Ayda Bir Cihaz Değiştiriyorum! Kurtarın Beni!

Bu konuyu okuyanlar

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O değilde 7 köpeği nerde nasıl beslıyosun ya :D
Kendime ait alanım var ikitelli taraflarında orada zevk yapıyorum:)
--- Gönderi Güncellendi ---
Abi sanırım aynı sorun bende de var. Ayda bir olmasa da 2 3 ayda bir değiştiriyorum. Üstelik ben her değişimde ortalama 500 tl zarar ediyorum. Bence bu bir hastalık ve ne alırsan al bu sıkılmanın önüne geçemeyeceksin. Cep telefonunu bir uğraş hobi aksesuar olarak değilde sadece bir iletişim aracı olarak görmeye çalışarak yenmeye çalışmalısın, ben öyle yapmaya çalışıyorum:D

İşin kötüsü öyle göremiyorum arkadaş. Max 32 gün sadece elimde duran cihazın kullanımım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben 3,5 senedir aynı eski telefonu kullanıyorum ve ekranı da düşmesinden dolayı çatladı aynı zamanda 7 senelik laptop kullanıyorum :D teknolojiye karşı zaafım var ama irademi de yok saydırmıyorum ALLAH'a şükür. beyler hastalık derecesine vardı mı bu zaaf önce durup düşünecek insan şöyle ki; biz bu paraları niye kazanıyoruz veya bu paraları bu ganimetleri bize ALLAH niye veriyor, ne için veriyor, neye harcamamız gerekiyor, şükrünü eda edebiliyor muyuz?... diye bilinç oluşturmalı, kendimizi yoklamalıyız. kısa kesersem bu kadarı yeter herhalde ama bunun üzerine daha çok yazı da yazılır yane.

volkan karaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Boş ver değiş gitsin bende yapıyordum şimdii oneplus 5 gectim bu cihazı cok begendim biraz kullanırım bu cihazı

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
nefsi memnun etmeyi bıraktım, aklı memnun etmeyi başardım (çoğu işimde). ha emin olun ki öyle daha çok kazanç sağlıyo insanoğlu. neyin önemli olduğunu o zaman farkediyor insan. çok kazanma hırsı sönüveriyor.

volkan karaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ben 3,5 senedir aynı eski telefonu kullanıyorum ve ekranı da düşmesinden dolayı çatladı aynı zamanda 7 senelik laptop kullanıyorum :D teknolojiye karşı zaafım var ama irademi de yok saydırmıyorum ALLAH'a şükür. beyler hastalık derecesine vardı mı bu zaaf önce durup düşünecek insan şöyle ki; biz bu paraları niye kazanıyoruz veya bu paraları bu ganimetleri bize ALLAH niye veriyor, ne için veriyor, neye harcamamız gerekiyor, şükrünü eda edebiliyor muyuz?... diye bilinç oluşturmalı, kendimizi yoklamalıyız. kısa kesersem bu kadarı yeter herhalde ama bunun üzerine daha çok yazı da yazılır yane.

9 senelik asus laptopum var oyun zaten oynamıyorum maşallahı var bi tornavida degmedi

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
9 senelik asus laptopum var oyun zaten oynamıyorum maşallahı var bi tornavida degmedi
helal diyesim var böyle iradelere :) malı kullanmak için alanlara bişey diyesim yok da çocukluğu daha atlatamayıp malı oyuncak gibi hor kullananlar ile ille de para para deyip diğer önemli öncelikleri unutmak hiç akılcı değil.

ha ben de şunu diyeyim laptopu neredeyse söküp tekrar takmadığım kaldı bir :D ...

Reaksiyon puanı
2,554
3 aşağı 5 yukarı android cihazlar aynı yeni şeyler çok yok o yüzden ben böyle düşünerek vazgeçtim kısa süreli telefon değişmekten ilk heves ediyorsun alıyorsun 1 ay sonra sıkılıyorsun kralını da alsan aynı şey oluyor o zaman ne gerek var aksiyona.

hamzaeskki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese selamlar evet başlık bir yardım çağırısıdır.

Sevgi değer SDN forum üyeleri günümüz teknoloji hastalığı şahsım da ileri derece de seyretmektedir.

Ayda 1 cihaz değiştirmeden duramıyorum;

2017 Başından beri;

Note 3
Reeder P10
Samsung s6
LgV10
Xperia Xa Ultra
Tekrar Lg V10
İphone 6 Plus
Xiaomi Mi mix
ve son olarak S7 edge olarak her ay cihaz değiştirdim. Şimdi de s7 edge verip iphone 6s plus almayı ondan sonra s8 plus ve iphone 7 plus kullanmayı düşünüyorum.

Sürekli cihaz değiştirmemin sebebi ise 1. zarar etmiyorum sürekli takas yöntemini kullanıyorum 2. çok çabuk sıkılıyorum. Yukarıda ki tüm cihazları alırken cebimden sadece 300 tl çıktı sonra al sat yaparken bunu 1000tl olarak kar ettim. Piyasayı çok yakından takip eden birisiyim. Ucuz cihaz düşürüp peşin alırım takas ederken kafa kafaya gelir. Örn; Lg v10 1100 tl ye almıştım daha yeni bir cihazdı ve meraklısı ile iphone 6 plus 64 gb ile takas etmiştim. Onuda mi mix le falan.

Bu sorunu nasıl durdurabilirim? Aranızda böyle olan arkadaşlar mevcut mudur? Lütfen yardımcı olun. Ekranı çatlak Mi mix takası ile S7 edge alalı daha 1 ay olmadı ve gene şanstır ki tertemiz cihaz herşeyi eksiksiz. Ama ondanda sıkıldım.

Sen zaten telefoncu moduna girmişsin " O kadar para veremem satarken zarar ederim" bunlar telefoncu mantığı aç bi dükkan otur önünde [emoji4]

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Herkese selamlar evet başlık bir yardım çağırısıdır.

Sevgi değer SDN forum üyeleri günümüz teknoloji hastalığı şahsım da ileri derece de seyretmektedir.

Ayda 1 cihaz değiştirmeden duramıyorum;

2017 Başından beri;

Note 3
Reeder P10
Samsung s6
LgV10
Xperia Xa Ultra
Tekrar Lg V10
İphone 6 Plus
Xiaomi Mi mix
ve son olarak S7 edge olarak her ay cihaz değiştirdim. Şimdi de s7 edge verip iphone 6s plus almayı ondan sonra s8 plus ve iphone 7 plus kullanmayı düşünüyorum.

Sürekli cihaz değiştirmemin sebebi ise 1. zarar etmiyorum sürekli takas yöntemini kullanıyorum 2. çok çabuk sıkılıyorum. Yukarıda ki tüm cihazları alırken cebimden sadece 300 tl çıktı sonra al sat yaparken bunu 1000tl olarak kar ettim. Piyasayı çok yakından takip eden birisiyim. Ucuz cihaz düşürüp peşin alırım takas ederken kafa kafaya gelir. Örn; Lg v10 1100 tl ye almıştım daha yeni bir cihazdı ve meraklısı ile iphone 6 plus 64 gb ile takas etmiştim. Onuda mi mix le falan.

Bu sorunu nasıl durdurabilirim? Aranızda böyle olan arkadaşlar mevcut mudur? Lütfen yardımcı olun. Ekranı çatlak Mi mix takası ile S7 edge alalı daha 1 ay olmadı ve gene şanstır ki tertemiz cihaz herşeyi eksiksiz. Ama ondanda sıkıldım.

Mtluluğu teknoloji'de arıyorsun. Kendine teknolojiden uzak bir hobby (uğraş) bul. Cihazların hepsi, markası ve modeli ne olursa olsun aynı işi görüyor.

FHKoksal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Buna ticari zeka deniyor . Kurtulman çok mümkün değil fırsatları değerlendirmeden duramazsın . Maaşlı bir işte çalışmıyorsan yoğun tempo maaşlı bir işte beyaz yaka olarak çlaış yok çalışıyorsan kendi işini kur. değişiklik yardımcı olabilir .

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bizim köyde de vardır öyle evli barklı bir adam. Sürekli telefon değiştirir durur. Deli Bekir derler.

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Abi sanırım aynı sorun bende de var. Ayda bir olmasa da 2 3 ayda bir değiştiriyorum. Üstelik ben her değişimde ortalama 500 tl zarar ediyorum. Bence bu bir hastalık ve ne alırsan al bu sıkılmanın önüne geçemeyeceksin. Cep telefonunu bir uğraş hobi aksesuar olarak değilde sadece bir iletişim aracı olarak görmeye çalışarak yenmeye çalışmalısın, ben öyle yapmaya çalışıyorum:D
Buna ticari zeka deniyor . Kurtulman çok mümkün değil fırsatları değerlendirmeden duramazsın . Maaşlı bir işte çalışmıyorsan yoğun tempo maaşlı bir işte beyaz yaka olarak çlaış yok çalışıyorsan kendi işini kur. değişiklik yardımcı olabilir .

Yok hocam güzel bir işim var yüksek lisans yapıyorum :) Beyaz yaka masa basındayım. o yüzden boş vakitlerimde sahbiinden hepsiburada teknoloji marketlerini gezerek fiyat araştırması yapıyorum 2. elden. piyasaya bir telefoncudan daha iyi hakimim.

Kendi işimi kurmayı istedim ama cesaret edemedim. ticari zekam zehir gibi arkadaşlardan da ortaklık teklifi geldi bu telefon olayında ama yeltenmedim.

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Öncelikle geçmiş olsun bence bu bir hastalık ve tedavisi sensin, bendede şöyle bir problem var telefon konusunda telefondan sıkılıyorum ve sıkıldığım zaman telefonun başına kesinlikle bir sorun geliyor iphone 6s vardı sevmedim sıkıldım lg v20 aldım az sıkılır gibi oldum cihaz kendi kendine açılıp kapanmaya başladı(kafayı yedi bence), ondan önce samsung e5 vardı hiç düşürmeden ekranını kırdım ondanda çok sıkılmıştım gerçi ama teknolojinin hızına yetişemiyorsun ve hiçbir zaman yetişemiyecez bugün note8 alsan 1 sene sonra note9 çıkınca moralin bozulcak canın sıkılcak senin telefonunda olmayan bir özellik o cihazda olucak buda canını sıkıcak, ve bu işin sonu yok bundan sonra tekrar büyük ihtimal ne kadar sevmesemde iphone alıp birdaha arkama bakmıcam kendi kannımca bir cihazda ne kadar çok özellik var ise bozulma riski o kadar artıyor :D:D

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bence sen bu hobini bırakma, biz seni moderatör yapalım deneyimlerini paylaş.

Kesin sıkılıp deneyimlemekten vazgeçersin. :D

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence sen bu hobini bırakma, biz seni moderatör yapalım deneyimlerini paylaş.

Kesin sıkılıp deneyimlemekten vazgeçersin. :D
Ahahah ek gelir olursa hayır demem onuda üstüne koyar altın kaplama alırım artık cihazı

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Note 8 al seneye çok güzel fiyata satarsın

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Valla benim de öyle bir hastalığım vardı da şu an oneplus5 ile iyi gidiyor gibi. :D

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Bence bu bi sorun değil bildiğin ticaret kafasının içinde boğulduktan sonraki dışa vurumu Bu yeteneğini başka alanlarda kullanırsan zenginsin abicim

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence bu bi sorun değil bildiğin ticaret kafasının içinde boğulduktan sonraki dışa vurumu Bu yeteneğini başka alanlarda kullanırsan zenginsin abicim

Ulan herkes de bunu diyor ama ufak paralarla cesaret ediyorum bir işe kalkışırken. Büyük paralarla uğraşsam gerçekten bunun daha fazlasını yapabilecek zekaya ve para yönetimine sahibim. 1 ay içinde harcandığım ve gelirim oraya parayı 1 saat içinde ezbere hesaplarım zerre şaşma olmaz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ulan herkes de bunu diyor ama ufak paralarla cesaret ediyorum bir işe kalkışırken. Büyük paralarla uğraşsam gerçekten bunun daha fazlasını yapabilecek zekaya ve para yönetimine sahibim. 1 ay içinde harcandığım ve gelirim oraya parayı 1 saat içinde ezbere hesaplarım zerre şaşma olmaz.
OnePlus 5 al kullan bir daha tel değiştirmezsin.

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
ben i5 ilk ciktiginda almistim 2012 senesiydi 2016 subat ayina kadar kullandim simdi Allah izin verirse s9 alicam niyetim onuda boyle uzun bi sure kulanmak eger gercekten sendeki bu telefon degistirme takintisi hastaliksa bunu duzeltecek olan yine sensin.

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
bende de bir aralar tv uydularıyla kafayı bozmuştum.sürekli evin terasına 55 ekran tv yı çıkarır anteni bir o tarafa bir bu tarafa çevirir dururdum.şimdi ise tv pek izlemiyorum.senin durumunda böyle birşey.bir süre sonra bu yaptıklarından sıkılır hatta telefon bile mecbur kalmadıkça kullanmayabilirsinde

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Bende de aynı hastalık var aldığım telefonları arkadaşlarıma satıyorum. Gel biz seninle iş düşünelim bu büyük bir tesadüf :D

Son mesajlar