Babama bilgisayar aldıramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Ruthlless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet başlıkta da belirttiğim gibi babama bilgisayar aldıramıyorum her dönem takdir aldım bu sene lgs ye girdim ve 3.57 gibi bi yüzdeliğe girdim ama ne yaptıysam yaptım aldıramadım maddi durumluk bi sıkıntı yok

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Alırsa, bu başarılarının azalacağının farkında baban.

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Şöyle ki eminim ki baban şöyle düşünüyordur, sen bilgisayar almak istediğin için babanın gözüne girmek istiyorsun. Böylelikle daha çok derslerine odaklanıyorsun. En azından baban böyle düşünüyor diyebiliriz, tabi ki bir varsayım. O yüzden direk gidip babana bunun sebebini sorarsan, ciddi bir şekilde doğru yerde ve doğru zamanda "Neden?" sorusunu sorar isen, emin ol iyi bir cevap alacaksın.

Ruthlless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir seyi belirtmeyi unutmuşum bilgisayar var ama 10 yıllık her gün başka bi parçası bozuluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şöyle ki eminim ki baban şöyle düşünüyordur, sen bilgisayar almak istediğin için babanın gözüne girmek istiyorsun. Böylelikle daha çok derslerine odaklanıyorsun. En azından baban böyle düşünüyor diyebiliriz, tabi ki bir varsayım. O yüzden direk gidip babana bunun sebebini sorarsan, ciddi bir şekilde doğru yerde ve doğru zamanda "Neden?" sorusunu sorar isen, emin ol iyi bir cevap alacaksın.
Teşekkür ederim tavsiyen için deniyeceğim

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
1. Soru:

Bilgisayarınız olunca neler yapacaksınız?

2. Soru:

1. sorunun sonuçlarını Babanıza nasıl anlatmayı planlıyorsunuz?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bilgisayar başarıyı düşürmez sen düşürürsün. Ve zeka ile değil zaman yönetimi işe alakalıdır. Bilgisayarının derslerini etkilemesi seninle ilgilidir. Almama nedeni bilgisayarı boş bulması ya da harcama yapmayı sevmemesi olabilir. Küçükken istediğin oyuncakları alıyor muydu?

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Benim babamda derslerine odaklanamazsın v.s diye almıyordu

Ruthlless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. Soru:

Bilgisayarınız olunca neler yapacaksınız?

2. Soru:

1. sorunun sonuçlarını Babanıza nasıl anlatmayı planlıyorsunuz?
Bilgisayarım halihazırda var ama 10 yıllık ben yenisini istiyorum aldırmaya çalışıyorum ve tabiki oyun oynayacağım

Bilgisayar başarıyı düşürmez sen düşürürsün. Ve zeka ile değil zaman yönetimi işe alakalıdır. Bilgisayarının derslerini etkilemesi seninle ilgilidir. Almama nedeni bilgisayarı boş bulması ya da harcama yapmayı sevmemesi olabilir. Küçükken istediğin oyuncakları alıyor muydu?
Genelde ısrar edince alıyordu

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Ve ben takdir alsam babam bana rtx 2080 ti sistem toplar

Bana ilk başlarda almıyordu ondan almıyor yazdım sonra bir tane aldı sonra takdir almadan yeni bilgisayar yok eğer takdir alırsan en iyi bilgisayarı toplarım dedi zaten bende takdir alamam almama imkan yok ne kadar çalışırsam çalışayım alamıyorum artık hiç takmıyorum çalışsamda çalışmasamda aynı hep düz geçiyorum veya teşekkür alıyorum

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Baban ile şöyle yaparsam al böyle yaparsam al diye pazarlık yapacağına bu bilgisayarı gerçekten neden almak istediğini izah et.Hayır derse ısrar etme ve üzerine fazla gitme 2 tip baba olur senin emeğini görünce almak ister veya senin bu emeğini görünce bu çocuk bunun için her şeyi yapar alırsam hayatını ona verir diye düşünür buna göre davranabilirsin.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Harçlığından para biriktir ve kendin satın al. Ben ilk radyomu öyle almıştım.

_VuRuCuKobRa_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bak kardeşim sana taktiği veriyorum beni iyi dinle şimdi sanayiye gidiyorsun giriyorsun bir dükkana iş var mı diyorsun yevmiyesini falan soruyorsun bak burası çok önemli adam sana babana sor falan diyecek sonra sen de "siz bana telefon numaranızı verin ben size dönerim" diyeceksin bir not kağıdına not alacaksın böyle bütün dükkanları gezeceksin en çok yevmiye verene olumlu cevap verip öbürlerine babam izin vermedi deyip geçiştireceksin en
yüksek yevmiyeyle çalış kazan al bilgisayarını

Reaksiyon puanı
101
bak kardeşim sana taktiği veriyorum beni iyi dinle şimdi sanayiye gidiyorsun giriyorsun bir dükkana iş var mı diyorsun yevmiyesini falan soruyorsun bak burası çok önemli adam sana babana sor falan diyecek sonra sen de "siz bana telefon numaranızı verin ben size dönerim" diyeceksin bir not kağıdına not alacaksın böyle bütün dükkanları gezeceksin en çok yevmiye verene olumlu cevap verip öbürlerine babam izin vermedi deyip geçiştireceksin en
yüksek yevmiyeyle çalış kazan al bilgisayarını
Aynen