymiş :)

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Bu kısımdan itibaren beni aşan ayarlar var bence :) Farklı bir ayar var gibime geliyor yada birşeyler yanlış.Bu işten anlayan arkadaşları davet ediyorum artık :)

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bölüme açayım ayrı bir konuyu nede olsa usb kurulumu falan hallettik teşekkürler bi sorun daha halloldu :)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Bende bir heves kurup etraftaki ağları kırmaya çalıştım ama zor artık hep wpa2 kullanılıyor wep gibi bir şifreleme olması lazım en iyi çözüm direk 2. işletim sistemi olarak kurman.

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopa kurayım da mübarek bilgisayar cd ve usb görmüyor nasıl kuracağız ki Windows 8'le mi alakalı illa recovery mi yapacağız bu makineye :S

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bios ayarların doğru mu ? Ön yükleme olarak ilk sırada cd veya usb mi var ?

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğru herşeyi ayarlı aynı ayarları başka pcde yapıp çalıştırıyorum ama bu laptopta açılmıyor

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Bence tek wireless şifre kırma ile uğraşmayın.Backtrak'ın keşfedilmeyen dolu yeri var :)

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Ettercapı begendim ağ içi kontrol :D keşfetmek için yüklemeye çalışıyorum bi yapabilsem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaslar bu proyu blacktrack5 dırek wınrar halınde olarka komple cdye yazcaz demy

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim laptoplar da drıvır olmadan wifi kartını gösteremezsin.. ona göre olan dırıvırı bulup indir..:thumbup: