Babamın yanında mı çalışsam, part time iş mi bulsam?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Evet millet yaşım 19 açıktan okuyorum, ev de boş boş takılıyorum bu aralar peder haftalık 150 tl veriyo aylık 600 ediyo işte sizce part time bir işe mi gireiym yoksa pederin dükkanın da tam zamanlı mı çalışsam 600 yanında 1000tl veririm diyo part time bir işe girsem 900 falan alıcam ama part time yarı zamanlı kararsız kaldım ne yapsam acaba. babamın mobilya atölyesi var mobilya kanepe üretip mağazalara müşterilere satıyoruz, benim ileriye dönük hedefim yabancı dil öğrenip bu mobilya kanepeleri yurt dışına satmak.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Bence babanın yanında başla sonra da okulunu bitir. Hem işi öğrenmiş olursun hem para kazanmış olursun. Hemde babanın işini ilerletmiş olursun.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Bence babanın yanında başla sonra da okulunu bitir. Hem işi öğrenmiş olursun hem para kazanmış olursun. Hemde babanın işini ilerletmiş olursun.
peder sigorta yapmıyor ya :D okurken babamın sigortasından yararlanabiliyorum bana sigorta yaparsa bozulurmuş o var mı bunun hakkında bilgin

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Babanın yanında çalış. Hem de (sakın yanlış anlama) eşek gibi çalış.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Baba mesleği zor günlerin dostudur. Elinde böyle bir iş imkanı varken çalışman doğru olacaktır yeni bir iş bulana kadar.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bu durumda her zaman babanızın yanını tercih etmenizi rica ederim. Sonuçta yapmış olduğu bir meslek ve sanat sayılır. Babanızın yanınızda çalıştığınız süre içerisinde hem işi öğrenmiş olursunuz, ileride elinizde bir mesleğiniz ve yapabileceğiniz bir icraat olur.

Şimdi ki çocuklar genelde satış elemanı olarak çalışmayı çok seviyorlar, büyüdüklerinde ise ellerinde bir mesleği olmadığı için oradan oraya bir kuru ot gibi savrulup duruyorlar. Bu durumları yaşamamız adına ilk önce elinize bir mesleğin geçebileceği işlerde çalışmak sizi açınızdan daha iyi olacaktır.

Hazır elinizde fırsat varken babanızın şefkatli kollarına bırakın kendinizi.. :)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Babanın mesleğini sürdürecek ve dükkanı devir alacaksan, o işin içine girip en temelden herşeyi öğrenmen en doğrusu olur. Tabii başka yerlerde de babnın dükkanında öğrenemeyeceklerini öğrenebilirsin. Başka yer sana ne kazandıracak ? önce onu iyi tartmalısın. Sonra karar verirsin. Başka yerde angarya işlerle uğraşacaksan, hiç gitme.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Kendine çizecek bir yolun yoksa, iyi bir zekâ ya da yeteneğe sahip değilsen baba mesleğine dört kolla sarıl.

ÖZGÖR ERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet millet yaşım 19 açıktan okuyorum, ev de boş boş takılıyorum bu aralar peder haftalık 150 tl veriyo aylık 600 ediyo işte sizce part time bir işe mi gireiym yoksa pederin dükkanın da tam zamanlı mı çalışsam 600 yanında 1000tl veririm diyo part time bir işe girsem 900 falan alıcam ama part time yarı zamanlı kararsız kaldım ne yapsam acaba. babamın mobilya atölyesi var mobilya kanepe üretip mağazalara müşterilere satıyoruz, benim ileriye dönük hedefim yabancı dil öğrenip bu mobilya kanepeleri yurt dışına satmak.

Turkcell bünyesinde mağaza müdürlüğü görevini yapıyorum.
Babam rot balans ustası ve işleri şükür güzel en azından ilerleyen zamanlarda çok daha güzel olacak neden mi ?.
Alt yapı yok bir 10 sene sorna mobilyacı eskisi kadar yok bir motorcu yok yani sanayi vb işler boşta kalıyor sanayi dedim illa motor araba gelmesin aklına bu mantık olan işler esnaf işleri bitiyor alttan kadro gelmiyor bu yüzden koluna altın bilezik değil beline altın kemer takmış olursun )
Yazım hatalarım olabilir affola şimdiden ... Orta okul mezunuyum lise hayatında evi terk ettim ve iş hayatım onun yanında part bunun yanında full olarak devam etti en son 6 yıl kendimi GSM sektörüne adadım ve şuan bir yöneticiyim yakın zamanda taşındım ailemin bulunduğu ilçeye . Şuan bir ortaklık imzaladılar bir şirket kuruyorlar servis motor rot balans vs vs vs bana dediği tek şey geçmişte yaptığın hataları tekrar edip milleti zengin etmeye devam edecek misin ? ( yanlış bir imada bulunmuyorum çalışmak her yerde güzel edebinle çalıştığın zaman ama bizim sektör biraz daha tuhaftır ) kış sonrası gelip hem bir yandan rot balans hem bir yandan motorculuğu öğrenmelisin diye nasiyatları var senin önünde direk böyle bir imkan varken part mart düşünme gir kendi işini öğren babana destek ol Hakan abinin dediği gibi eşşek gibi çalış gerekirse onun evladısın ve yararlarını ileride çok göreceksin. Kendine iyi bak kardeşim herşey gönlünce olsun...

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Dışarıda garsonluk vb. bir işte çalışacağına babanın yanında çalış. En yazından yarın bir gün elinde bir mesleğin olur.
Babamın yanında 600 dışarıda 900 diyorsun ama. O 900 veren tabiri caizse it muamelesi yapar zoruna gider.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
peder sigorta yapmıyor ya :D okurken babamın sigortasından yararlanabiliyorum bana sigorta yaparsa bozulurmuş o var mı bunun hakkında bilgin
Evet sana sigorta yaparsa bi daha babanın sigortasından yararlanamazsın. Ama sigprta yapmazsa 25 yaşına kadar sigortasından yararlanabilirsin. (Öğrenci olduğun sürece)

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Dışarıda garsonluk vb. bir işte çalışacağına babanın yanında çalış. En yazından yarın bir gün elinde bir mesleğin olur.
Babamın yanında 600 dışarıda 900 diyorsun ama. O 900 veren tabiri caizse it muamelesi yapar zoruna gider.

Babam şuan harçlık olarak haftalık 150 veriyor yani aylık 600 düzgün şekil de yanında calıştıgım da bu harclık dışında 1000tl veriyor parada veryor yani

---- Mesajlar birleştirildi ----

Peder dediğin için yapmıyordur.
Yanın da peder demiyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Teşekkürler herkese görüşleri için

Son düzenleme:

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar 2 gündür babamın yanında çalışıyorum çok yoruluyorum akşam gelince ders çalışacak istek ruh enerji kalmıyor en iyisi babamın burda part time çalışmak ?

Son mesajlar