Baba Sevgisi Görmemiş Bir Kıza Sevgili Eksikliği Koymaz

Bu konuyu okuyanlar

ozer111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamen kendi yazımdır arkadaşalar

Söz : Baba Sevgisi Görmemiş Bir Kıza Sevgili Eksikliği Koymaz
Hikayesi; Babasından sevgi görememiş olan çocuklar, hayatları boyunca her anlamda bunun eksikliğini de yaşarlar. Bugüne kadar baba sevgisi görmemiş çocukların, hayatlarında da risk almaktan kaçındıkları ve bir şey yapacaklarını söyleyip daha sonra bundan kolayca vazgeçtikleri görülmektedir. Baba sevgisinin olmaması, bir nevi özgüven eksikliğini de meydana getirir.

Erkekler her ne kadar bu durumu farklı yöntemlerle atlatsalar da; kızlar için bu duyguyu tatmamış olmak çok büyük bir eksikliktir. Hatta benim canım kadar sevdiğim bir kardeşim de bu konuda sürekli bana dert yanıyor. Babam sürekli bana laf sokuyor, iyi bir şey dahi yapsam boş bir iş yapıyormuşum gibi davranıyor. Eve biraz geç kalsam, geç dediğim saat de 19.00 falan bu arada; hemen nerede kaldın, ne yapıyordun diye sorguya çekiyor, üstelik kursta olduğumu bildiği halde bunu yapıyor demişti.

Babasının hayatı boyunca ona sadece bir trafik kazası sonucu hastanede kızım deyip sarıldığını ve yalnızca o gün babasından kızım kelimesini duyduğunu da ekledi. Bu durum beni derinden etkiledi ve ben de bir ağabey olarak onu gezdirmek, eğlendirmek, hayata olumlu bir şekilde bakması adına elimden geleni yapmaya başladım.

Babası çalışmaya zorladığı için liseyi bırakmış olan kızı tekrar ders alması konusunda ikna ettim ve dışarıdan da olsa liseyi bitirme konusunda onu ikna ettim. Bir yandan da iş bulup çalışabileceğini ve her zaman onun yanında olacağımı belirttim. Ancak her ne kadar ben ona bu şekilde yaklaşsam da, onun içerisinde hep baba sevgisi eksikliği var olacak.

Sizlere anlattığım ve kardeşim olarak gördüğüm bu kız, sevgili konusuna da pek olumlu yaklaşmıyor. Ben tek başıma iyiyim, benim hedeflerim var ve birinin bana ayak bağı olmasını istemiyorum diyor. Kaldı ki sevgi vermeyen bir baba figürü; onu erkekler konusunda temkinli davranmaya itmiş durum. “Baba sevgisi görmemiş bir kıza sevgili eksikliği koymaz” sözünün gerçekliğini; kendi yaşadığım bu örnekte gayet bir net bir şekilde anladım. Arkadaşlar, baba sevgisini tam manası ile alamamış olan bir kız; hayatı boyunca bunun eksikliğini hep hissedecektir ve onun için bir erkeğe güven duyup, özellikle de evlilik gibi zor bir yola adım atmak kolay olmayacaktır.

Son mesajlar