Baba Hakkı

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Merhaba dostlar,

İşim, tıpkı ailem gibi hayatımın önemli bir parçası olduğu için duygularımı SDN Forum'da yazmak istedim.

26 Ocak 2018'de baba oldum. Kızımız Alara, sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Eşim de çok iyi, Allah'a şükürler olsun.

Ağlama sesini duyana kadar bebek kavramını tam anlayamamışız, onu fark ettim. Doğum öncesinde sanki kendi bedeninizden saç uzuyor, tırnak çıkıyor vs gibi hissediyorsunuz ama ağlamayı duyduğunuzda, onun bir insan olduğunu fark ediyorsunuz ve inanılmaz bir sorumluluk sizi bekliyor.

Bu sorumluluk altında eziliyor musunuz? Hayır. Onun ne zaman ne yapacağı belli olmayan hareketleri, hayatınıza renk katıyor ve zaman gerçekten çok iyi geçiyor.

Aşağıda, Instagram'a paylaştığım ilk fotoğrafı var. Aslında hikayeler kısmında da epey paylaştım yüzünü saklayarak ama geldi geçti. Bu arada bana kalsa yüzünü saklamam ama ailem bu konuda çok baskı yapıyor :)

Doğumun neden Amerika'da olduğu kısmını özet olarak anlatayım ama özel bir video ile de bu konuda açıklama yapacağım şahsi kanalımda. İşim gereği Amerika'ya çok sık gidiyorum. Bu durum, bazen yılda 10 kereye bile çıkabiliyor. Hatta sizlerden bazıları sosyal medyadan ve forumdan bana "yine mi memlekete gidiyorsun?" diyor, dalga geçiyor ama teknoloji maalesef oradan yönetildiği için önemli etkinlikler de orada.

Bu iş gezilerinden bazılarına da eşimi götürüyorum. Kendi imkanlarımla bilet alıyorum ve o sürede hem gezmiş oluyor hem de bana yardımcı oluyor videolar konusunda.

Gelelim son 3 aya. Yoğun bir ABD toplantı takvimi vardı, listeliyorum;
  • 1 Aralık - Qualcomm Hawaii Snapdragon 845 lansmanı
  • 15 Aralık - DeskFinder için San Francisco toplantıları
  • 5 Ocak - CES 2018 Las Vegas
  • 5 Şubat (İsmini şimdilik veremeyeceğim, ama sonuçlarını çok seveceğiniz bir başka toplantı)
Bu süre zarfında iki seçeneğim vardı. Ya 7 aylık hamile eşimi bırakacaktım ve bu toplantılara katılacaktım, ya da beraber gidecektik. Biz de güzel bir plan yaptık, uygun fiyatlı biletler, Airbnb'den ev vs derken eşimin de benimle gelmesini sağladım. Burada da bir Türk doktor bulduk ve onun kontrolünde bu toplantılara katıldık. Bebeğimizin normal gelişi aslında 2 Şubat ama anne karnında ters durduğu ve kilo aldığı için de erkenden sezaryenle almak gerektiğini belirtti doktor ve 26'sında dünyaya geldi.

Bu durumu eleştiren çok insan oldu. Vatan millet Sakarya de, sonra Amerika vs diye yorumlar var paylaşımlarımda. Kızımız Alara, burda doğduğu için vatandaşlık vs gibi bazı haklardan faydalanabiliyor ve bunu ben de isterim. Ama kızımız buradaki konsolosluktan Türkiye Cumhuriyeti pasaportu alacak ve Türk vatandaşı olacak. Sonra da ülkemize döneceğiz.

İşimiz, ailemiz, evimiz, her şeyimiz Türkiye'de.

Alara için gelen vatandaşlık, bizim için uzun süreli vizeden farksız. Şahsen benim zaten ABD'de 5 yıl boyunca dilediğim kadar kalma ve çalışma iznim zaten var ve her bitiminde de kolayca yenileyebiliyorum gazeteci olduğum için.

SDN Forum, kendi platformumuz olduğu için ve bu konular benim için hassas olduğundan, kendimi ifade etmek istedim.

Yeniden dönelim baba olmaya. Şu sıralar annem veya eşimin annesi olmadığı için, eşim de ameliyatlı olduğundan rutin işlere ben koşturuyorum ve günler 2 saat bebek bakımı, yarım saat uyku şeklinde devam ediyor. Bu süre zarfında foruma da epey zaman buluyorum ve takip ediyorum.

Sizlerle olmak güzel. Bu siteyi kurduğumda bekardım. Evlendim, şimdi de baba olmak nasip oldu. Bu güzel haberleri sizlerle paylaştığım için çok mutluyum.

Sevgiler.

Son düzenleme:

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Merhaba dostlar,

İşim, tıpkı ailem gibi hayatımın önemli bir parçası olduğu için duygularımı SDN Forum'da yazmak istedim.

26 Ocak 2018'de baba oldum. Kızımız Alara, sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Eşim de çok iyi, Allah'a şükürler olsun.

Ağlama sesini duyana kadar bebek kavramını tam anlayamamışız, onu fark ettim. Doğum öncesinde sanki kendi bedeninizden saç uzuyor, tırnak çıkıyor vs gibi hissediyorsunuz ama ağlamayı duyduğunuzda, onun bir insan olduğunu fark ediyorsunuz ve inanılmaz bir sorumluluk sizi bekliyor.

Bu sorumluluk altında eziliyor musunuz? Hayır. Onun ne zaman ne yapacağı belli olmayan hareketleri, hayatınıza renk katıyor ve zaman gerçekten çok iyi geçiyor.

Aşağıda, Instagram'a paylaştığım ilk fotoğrafı var. Aslında hikayeler kısmında da epey paylaştım yüzünü saklayarak ama geldi geçti. Bu arada bana kalsa yüzünü saklamam ama ailem bu konuda çok baskı yapıyor :)

Doğumun neden Amerika'da olduğu kısmını özet olarak anlatayım ama özel bir video ile de bu konuda açıklama yapacağım şahsi kanalımda. İşim gereği Amerika'ya çok sık gidiyorum. Bu durum, bazen yılda 10 kereye bile çıkabiliyor. Hatta sizlerden bazıları sosyal medyadan ve forumdan bana "yine mi memlekete gidiyorsun?" diyor, dalga geçiyor ama teknoloji maalesef oradan yönetildiği için önemli etkinlikler de orada.

Bu iş gezilerinden bazılarına da eşimi götürüyorum. Kendi imkanlarımla bilet alıyorum ve o sürede hem gezmiş oluyor hem de bana yardımcı oluyor videolar konusunda.

• 5 Şubat (İsmini şimdilik veremeyeceğim, ama sonuçlarını çok seveceğiniz bir başka toplantı)
Bu süre zarfında iki seçeneğim vardı. Ya 7 aylık hamile eşimi bırakacaktım ve bu toplantılara katılacaktım, ya da beraber gidecektik. Biz de güzel bir plan yaptık, uygun fiyatlı biletler, Airbnb'den ev vs derken eşimin de benimle gelmesini sağladım. Burada da bir Türk doktor bulduk ve onun kontrolünde bu toplantılara katıldık. Bebeğimizin normal gelişi aslında 2 Şubat ama anne karnında ters durduğu ve kilo aldığı için de erkenden sezaryenle almak gerektiğini belirtti doktor ve 26'sında dünyaya geldi.

Bu durumu eleştiren çok insan oldu. Vatan millet Sakarya de, sonra Amerika vs diye yorumlar var paylaşımlarımda. Kızımız Alara, burda doğduğu için vatandaşlık vs gibi bazı haklardan faydalanabiliyor ve bunu ben de isterim. Ama kızımız buradaki konsolosluktan Türkiye Cumhuriyeti pasaportu alacak ve Türk vatandaşı olacak. Sonra da ülkemize döneceğiz.

Alara için gelen vatandaşlık, bizim için uzun süreli vizeden farksız. Şahsen benim zaten ABD'de 5 yıl boyunca dilediğim kadar kalma ve çalışma iznim zaten var ve her bitiminde de kolayca yenileyebiliyorum gazeteci olduğum için.

SDN Forum, kendi platformumuz olduğu için ve bu konular benim için hassas olduğundan, kendimi ifade etmek istedim.

Yeniden dönelim baba olmaya. Şu sıralar annem veya eşimin annesi olmadığı için, eşim de ameliyatlı olduğundan rutin işlere ben koşturuyorum ve günler 2 saat bebek bakımı, yarım saat uyku şeklinde devam ediyor. Bu süre zarfında foruma da epey zaman buluyorum ve takip ediyorum.

Sizlerle olmak güzel. Bu siteyi kurduğumda bekardım. Evlendim, şimdi de baba olmak nasip oldu. Bu güzel haberleri sizlerle paylaştığım için çok mutluyum.

Sevgiler.
Maşallah instagram dan da yazdığım gibi Allah anneli babalı büyütsün abicim küçük Alara hoşgeldin aramıza ;)

Abdülkadir123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Gözünüz aydın. Allah analı babalı sağlık içinde büyütmeyi nasip etsin.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Bu zorluklar içerisinde, hem işinizi, hem aileni geri plana bırakmadan ne kadar sorumluluk sahibi bir insan olduğunuzu gösterdiniz. Öncelikle kutlarım. Ve Bebeğiniz için allahtan uzun ömür dilerim. Ve bu siteyi kurarak çok büyük bir manevi miras bıraktığınızı da unutmayın. Hakkınızda en hayırlısını dilerim. Alaranın burada bir sürü amca ve halası olduğunu belirtmek isterim :)

Sevgilerle..

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün, nazarlardan saklasın. :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ne diyelim? Allah analı babalı büyütsün :) Sağlıklı ve mutlu bir hayatı olsun.

bcyumrutepe

Öğrenci
Editor
Reaksiyon puanı
3
Gözünüz aydın, Allah analı babalı sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat nasip etsin :)

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Bir Anne Baba için sanırım yaşanabilecek en mutlu anlardan, hissedilebilecek en güzel duygulardan biri... sağlıklı sıhhatli büyüsün inşAllah.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Allah analı babalı hayırlı bir yaşam nasip etsin Troy. :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Gözünüz aydın .Allah analı babalı vatanına, milletine bağlı dini bütün bahtı açık etsin

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Allah analı babalı büyütsün :) Gözünüz aydın.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
SDN'nin İlk yasal varisi :) Allah analı babalı büyütsün abi :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Allah analı babalı sağlıklı bir şekilde büyütsün :)

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Teknoloji sevgisi konusunda annesi ve babasına çekmesi dileğiyle, vatana, millete ve size hayırlı olsun :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,777
Vayyy hemde öyle bir tekme atmış ki eliniz kızarmış :D Allah Analı babalı büyütsün :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Allah analı babalı büyütsün abi! :)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Allah mutluluğunuzu iki cihanda daim etsin. Aile olmanın en güzel yanı mutluluğu pekiştiren çocukların olmasıdır. :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Allah analı babalı büyütsün. Vatana hayırlı bir birey olsun inşallah.

ilkker

SDN Editörü
Editor
Reaksiyon puanı
15
Gözünüz aydın Hakkı Bey. Allah analı babalı büyütsün.

Reaksiyon puanı
617
Öncelikle hayırlı olsun. Hayırlı bi ömrü olsun inşallah...
Çok güzel bi duygu olsa gerek.
Okula gittiğini, evlendiğini falanda görürüz insallah :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Allah analı babalı büyütsün. Vatana hayırlı bir birey olsun inşallah.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Allah analı babalı büyütsün... Vatandaşlık kimliklerle olmaz hocam, neler yaptığın ile olur o yüzden o laflara kulak tıkayın, memleketine hayırlı bir evlat olarak yetiştirin buda en güzel cevap olur.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Farklı bir duygu.Sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmesi dileğiyle.İlerleyen zaman içerisinde hayırlı bir evlat olur inşallah :)

demirdmr

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ne hayatlar var gerçekten. Allah analı babalı büyütsün :)

İlter_haan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar,

Sevgiler.
Allah ananlı babalı saglı büyütsün cevremde yakın dostlarım çoçugu oldugunda onlara dinine devletine bağlı ve yarar olsun derim bu alara bebek içinde gecerli

Son mesajlar