Ayağa kalk Arakanda Müslümanlar diri diri yakılıyor!!!!

Konusu 'Gündem (Dünya/Türkiye)' forumundadır ve ashabulyemin tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.


 1. ashabulyemin

  ashabulyemin Profesör

  Katılım:
  6 Aralık 2008
  Mesajlar:
  3.394
  Beğenileri:
  17
  Ödül Puanları:
  0

  - Ayağa kalk Arakanda Müslümanlar diri diri yakılıyor!!!!

  Arakanlı Müslümanlar feryat ediyorbizden başka Müslüman var mı, varsa acımızı hissederdi


  Arakan'da yaşayan Müslümanlar büyük baskı ve şiddet altında hayat mücadelesi veriyor. Sistematik bir soykırıma maruz kalan Arakanlı Müslümanlar gün geçtikçe artan tecavüzler, diri diri yakılmalar, toplu sürgün ve katliamlarla ülkelerini terk etmeye zorlanıyorlar. Arakan'daki kan donduran katliamlar karşısında tüm dünya derin bir sessizliğe gömülmüş durumda.

  back 6 / 6 next Albumünden Göster
  Uğur Arslan-Ustanbul
  [h=4]Budist vahşeti[/h]Müslümanları soykırımla bitirmeye niyetli olan Budist çeteler, şu ana kadar sayısı tespit edilemeyen binlerce Müslümanı insanlık dışı yöntemlerle katletti.
  [h=4]Bunun adı: Sistematik Soykırım[/h]Dünyanın sessiz bakışları arasında Myanmar'ın batısındaki Arakan bölgesinde Rohingya Müslümanlarına yönelik vahşet, dehşet verici boyutlara ulaştı. Genç kızlar tecavüze uğrarken, camiler ve evler içlerindeki kadın, çocuk ve yaşlılarla ateşe veriliyor. Binlerce müslümanın zorla göç ettirildiği ülkede, küçük çocuklar elleri bağlanıp nehre atılıyor. Arakan'da sadece bir günde bine yakın insan vahşi yöntemlerle katlediliyor.
  [h=4]Bizden başka müslüman var mı?[/h]Arakan'da Müslüman köylerine elektrik verilmiyor, Müslümanların cep telefonu kullanması yasak, kullananlara 6 ay hapis cezası var. Erkekler yakalanmamak için dağlara kaçıyor. Kadınlar tecavüze uğramamak için denize atlıyor.
  Arakanlı Müslümanlar feryat ediyor: Bizden başka Müslüman var mı, varsa acımızı hissederdi.
  [h=4]"Müslüman kanı ucuz"[/h]Katliamlar Arakan'da yıllardan beri devam ediyor. Dünya seyirci kalıyor çünkü Müslüman kanı ucuz ve sahipsiz. Bu olayların temel nedeni Müslümanların temel merkezli birlik ve beraberlik içerisinde olmamasıdır. Dağınık yapının caydırıcılığı yok. İslâm Konferansı, Arap Birliği gibi birlikler kâğıt üzerinde var. Türkiye'den sivil toplum kuruluşlarından zaman zaman yardım gidiyor ama yetmiyor.
  Güneydoğu Asya ülkesinde Budist çetelerce katledilen Müslümanlar şimdi de ülkelerinden sürgün edilmek isteniyor. Müslümanlar diri diri yakılarak katlediliyor, evlerinden ediliyor. İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) raporuna göre son olaylarda binden fazla Müslüman öldü, 90 binden fazla Müslüman evsiz kaldı. Ülkede Müslüman nüfusun yoğun olarak bulunduğu Arakan bölgesinde her gün tecavüzler, ev yakmalar, toplu sürgünler ve katliamlar gerçekleştiriliyor.
  Myanmar'da onlarca yıldır askeri cunta tarafından kışkırtılan Budist çeteler 'Rohingya' adı ile bilinen Müslümanların üzerine salınıyor. Evleri yakılan, tecavüz edilen ve adeta kaçmaya zorlanan Müslümanlar tekneler ile okyanusu aşıp özellikle Bangladeş ve çevre ülkelere kaçmaya çalışıyor. Durumu daha da trajik hale getiren nokta ise Bangladeş'in haziran ayından bu yana ülkeye sığınan mültecileri kabul etmiyor ve ülkede bulunan mültecileri de geri göndermeye başlıyor.
  [h=4]Eski cunta lideri Müslümanların desteğini almıştı[/h]Öte yandan Nisan ayındaki seçimler öncesi, "Katliamlar duracak. Bütün etnik unsurlar barış içinde yaşayacak" diyen ve bu sözüyle Müslümanların da desteğini alıp seçimleri kazanan eski cunta lideri, yeni Devlet Başkanı Thein Sein, verdiği sözden dönüp 'Müslümanları, isteyen ülkeye gönderebiliriz ' diyerek Arakan'daki 4 milyona yakın insanın sürgün edileceği mesajı verdi. Eğer İslam dünyası harekete geçmez ve Thein Sein'in onay verdiği katliam durdurulmazsa, Güneydoğu Asya ülkesi Burma'daki Müslüman nüfus adeta 'tarih' olacak.
  [h=4]Uluslararası camia sessiz[/h]Katliama tepkiler artarken uluslararası camia olaylara kayıtsız kalıyor. Birleşmiş Milletler yaşananları endişe ile karşıladığını belirtirken uluslararası af örgütü yöneticilerin iki grup arasındaki çatışma gibi yansıttığı olayların asıl kurbanının Rohingyalı Müslümanlar olduğunu açıkladı. Açıklamada olayın kurbanları olmalarına rağmen yüzlerce Müslüman'ın gözaltına alındığı bildirildi.
  Müslümanlar diğer yandan da gıda sıkıntısı çekiyor. Yeterli gıdanın olmadığı Arakan'da Müslümanların evlerinden çıkıp alışveriş yapmalarına izin verilmiyor. Uluslararası kuruluşlardan gönderilen yardımlar Müslümanların eline ulaşmıyor.
  [h=4]Müslüman dünyasında birlik beraberlik yok[/h]Milli Gazete Yazarı Mustafa Özcan: Katliamlar Arakan'da yıllardan beri devam ediyor. Dünya seyirci kalıyor çünkü müslüman kanı ucuz ve sahipsiz. Bu olayların temel nedeni Müslümanların temel merkezli birlik ve beraberlik içerisinde olmamasıdır. Dağınık yapının caydırıcılığı yok. İslam Konferansı, Arap Birliği gibi birlikler kağıt üzerinde var. Türkiyeden sivil toplum kuruluşlarından zaman zaman yardım gidiyor ama yetmiyor.
  Bugün dünyada en kötü mülteci kampı Arakan'dır. Ben gittim gördüm. O kadar kötü şartlarda yaşıyorlar ki anlatmak mümkün değil. Tabiri caizse hayvan bağlasanız durmaz. İçler acısı bir durum. Müslümanlar katliamdan kaçıp Bangladeş'e sığınmak istiyor ama Bangladeş de fazla mülteci istemiyor. Bangladeş'te mülteci kampına gittiğiniz zaman mültecileri saklıyorlar oraya kontrollü bir şekilde götürüyorlar. Bangladeş Burma'dan toprak kiralayıp orayı değerlendirmek istiyor. Burma'nın kendisine muhtaç olduğunu görüyor. Burma kapalı bir ülke olduğu için dünyaya sesini duyuramıyor. Dünya siyasi iradesi çok düşük. Uzun yıllardan beri askeri cuntanın sözü geçiyor. Batı mültecilere değil Burma'daki muhaliflere sahip çıkıyor. Arakan'da gıda sıkıntısı da var. Nehirden elde ettikleri ürünlerle geçinmeye çalışıyorlar. Ancak gıda ihtiyaçlarını karşılamaları mümkün değil.
  [h=4]'Yardım gönderilecek'[/h]İslâm İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu da, Myanmar'daki Müslümanlara yönelik şiddet olaylarının önüne geçmek insan hakları örgütleriyle temasa geçeceklerini söyledi. Mısır'ın başkenti Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yle bir görüşme yapan İhsanoğlu, Müslüman ülkelerde yaşanan sıkıntıların ve Myanmar'da Müslümanlara yönelik şiddet olaylarını ele aldıklarını belirtti. İslâm İşbirliği Teşkilatı'nın Myanmar'daki sivil toplum kuruluşları ve bütün uluslararası insan hakları örgütleriyle temasa geçeceğini dile getiren İhsanoğlu, Myanmar'ın Arakan bölgesindeki Müslümanlara yardım gönderileceğini söyledi.
  [h=4]Hamaney: Batının 'insan hakları' yalan![/h]İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ''Batılı ülkelerin insan hakları savunuculuğu iddialarının yalan olduğunun Myanmar'da Müslümanlara yönelik katliamlar karşısındaki sessizlikleriyle bir kez daha ortaya çıktığını'' söyledi. Ayetullah Hamaney, Kur'an-ı Kerim hafızları ve hocalarını kabulde yaptığı konuşmada Myanmar'da Müslümanlara karşı uygulanan şiddet eylemlerine değindi. Hamaney, ''Batılı ülkelerin, Myanmar'da binlerce Müslüman'ın katledilmesi karşısında sessiz kalmaları onların ahlâk ve insan hakları savunuluğu iddialarının yalan olduğunun bariz örneğidir'' diye konuştu. İnsanların, ''ahlâk ve maneviyatten uzak maddiyatçı Batı kültürü tarafından sömürüldüğünü'' belirten Hamaney, ''Batı kültürü, geçmiş asırlarda da her nereye ayak bastıysa neticesi fesat ve sömürü olmuştur'' ifadesini kullandı.
  İran da, Myanmar'daki Rohingya Müslümanlarına yönelik şiddetin durdurulması için Birleşmiş Milletler'i harekete geçmeye çağırdı. İran devlet televizyonu, Myanmar'da Müslümanlara yönelik şiddet olaylarına ve katliama son verilmesi için İran yönetiminin uluslararası toplum, İslâm İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve BM nezdinde girişimlerini sürdürdüğünü duyurdu.


  http://www.milligazete.com.tr/haber/ayaga-kalk-arakan-agliyor-245402.htm
   


 2. micoli27

  micoli27 Doçent

  Katılım:
  16 Nisan 2011
  Mesajlar:
  983
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  RABBİM sabır versin...
   
 3. JohnDemir

  JohnDemir Üyecik

  Katılım:
  6 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  26
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Suriyede Irakta libyada ölenler varken gidip oraya üzülmek saçmalık!
   
 4. energyy

  energyy Asistan

  Katılım:
  9 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  150
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  nerede kaldı müslümanlık din kardeslerimiz orda zulüm görürken nerde müslümanlar ALLAH'ım sen bizleri affet :(
   
 5. halil413

  halil413 Profesör

  Katılım:
  21 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.322
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  insanların çektigi acıları hala din ayrımı olarak haber yapıyorsunuz ya helal olsun!
   
 6. SARKAT

  SARKAT Profesör

  Katılım:
  8 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.689
  Beğenileri:
  45
  Ödül Puanları:
  48
  Şu mubarek günlerde dua edelim, Allah bunu yapanların belasını versin.
   
 7. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye SDN Okuru

  Ne Saçma sapan bir düşüncedir bu işin suriyesi ırakı libyasımı var... Müslümanlar her nerde eziyet,sıkıntı çekiyorsa hepsine üzülmemiz gerekiyor tabi. Yani Suriyede ırakta libyada ölenlerin anaları babaları var üzülüyorlarda, Arakandakiler uzaydanmı geldi dostum... Nasıl bir sosyalizim mantığı bu....
   
 8. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye SDN Okuru

  evet konu sosyal platformdan dünya gündemine taşındı müslümanların dünya genelinde çektikleri yeter bence birileri dur demeli. ahir zaman işte peygamberimiz s.a.v asırlar önce böyle şeyler olacağını bildirmişti kıyamet alametleri bunlar.
   
 9. energyy

  energyy Asistan

  Katılım:
  9 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  150
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  suriye de ırakta libyada ki müslümanların üstünlügü neymiş ki öncelikle onlara üzülelim .. sonuçta hepsi müslüman saçmalık bunun neresinde ???
   
 10. kpln04

  kpln04 Profesör

  Katılım:
  2 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.890
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  sen nasıl müslümansın oraya buraya diye bişey mi var
   
 11. execute

  execute Asistan

  Katılım:
  15 Şubat 2011
  Mesajlar:
  470
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Bölesine nasıl müslümansın diye değil nasıl insansın diye sormak gerekir.
   


 12. kaderimse24

  kaderimse24 Üyecik

  Katılım:
  23 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  24
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  üzülmek saçmalık? hocam müslüman mısın sen sorması ayıp? kardeşlerin diri diri yakılıyor oturmuş üzülme mi diyorsun?

  Bunu diyenin imanından şüphe ederim!
   
 13. JohnDemir

  JohnDemir Üyecik

  Katılım:
  6 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  26
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Müslüman olduğumu kim söyledi?
   
 14. energyy

  energyy Asistan

  Katılım:
  9 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  150
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  bunun müslümanlıkla pek alakası yok vicdani bir durum sonuçta öldürülenler masum İNSANLAR nerde oldugu kim oldugu önemli olmamalı
   
 15. cipro06

  cipro06 Doçent

  Katılım:
  31 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  732
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  ya arkadaş burda durmadan din siyaseti yapılıyor ve her seferinde tartışma çıkıyor.siyaset yasak bu sitede siyasetse eğer buda bir siyaset ya forumun içinde özel bir kısım oluşurulsun orda yazılsın yada yasaklansın zaten yasakta uygulayan yok
   
 16. cryalcin

  cryalcin Asistan

  Katılım:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  246
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şu bebeğin haline bak bu nasıl bir ALLAHSIZLIKTIR
   
 17. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye SDN Okuru

  Cikarlar eserler gurlerler birsey olmaz. Onlarda farkindalar artik.
   
 18. Uranos

  Uranos Profesör

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  3.863
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Canları savaş istiyor bunların bu adamlara aynısı yapacaksın ki akılları başlarına gelsin
   
 19. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye SDN Okuru

  BM zaten endişeyle izler. Başka da bir şey yapmaz. Müslüman dünyası darmadağınık. Maalesef birbirini koruyan yok. Böyle olunca da zalimler istedikleri gibi at koşturuyor. Ne diyeyim benim de elimden bir şey gelmiyor. Allah zor durumda olanların yardımcısı olsun.
   
 20. Mai Nai

  Mai Nai Merhaba Dünyalı! Onursal Üye

  Katılım:
  23 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  21.811
  Beğenileri:
  140
  Ödül Puanları:
  63
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  İstanbul
  Oradakilere yada dünyanın her hangi bir yerindeki katliamlara üzülmediğimizi kim söyledi? Bunun öncelikle insan olma ve vicdanla alakası var.

  Objektif olarak bakarsanız dünyanın bir çok yerinde, (Orta Doğu, Afrika, Çin, Balkanlar) müslamanların sırf müslüman oldukları için öldürüldüklerini görebilirsiniz.
  Elbet gün gelecek zulmün böyle olmayacağını, gerçek zulüm ne demektir görecekler. Bu Kuran- Kerim de açıkça belirtilmiştir.

  Ama bari siz yapmayın, en azından bu vatan evladısınız, dinine, toprağına, bayrağına, Atana düşman olanın yandaşı olma!
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş