Ayda Bir Cihaz Değiştiriyorum! Kurtarın Beni!

Bu konuyu okuyanlar

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese selamlar evet başlık bir yardım çağırısıdır.

Sevgi değer SDN forum üyeleri günümüz teknoloji hastalığı şahsım da ileri derece de seyretmektedir.

Ayda 1 cihaz değiştirmeden duramıyorum;

2017 Başından beri;

Note 3
Reeder P10
Samsung s6
LgV10
Xperia Xa Ultra
Tekrar Lg V10
İphone 6 Plus
Xiaomi Mi mix
ve son olarak S7 edge olarak her ay cihaz değiştirdim. Şimdi de s7 edge verip iphone 6s plus almayı ondan sonra s8 plus ve iphone 7 plus kullanmayı düşünüyorum.

Sürekli cihaz değiştirmemin sebebi ise 1. zarar etmiyorum sürekli takas yöntemini kullanıyorum 2. çok çabuk sıkılıyorum. Yukarıda ki tüm cihazları alırken cebimden sadece 300 tl çıktı sonra al sat yaparken bunu 1000tl olarak kar ettim. Piyasayı çok yakından takip eden birisiyim. Ucuz cihaz düşürüp peşin alırım takas ederken kafa kafaya gelir. Örn; Lg v10 1100 tl ye almıştım daha yeni bir cihazdı ve meraklısı ile iphone 6 plus 64 gb ile takas etmiştim. Onuda mi mix le falan.

Bu sorunu nasıl durdurabilirim? Aranızda böyle olan arkadaşlar mevcut mudur? Lütfen yardımcı olun. Ekranı çatlak Mi mix takası ile S7 edge alalı daha 1 ay olmadı ve gene şanstır ki tertemiz cihaz herşeyi eksiksiz. Ama ondanda sıkıldım.

Auggie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sorun ettiğin şey tam olarak nedir? :) Hayır sektör sana cihaz yetiştiremez duruma gelmiş anladığım kadarıyla:)

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sorun ettiğin şey tam olarak nedir? :) Hayır sektör sana cihaz yetiştiremez duruma gelmiş anladığım kadarıyla:)

Sorunum düzenli bir cihaz kullanamam. millet artık beni telefoncu sanıyor sürekli başka cihaz ile görerek :)
--- Gönderi Güncellendi ---

Sorunum düzenli bir cihaz kullanamam. millet artık beni telefoncu sanıyor sürekli başka cihaz ile görerek :)

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Herkese selamlar evet başlık bir yardım çağırısıdır.

Sevgi değer SDN forum üyeleri günümüz teknoloji hastalığı şahsım da ileri derece de seyretmektedir.

Ayda 1 cihaz değiştirmeden duramıyorum;

2017 Başından beri;

Note 3
Reeder P10
Samsung s6
LgV10
Xperia Xa Ultra
Tekrar Lg V10
İphone 6 Plus
Xiaomi Mi mix
ve son olarak S7 edge olarak her ay cihaz değiştirdim. Şimdi de s7 edge verip iphone 6s plus almayı ondan sonra s8 plus ve iphone 7 plus kullanmayı düşünüyorum.

Sürekli cihaz değiştirmemin sebebi ise 1. zarar etmiyorum sürekli takas yöntemini kullanıyorum 2. çok çabuk sıkılıyorum. Yukarıda ki tüm cihazları alırken cebimden sadece 300 tl çıktı sonra al sat yaparken bunu 1000tl olarak kar ettim. Piyasayı çok yakından takip eden birisiyim. Ucuz cihaz düşürüp peşin alırım takas ederken kafa kafaya gelir. Örn; Lg v10 1100 tl ye almıştım daha yeni bir cihazdı ve meraklısı ile iphone 6 plus 64 gb ile takas etmiştim. Onuda mi mix le falan.

Bu sorunu nasıl durdurabilirim? Aranızda böyle olan arkadaşlar mevcut mudur? Lütfen yardımcı olun. Ekranı çatlak Mi mix takası ile S7 edge alalı daha 1 ay olmadı ve gene şanstır ki tertemiz cihaz herşeyi eksiksiz. Ama ondanda sıkıldım.
Telefonu boşverde önce bir doktora görün sen.

Auggie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Gerçekler acıdır ama arkadaşa katılıyorum sana psikiyatri yolu görünüyor sanırım:) Bir tür takıntı olmuş bu sende

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 8 al kurtul.

O kadar para veremem. Versemde satarken zarar ettirir.
Gerçekler acıdır ama arkadaşa katılıyorum sana psikiyatri yolu görünüyor sanırım:) Bir tür takıntı olmuş bu sende

Cihazın bana zarar ettirmesinden korkuyorum. O yüzden sürekli güncel tutuyorum elimdeki cihazı. S8 plus 3000 tl civarlarında seyretmeye başladığında alacam. Satarken de takas öncelikli olarak iphone serisi ile kafa kafaya edecem. 7 plus falan .

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
o da güzel bir fikir ancak çare yok :)
Kardeşim senin huyunu suyunu bilmem ama bu kadar detaya takılıp sürekli cihaz değiştirmen ya hayatında aktiviten yok yada ileride ciddi sorunlar yaşayacaksın benden demesi.
Birde sana ufak bir soru. Hayatında ki canlılar içinde bu kadar değişiklik yapabiliyor musun ? Mesela arkadaslarını veya kız arkadasını yada ailenden birisini hayatından çıkartmak çok mu kolay senin için ?

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim senin huyunu suyunu bilmem ama bu kadar detaya takılıp sürekli cihaz değiştirmen ya hayatında aktiviten yok yada ileride ciddi sorunlar yaşayacaksın benden demesi.
Birde sana ufak bir soru. Hayatında ki canlılar içinde bu kadar değişiklik yapabiliyor musun ? Mesela arkadaslarını veya kız arkadasını yada ailenden birisini hayatından çıkartmak çok mu kolay senin için ?

Hayır tabikide hocam. Ailem her zaman için baş köşedir. 7 tane köpeğim var ne birini kayırırım ne birinden birini sakınırım. Hepsi aynı benim gözümde.

Sosyal aktivitem ileri derece de mevcut. Hem ailevi hem arkadaş çevrem olarak çok fazla neşeli bir insanım. Eve kapanmam yani.

Ama cihazların günümüzde sürekli değer kaybetmesi her yeni modelde ilerde satarken zarar edeceğime simdi değiştirip güncel kalmak daha iyi bir fikir olarak geliyor.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Hayır tabikide hocam. Ailem her zaman için baş köşedir. 7 tane köpeğim var ne birini kayırırım ne birinden birini sakınırım. Hepsi aynı benim gözümde.

Sosyal aktivitem ileri derece de mevcut. Hem ailevi hem arkadaş çevrem olarak çok fazla neşeli bir insanım. Eve kapanmam yani.

Ama cihazların günümüzde sürekli değer kaybetmesi her yeni modelde ilerde satarken zarar edeceğime simdi değiştirip güncel kalmak daha iyi bir fikir olarak geliyor.
Hastalığını buldum
Senin içine Kayserili kaçmış kardeşim :D

Reaksiyon puanı
5,171

Root atıp farklı romlar deneyebilirsin

Auggie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bi hastalık aramaya gerek yok arkadaşın yaptığı gerçekten güzel bir hobi

İnsan hobisinden rahatsız olur mu yahu.. rahatsız oluyor bu durumundan ki yardım edin bana yazmış.. Biz o yüzden bu şekilde yaklaştık.. Kendisi memnunsa bu durumdan zaten sorun yok :)

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Note 8 al direk. Satarken zarar ederim diye öyle kalırsın satamazsın. Hem Note 8 den neye geçeceksin ki? Attan inip Eşeğe binilmez.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Ulan telefoncuyum o kadar piyasa ben yapmıyorum helal olsun :D Bence değiştirmeye devam et kar ediyorsun :D

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Bi hastalık aramaya gerek yok arkadaşın yaptığı gerçekten güzel bir hobi
Hocam adam beni kurtarın diyor farkında mısın ? :D
Hatta sorduğum soruya bakarsan konunun ne derece ciddi olduğunu anlamak istedim. Ama arkadas baya bir kararsız çıktı telefon konusunda :D

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
güzel fiyata ver bare kullandıklarını zarar etme.
yerinde olsam amiral cihazları alırdım yenisi çıkana kadar 1 sene süre var zaten en kötü 6 ayda bir değiştirirsin

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Çözüm çok basit ama yapamayacaksın yine de söyleyeyim elindeki cihazı satıyorsun ve 2. El s4 mini alıyorsun EN AZ 4 AY KULLANIYORSUN.
Sonra onu satacaksın xperia z1 compact alıcaksın onu da 5 ay kullanıcaksın.
Denemesi bedava sorun çözülmezse ben burdayım.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Oha çok iyi ya bir de kar etmissin helal olsun daha ne istiyorsun aynen devam et

Keske ben de boyle olsam ama 2. El al sat islerinden nefret ediyorum oyun ve kitap icin zamaninda bu tarz seyler yaptim artik ne kadar pislik serefsiz insan varsa beni buldu herhalde ticaret namina zerre istegim yok

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Beni çok yanlış anlamış bazı arkadaşlar. Düzenli bir cihaz kullanmak istiyorum

Evet kar ettiğim doğrudur. Zaten bu hastalık bu yüzden bulaştı. Root falan atıp farklı romlar da işe yaramıyor. Windows phone andorid bile yüklediğim olmuştu sırf sıkıntıdan. Anlatsam cidden kitap olurum şu konuda. Neyse temiz 6s plus 32 64 gb olan varmı. Tertemiz full kutu s7 edge üzerine 400 tl vererek takasa girebilirim.

Oguzhan--

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
keşke mi mix'de kalsaydın performans ekran, batarya olarak seni memnun ederdi :p

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Böyle güzel bir şeyden kurtulmak istemek ? Allah vergisi bu keşke bende yapabilsem takas böyle :D

deliyimbiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Alıp satarken zarar etmiyorsan. Eğleniyorsan devam et

ersoymstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
keşke mi mix'de kalsaydın performans ekran, batarya olarak seni memnun ederdi :p

Kamerası çok kötüydü dostum. Ve çok hassas cihazdı koca kılıfla düştü ekran yandan tırnak attı hemen çatladı. O hali ile s7 edge veren oldu. Cidden harika bir cihazdı.
Alıp satarken zarar etmiyorsan. Eğleniyorsan devam et

Yok tam tersine merak ettiğim ve kafama koyduğum her cihazı deniyorum. Amirallerde s8 serisi i7 serisi ve note 8 kaldı denemediğim bir tek

Teknoloji severiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Abi sanırım aynı sorun bende de var. Ayda bir olmasa da 2 3 ayda bir değiştiriyorum. Üstelik ben her değişimde ortalama 500 tl zarar ediyorum. Bence bu bir hastalık ve ne alırsan al bu sıkılmanın önüne geçemeyeceksin. Cep telefonunu bir uğraş hobi aksesuar olarak değilde sadece bir iletişim aracı olarak görmeye çalışarak yenmeye çalışmalısın, ben öyle yapmaya çalışıyorum:D