Babamı Bir Türlü Laptop Almaya İkna Edemedim...

Bu konuyu okuyanlar

Kahaaaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Babamı bir türlü laptop almaya ikna edemedim. Maddi olarakta hiç bir sıkıntımız yok 2 evimiz var maaşıda 7000-8000 civarında biraz cimridir. Teknolojiyi sevmez (almama sebebide bu) 1 yıldır söylüyorum hala bakarız diyor çıldırıcam. Yaşım 16-Lise 2'ye geçtim. Sizce sorun bende mi babamda mı?

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Sınavları güzel birşey getir sonra yazında baba laptop alma vakti gelmedi mi dolar da düşmüşken veya indirim de varken felan de. daima işe yarar

Speedster

Müdavim
Reaksiyon puanı
319
Önce babana hakettiğini göstermen lazım yani ona alması için bir sebep ver.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kazanınca öyle kolay verilmiyor. Çalıştığında ileriki zamanlar anlarsın. Eğer çok istyorsan hak ettiğini göstermelisin.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Bu arada benim babamda almadı emin ol yaşın 16bide ben askerden gelince çalıştım ettim kazandım. Anca kendim aldım baştan en iyisini istiyorsunda cebinden cıkınca hadi diyorsun ortası olsun [emoji23] öylede oldu

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
şimdi senin isteklerin ve ailenin maddi durumu nedir biraz gerçekçi düşün kardeşim

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Olsun dostum . Almasın. Bir baban olduğuna şukret bence . Elbet o da almak istiyordur ama bilmediğin şeyler olabilir . Annenizi babanızı üzmeyin. Ben babamı 1 yıl önce kaybettim . Ama senin baban hayatta böyle düşün . Elbet alacaktır . Ama zamanı değildir .

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Olsun dostum . Almasın. Bir baban olduğuna şukret bence . Elbet o da almak istiyordur ama bilmediğin şeyler olabilir . Annenizi babanızı üzmeyin. Ben babamı 1 yıl önce kaybettim . Ama senin baban hayatta böyle düşün . Elbet alacaktır . Ama zamanı değildir .
altını çizdim .adam noktayı koymuş bence

yunusbaykara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Babamı bir türlü laptop almaya ikna edemedim. Maddi olarakta hiç bir sıkıntımız yok 2 evimiz var maaşıda 7000-8000 civarında biraz cimridir. Teknolojiyi sevmez (almama sebebide bu) 1 yıldır söylüyorum hala bakarız diyor çıldırıcam. Yaşım 16-Lise 2'ye geçtim. Sizce sorun bende mi babamda mı?
Senin ne istediğinle alakalıda olabilir bu mesela baban 7000-8000tl alıyor demişsin ya 5000tllik bir laptopu almaz neden almaz çünkü senin gibi teknolojiyi takip etmiyor sen telefonundan açar haber okursun o gazete okur. Sen youtube'ta kanallara abone olur içerikler izlerken baban televiziyonda belgesel izler. Baban tv'de Kurtlar vadisi izlerken sen mobilden Game Of Trones izliyorsun ona gereksiz gelir bu harcama. Babanın yerine koy kendini ve sende olsan sende almazdın bence o laptopu senin ihtiyacın olduğunu göster bu senin yeteneklerinede bağlı. İknanın psikolojisi diye bi kitap var bunu okumanı öneriyorum iyi forumlar :=)