Babam evde çalışan hizmetçiye tecavüz etti

Konusu 'Gündem (Dünya/Türkiye)' forumundadır ve emubaltaci tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.


 1. emubaltaci

  emubaltaci Rektör Onursal Üye

  Katılım:
  21 Kasım 2005
  Mesajlar:
  19.093
  Beğenileri:
  89
  Ödül Puanları:
  48

  - Babam evde çalışan hizmetçiye tecavüz etti

  Huzur Giyim'in sahibi Turgut Gençal'in oğlu Abdullah Gençal, babasının 1994 yılında Yalova'daki çiftlik evinde çalışan hizmetçiye tecavüz ettiğini, 2000 yılında da Beykoz'daki çiftlik evinde çalışan hizmetçiye de tecavüz girişiminde bulunduğunu ileri sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.
  Vicdanını rahatlatmak istediğini söyleyen oğul Gençal, babasının 'Cebren ırza geçme', hizmetçileri baskı altında tutan iki ağbeyinin ise 'ölümle tehdit' suçlarından cezalandırılmasını istedi.

  Babası ve ağabeyleriyle daha önce 'miras' kavgasına tutuşan Abdullah Gençal, dün ise savcılığa verdiği bir dilekçeyle şok iddalarda bulundu. Gençal, Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusunda babası Turgut Gençal'i bir hizmetçisine tecavüz ettiğini bir diğerine de tecavüze yeltendiğini iddia etti.

  Bununla da kalmadı iki ağabeyinin ise hizmetçileri ölümle tehdit ettiğini ileri sürdü.
  Gençal, dilekçesinde şunları anlattı:
  "Babam 2000 yılının başında Beykoz'datki çiftlik evinde kimsenin bulunmadığı bir sırada bahçıvan M.nin karısına ilişki teklif etmiştir. Telefonla ve yüz yüze yapılan teklifleri kadın reddedince de babam, 'Ben daha önce Yalova Akköy'deki çiftlik evindeki behçi A'nın eşiyle birlikte oldum, hiç sıkıntı olmadı, onu paraya boğdum, sende evet de , aramızda gizlir kalır' gibi taciz edici sözlerde bulunmuştur. Kadın, 'ekmek parası için çalışıyorum, eşime ne derim, nasıl inançlı bir insansınız' diyerek teklifi reddetmiştir. Buna rağmen babam, evin boş olduğu bir gün kadına saldırmış, üzerindeki kıyafetleri çıkartarak zorla birlikte olmaya çalışmıştır."

  BAHÇIVAN KOCA, POMPALIYLA KOVALADI


  Hizmetçinin durumu kocasına anlattığını, bunun üzerine de bahçıvanın, babasını pompalı tüfekle kovaladığını iddia eden oğul Gençal, annesinin olay günü eve gelmesi üzerine konudan haberdar olduğunu kaldetti.

  ANNEM ÖRTBAS ETTİRMEK İSTEDİ

  Oğul Gençal, bunun üzerine annesi Gülizar Gençal'in ağabeyleri Hulusi ve Bahadır'ı çiftliğe çağırdığını, bahçıvan ile eşinin işten atılmasını, olayın ört bas edilmesini istediğini de iddia etti. Gençal, "Ağabeylerim tabancayı Mustafa'nın başına dayayarak, 'sen bizim kim olduğumuzu bilmiyor musun, babamızı nasıl tehdit edersin, seni ve karını öldürüp gömeriz' teditlerinde bulunmuşlar. Ayrıca bu konuyla ilgili konuşmaları halinde ikisini de öldüreceklerini söyleyerek eşyalarını bir kamyona yükleyip memleketlerine göndermişler"dedi.

  VİCDAN RAHATSIZLIĞINDAN BODRUM'A YERLEŞTİM


  Dilekçesinde kendisinin olayı ağabeyi Hulusi Gençal'dan öğrendiğini kaydeden Gençal, 5 kardeş olduklarını, babayı cezalandırmak için tüm kardeşlerin babayı reddetme kararı aldığını da ifade etti.Gençal, dilekçesinde "Yaşanan bu çirkin olaylardan duyduğum büyük vicdani rahatsızlık sebebiyle İstanbul'u terkedip Bodrum'a yerleştim" dedi.

  DİLEKÇEDE YALOVA'DAKİ ÇİFTLİK EVİNDE TECAVÜZ ANLATTI

  Abdullah Gençal, 1994 yılında babasının Yolaca Akköy'deki çiftliğinde hizmetçisine tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili olarak da dilekçesinde şunları kaydetti:
  "Annem Gülizar bu durumu açığa çıkartmam için beni aradı. O dönem birlikte olduğum şarkıcı Ebru Gündeş ile çiftliğe gittim. Yaptığım araştırma sonucunda bekçi A'nın eşiyle babamın tehditle birlikte olduğunu öğrendim. Durumu anneme anlattım. Ağabeylerim bu kişiyi sürekli tehdit etmiş ve para vermişler. A. bana bu nedenle birşey yapamadığını söyledi."

  BABASININ CEBREN IRZA GEÇMEDEN YARGILANMASINI İSTEDİ

  Abdullah Gençal, bu çiftin Marmara depreminden sonra ortadan kaybolduklarını, daha sonra ağabeyi Hulusi Gençal'dan ikisinin de depremde öldüğünü duyduğunu anlatarak, babasının annelerinin bilgisi dahilinde iki ayrı kadınla imam nikahlı olarak birlikteliği bulunduğunu da iddia etti. Gençal, dilekçesinde babasının 'Cebren ırza geçme', 2 ağabeyinin ise 'ölümle tehdit' suçlarından cezalandırılmasını istedi.

  ŞİRKET SESSİZ

  Oğlunun iddiaları üzerine Habertürk muhabiri baba Turgut Gençal'a telefonla ulaşmak istedi. Ancak çıkan yetkililer, babanın aktif iş hayatında olmadığını şirket yetkililerinin de bu konuyla ilgili konuşmak istemediklerini belirterek, "BU konuya ayıracak vakitleri yok" dediler.

  Kaynak
   


 2. GKHNCKR

  GKHNCKR Profesör

  Katılım:
  7 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  3.996
  Beğenileri:
  43
  Ödül Puanları:
  0
  Umarım bu haberlerden sonra Huzur Giyim mağazaları boşalır ve iflas ederler. Dini hassasiyeti olmayan bu sahtekarların, dini kesimden para kazanmasını sindiremiyorum doğrusu.
   
 3. paşalı

  paşalı Asistan

  Katılım:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  308
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  bireyler suc isler magazada ekmek pesinde olanin gunahi ne?
   
 4. GKHNCKR

  GKHNCKR Profesör

  Katılım:
  7 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  3.996
  Beğenileri:
  43
  Ödül Puanları:
  0
  battıktan sonra mağazanın yeni sahibine çalışır merak etme...
   
 5. stajer

  stajer Profesör

  Katılım:
  15 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.447
  Beğenileri:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  bence iftira, mirastan nasibini alamayınca babasına iftira atıyor...
   
 6. cih@n3458

  [email protected] Asistan

  Katılım:
  22 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  377
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  adamın hizmetçilerle bi sorunu var gibi gözüküyor
   
 7. quasimodo

  quasimodo Profesör

  Katılım:
  20 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.929
  Beğenileri:
  56
  Ödül Puanları:
  0
  olaya nereden bakarsan bak beç duruyor
  öncelikle 1994-2000 nerede 2009 nerede bu olaylarda zaman aşımına bakmak lazım
  jeton köşeli olur takılır anlarım ama 9 sene sonra hayırlı!!!evladın böyle
  merdi kıpti sirkatini söylerken secaat arzedermiş misali itiraflarda bulunması anlamsız
  10 senesi malikane türü yapılarda geçmiş bir abiniz olarak yalan diyorum
  adam elindeki malzemeleri!!! dahi kullanamazki iş oralara gelsin
  ki evdeki görevli prenses olsa adabtandır o gözle bakılmaz çok değişik bir kısmı ahlak çöküntüsünde aileler tanıdım hepsi öyle
  ama bunların [tesettüre hitap eden firmalar]halkın bu duygularını sömürüp aşırı fiat giydirmeleri ve hicap olayını sulandırmaları bana ters geleni
   
 8. sakallıoğlu

  sakallıoğlu Profesör

  Katılım:
  1 Mart 2009
  Mesajlar:
  2.123
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Kim ne haltetmişse cezasını bulsun. Lakin bu olay üzerinden Dinime vurulmasın yeter.
   
 9. amesfa

  amesfa Dekan Onursal Üye

  Katılım:
  10 Eylül 2007
  Mesajlar:
  9.949
  Beğenileri:
  33
  Ödül Puanları:
  48
  Cinsiyet:
  Erkek
  Bu ailenin asi bir oğlu vardı beach'lerden çıkmıyordu.
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş