Az önce psu'm patladı!!!

Bu konuyu okuyanlar

Keremmmmmmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba az önce kardeşim psunun kırmızı tuşunu 220 den 130a çekmiş psudan ufak ışık biraz duman ve patlama sesi gibi bir ses çıktı psu un çalışmayacağını tahmin ediyorum bu haldeyken herhangi bir donanıma dokunsam çarpma gibi bir etkisi olurmu

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Psu fişini ve diğer tüm prizleri sökün her ihtimale karşı sonra 5 10 dk bekle elektrik boşalsın sonra da psu yu yerinden çıkar. Diğer parçalar zarar görmüşte olabilir ama bilmiyorum test etmek gerek.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Fişi çekip psu çıkarabilirsin diğer parçaların zarar görme olasığı çok düşük bir ihtimal..

Keremmmmmmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Psu fişini ve diğer tüm prizleri sökün her ihtimale karşı sonra 5 10 dk bekle elektrik boşalsın sonra da psu yu yerinden çıkar. Diğer parçalar zarar görmüşte olabilir ama bilmiyorum test etmek gerek.
Biraz bekledim zaten pc açılmıyor galiba biryer arızalı pcu olduğunu düşünüyorum çünkü zaten pcunun görevi fazla akımı anakarta göndermemek değil mi ayrıca nerenin zarar görüp görmediğini anlama gibi bir şansım varmı illa ki bir yeremi götürmem gerekiyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fişi çekip psu çıkarabilirsin diğer parçaların zarar görme olasığı çok düşük bir ihtimal..
bende öyle düşünmüştüm ama bilgisayar açılmıyor umarım arıza pcudadır teşekkürler

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Biraz bekledim zaten pc açılmıyor galiba biryer arızalı pcu olduğunu düşünüyorum çünkü zaten pcunun görevi fazla akımı anakarta göndermemek değil mi ayrıca nerenin zarar görüp görmediğini anlama gibi bir şansım varmı illa ki bir yeremi götürmem gerekiyor?
Güç kaynaklarının içerisinde sigorta var yüksek ve düşük akımda bu sigorta zaten işlevini yapıyor hemen akımı kesiyor benim kafam rahat etsin diyorsan bir bilgisayarcıya götür yada başka bir bilgisayardan psu söküp kendi bilgisayarına takarak deneyebilirsin..

Keremmmmmmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güç kaynaklarının içerisinde sigorta var yüksek ve düşük akımda bu sigorta zaten işlevini yapıyor hemen akımı kesiyor benim kafam rahat etsin diyorsan bir bilgisayarcıya götür yada başka bir bilgisayardan psu söküp kendi bilgisayarına takarak deneyebilirsin..
Peki pcu çalışmaya devam edebilir mi mi?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Düşük akım geldiği için diğer bileşenleri zarar görmüş olabilir psu içindeki sigorda değişebilen birşey değil..

Keremmmmmmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşük akım geldiği için diğer bileşenleri zarar görmüş olabilir psu içindeki sigorda değişebilen birşey değil..
Teşekkürler sağlıcakla kalın

Geçmiş olsun bu arada

Hocam calimaya devam etse bile hiç sağlıklı olmaz
Çok teşekkürler sağlıcakla kalın

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Kardeşin sana psu borçlu geçmiş olsun. (=

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Bilgisayara zarar vermiştit yüksek ihtimalle. PSU kaliteli olsa ortads öyle bir sviç olmaz.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Bilgisayara zarar vermiştir yüksek ihtimalle. PSU kaliteli olsa ortada öyle bir switch olmaz.
Ben de zannetmiyorum fakat burada kalitesizlik kokusu alıyorum. 230V değerinden, 115V değerine düşürmüş diyor şikayetçi. Bir fotoğraf çekerseniz daha iyi anlarız sorunu.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ben olsam bilgi paylaşımına katkı olsun diye yanan psu dan fotolar atardım hem içini görsün millet hem de belki zarar azdır, sigortası var mı diye ...?