Aynı programlardan birkaç tane

Bu konuyu okuyanlar

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Arkadaşlar sorum şimdi şu , ben bilgisayarda çok titiz biriyimdir 1 kb'lık gereksiz dosya bile canımı aşırı derecede sıkıyor . Şimdi birkaç sorum olacak .

Microsoft Visual C++ ların bir sürü versiyonu var bunlardan hangilerini silebilirim ya da 64 bit işletim sistemi var x32 yazanları silsem bir şey olur mu ?

Java Update 88 - 112 - 121 gibi 6 7 tane program var bunlardan sadece en yenisini bıraksam diğerlerini silsem olmaz mı ?

Aynı şekilde Microsoft XNA Framework Redistrubitable 3.0 - 3.1 var 3.0 'ı silebilir miyim ?

Adobe flash player 24 'in activex / NPAPI ve PPAPI versiyonları var aynı şekilde .

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Adobe flash player'ın her hangi bir tanesini devre dışı bırakabilirsin yoksa Flash Player oynatılamıyor hatası alabilirsin çünkü aynı an da 2 tane eklenti çalışmaya başladığından çakışma yaşanabiliyor.

Eğer kullandığın hiç bir program Net Framework istemiyorsa yükleme hepsini sil.

Java ile ilgili program azaldığından silebilirsin. Zaten buna destek veren yok gibi. Sadece online oyun isteyen siteler istiyor.

Microsoft Visual C++ ihtiyaç duymayan program kullanmıyorsan kaldırabilirsin. sadece o Microsoft Visual C++ sürümünü isteyen bir program var ise o sürümü yükle.

Ondan sonra temizleme programlarıyla kaldırdığın programlarda artıklar kaldıysa silebilirsin ve restart yaparsarsın.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Adobe flash player'ın her hangi bir tanesini devre dışı bırakabilirsin yoksa Flash Player oynatılamıyor hatası alabilirsin çünkü aynı an da 2 tane eklenti çalışmaya başladığından çakışma yaşanabiliyor.

Eğer kullandığın hiç bir program Net Framework istemiyorsa yükleme hepsini sil.

Java ile ilgili program azaldığından silebilirsin. Zaten buna destek veren yok gibi. Sadece online oyun isteyen siteler istiyor.

Microsoft Visual C++ ihtiyaç duymayan program kullanmıyorsan kaldırabilirsin. sadece o Microsoft Visual C++ sürümünü isteyen bir program var ise o sürümü yükle.

Ondan sonra temizleme programlarıyla kaldırdığın programlarda artıklar kaldıysa silebilirsin ve restart yaparsarsın.

Teşekkür ettim , temizlik programlarını kullanıyorum , bir kaç temizleme yöntemide kullanıyorum (örnek : windows + R yapıp %temp% ve prefetch yazıyorum çıkanları siliyorum)

Flash Playerdan 3 tane var 2 sini silsem mi ? Ya da ben deneme yanılmayla hepsini tek tek yapayım .