Azerbaycan Türkiye'nin nesidir?

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Devletlerin dostları ya da düşmanları olmaz! Çıkarları olur.

Dikkat milletlerin demiyorum devletlerin...

Berk9405

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öz be öz kardeşlere bak, abi diye yalakalık yapıp borçları sildiriyorlar ama doğalgaz satıyorlar, bırakın bu saf ayaklarını yada biraz bilinçlenin bu dünyada kimse kimsenin kardeşi değil

Devletler kendi cikarina gore hareket eder tabi ki. Ona bakarsan bizim de devlet olarak onlara yamugumuz vardir. Bizim bahsettigimiz halkların kardeşligi.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
devlet politikaları yönüyle bugünkü azerbaycan yönetiminin Türkiye konusunda çok da içten ve samimi bir duruş sergilediğini söyleyemeyiz elbet. bugünkü liderleri ilham aliyev'in babası Haydar Aliyev'in SSCB devletinin bir zamanlar politbüro 2. adamı olduğunu belki birçoğunuz hatırlamayabilir. bugünkü azerbaycan'ın siyasi dizaynını onun yaptığını unutmamak lazım.

Ancak,

o gelmeden evvel azerbaycan'ın bağımsızlığına kavuşmasında çok büyük kilit rol oynayan ve ilk cumhurbaşkanı olan Elçibey'in büyük bir Türkiye sevdalısı olduğunu da kimse hatırdan çıkarmamalıdır.

ne ki bu büyük Türkiye sevdalısı devlet adamı "dün dündür" sözüyle meşhur 40 yıllık siyaset kaşalotumuzun -siz anladınız onun kim olduğunu- ihanetine uğrayıp iktidarı ve ülkenin kaderini rus yanlılarına teslim etmek zorunda bırakıldı.

(özel not: o günlerde Türkiye'de başbakan olan Tansu ÇİLLER MİT marifetiyle Azerbaycan'da darbe yaptırıp rus yanlılarını bertaraf etmek üzereyken o günlerin Çankaya sakini olan bizim meşhur kaşalot bu durumu haber alıp Haydar Aliyev'e jurnallemiş, böylece Türkiye Cumhuriyeti devletinin bu çok önemli ve kritik hamlesi akamete uğratılmıştı maalesef!)

diyeceğim o ki, Azeybaycan bizim ezeli ve ebedi dostumuz ve kardeşimizdir ve bu ilanihaye hep böyle kalacaktır. içimizde bu insanları sevmeyenler bulunsa da Türk milletinin kahir ekseriyeti azeri kardeşlerini severler, azeri kardeşlerimiz de elbet bizleri severler. -onların da içinde bizi sevmeyenler bulunsa da...-

KangDae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya Ermenistan a savaş açılsa dünya devletleri karışamaz bile sadece amborgocuklarını koyabilirler 3 devlette zararlı çıkıyomuş hayır efendim Ermenistan kaymağını yiyiyor.Ermeni tarihini okumadım ama tarihteki tek Ermeni devlet şuan ki Ermenistan.Azerbaycan ve Türkiye ise Türk.soykırımmış kimin kime soykırım yaptığını herkez biliyor ama sen gidip Ermenilere soykırım yaptık dersen Türkiye'nin başka devletler arasındaki imajı şu olur ''Muz Cumhuriyeti'' kaç yıl savun savun sonra birden biri gelsin taziyelerimizi kabul edinn bravooo bravooo.Diplomasiymiş ya Tanrı aşkına söyler misiniz soykırımı kabul ediyoruz olmayan bir soykırımı kabul ediyoruz ve buda güçsüz bir ülke olan Ermenistan için.Gelip birde diplomasi diyosun.Az önce tabirim geçerli o kadar büyük acı hissediyorum ki eminim bazılarımızla paylaşıyorumdur bu acıyı!

erdinc_turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş ülke falan değiller, korkaklar.

Kardeş ülkelerde bizim ülkemize ne faydaları var?

Azeriler'den nefret ederim.

Azeriler de sana bayılıyordu sanki :) Bence bu soruyu Türkiye'nin değil de Azerbaycan'ın sorması lazım ki Türkiye'nin Azerbaycana attığı kazığın haddi hesabı yok. Buna rağmen Azerbaycan Türklük sevdasına bir gün dahi olsa Türkiye ile ilişkilerini aşağı çekmişliği yoktur. İlla faydacılıktan bahsedeceksek en azından onlarda petrol ve doğalgaz gibi doğal zenginlikler var. Türkiye'de ne var? :)

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
benim tek kardeslerim müslümanlardir gerisi yalandir

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Beraber çalıştığım ve Internette tanıştığım azerilere Türk deyince kendilerine hakaret etmişiz gibi bozuluyor lar biz Türk değiliz Azeri yiz neden bize Türk diyorsunuz diyorlar.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Azeri diye bir ırk mı var? Azerbaycan'da yaşayan Türkler sonuçta.

Münferit şeyleri geride bırakmak gerek. Öz kardeşler kavga da etse her zaman birbirini kollar. Kin ve nefret tohumları atmayalım. Türk Dünyası ile birlik olmadan büyük ülke olmamız, bağımsız olmamız mümkün değil.

İnşallah esaret altında yaşayan tüm Türkler bağımsızlığına kavuşur.

Bizans

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu edebiyatları geçin azerbaycanda 2 sene bulundum adamların böyle bi derdi yok neymiş tek millet iki devletmiş fasa fiso bunlar burda atıp tutanlar kendilerini kandırıyorlar gidip bi görün adamları sonra kardeş mi karar verirsiniz.Azeriler rusların yeğenleridir say ne müslüman ne türk ikisi alakaları bile yok gerçekleri kabul edin.Bilip bilmeden sallamakla olmuyor o işler.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
turk diye de bi irk yok 3 irk var avropoid neqroid ve monqoloid biz hepimiz avropoidiz birdeki turkiye bizim buyuk kardesimiz ve bu bizim konusacagimiz mesele deyil sahsen ben turkleri seviyorum
Anladığım kadarıyla Türk değilsin.

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bütün Türkler kardeştir. Azeriler kendilerini Türk olarak kabul etmemeleri beni şaşırttı. Türklüklerini inkar ederseler geçmişlerine ihanet etmiş, atalarının toprağını çiğnemiş olurlar. Kabul etmemeleri kan bağlarını değiştirmez. Özbekler de kendilerine Türk değil Özbeğiz diyorlarmış. Türkmen bir arkadaşım söyledi. Gerçekten çok üzücü. İster para düşkünü desinler ister Türkiyeyi sevmiyor desinler. Azerilerde kardeşimdir. Seve seve bağrıma basarım.
Ne mutlu Türküm diyene.:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeslar Azerini tek sevmeyen bir millet var oda ermenidir. Kim burda azerileri sevmiyorum deyen varsa o ermeni cocugudur . Cunki ermeniler turk ismi ile bu sehvede qarisdirir Azeri Turki bir birine qarisdirir ermeni cocugu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evveliyatını bilemem de Azerbeycan, aynı dili konuşsa da sadece bir komşudur.
Fantoma

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
E benimde arkadaşım biz Azeri Türküyüz diyor....Ki buda doğru.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Anlamadığım şey şu,maden gardaşık,e neden vize istiyorlar bizden ?

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu soruyu en guzeli azerbaycanda okuyan bir Türkiyeliye sormak lazım bizzat ben olarak cevap vereyim.
Diplomaside kardeş olabiliriz ama bir Türkiyelinin Azerbaycanda hiçbir hakkı yok. Mağdur edilse itiraz edemez etse ilgilenilmez. Okumaya gelen bizlerden yadal olarak 40p tlye yakin para alıyorlar hemde hiç uğruna. 250 tlye yakın sadece kan tahliline 120 tl oturum kartina gidiyor. Yolu va.hesaplarsak 500 tl gidiyor. Kardes kardeşe bunu yaparmi soruyorum size..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Son olaylarda gördük, Rus 'ayı'sına karşı nasıl bir kenetlenme, nasıl bir birliktelik olduğuna hep beraber şahit olduk. Diğer ufak tefek ayrıntıları fazla büyütmemek lazım.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Gerçek dostumuz, kardeşimizdir...

Luxas23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Azerbaycan bizim kardesimizdir. Turkun Turkten baska dostu yoktur.