Avseq01 Hata Sonucu Pc Kapanması Hakkında Yardım Talebi (Çözüldü=Yeniden Format)

Bu konuyu okuyanlar

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bir abimin pcye 2 gün önce xp sp2 yükledim sürekli kullandığım bir cd kurulum vs hiç bir sorun olmadı tüm driverleri yükledim herşey güzel içinde d'de bulunan filmleri bir güzel açıp izledik klite codec var içinde birkaç codec pack daha var.Ne zaman ki cd takıp avseq01.dat dosyanı cdden açarsak makine kapanıyor sorun ne olabilir

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hayır pc direk kapanıyor avseq01 çalışınca müdahale edemiyorum herhangi bri hata göremiyorum

Revahak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cd romun campırı mı ne var onu değiş belki düzelir.
donanımsal bir sorun gibi.

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
formattan önce çalışıyordu hiç bir sorun yoktu ki atlatıcı olduğunu sanmıyorum

Revahak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
donanımsal bişey belki xp yüklerken cd-rom ile ilgili bişeyi yükleyememiştir.
Cd-roma başka bişey taktığında çalışıyosa başka bir sorunda labilir.

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
dediklerini bir deneyeyim yazarım neticeyi tşk

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Kendini yeniden başlatma diyince aklıma tek şey geliyor anakartın çok büyük boyuttaki resimleri kaldıramayıcan restart atması :) buda onun gibi bişey olabilir codeclerde sorun olabilir.... kurduklarını kaldır yeniden kur derim :)

Reaksiyon puanı
188
myefsane dedi ki:
Kendini yeniden başlatma diyince aklıma tek şey geliyor anakartın çok büyük boyuttaki resimleri kaldıramayıcan restart atması :) buda onun gibi bişey olabilir codeclerde sorun olabilir.... kurduklarını kaldır yeniden kur derim :)

çok büyük boyuttaki resimden kastın nedir ben notebookda 250 mb dosya ile photoshop da çalıştım da ondan sordum..

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
cgrszone dedi ki:
myefsane dedi ki:

çok büyük boyuttaki resimden kastın nedir ben notebookda 250 mb dosya ile photoshop da çalıştım da ondan sordum..

eski bir lamel oyunudur sana bir link atar linki tıkladın mı windows yeniden başlar resim boyutları aşırı büyüktür 1200000 x 45550000 gibi (not bu boyutu salladım) böle birşeydir ekran kartı bunu kaldıramıyor pc restart atıyor kendine belki yeni çıkan pclerde bu olmuyordur. Ama denemek lazım :)

Reaksiyon puanı
188
myefsane dedi ki:
cgrszone dedi ki:
myefsane dedi ki:

eski bir lamel oyunudur sana bir]

ilginç daha önce duymamıştım...

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
şimdi ilgili pc başındayım avseq01 dosyasını çalıştırdığımda ekran bir anda siyahlaşıyor mavi ekran çıkıp kapatıyor ama hata mesajlarını okuyamıyorum çok kısa bir süre görünüyor

hatanın bir kısmını okuaybildim gözüme çarpan belirgin olarak görünen hata

İRQL_NOT_LESS devamını okuyamadım nedir bu bilgisi olan var mı acaba

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL error with the following line: Stop: 0x0000000A10X 0x01FC0000 0X00000002 0X806BD8AA

bu mu

newstarnewstar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamamen codec lerle ilgili sorun aynı sorun bendede MPG2 de yapıyordu gerekli codec leri kurunca düzeldi

bağlarbaşılı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunun bana daha çok donanımsal olarak geldi.işlemcine veya ramine aşırı yüklendiğinde kapnıyor olabilir.servise gösterebilirsin...

Reaksiyon puanı
188
sonuçta video oynatma da ekran kartı görevi olduğu için ben ekran kartı sürücüsü olabileceğini düşünüyorum başka sürücüler denemelisin (daha eski sürücüler)

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Format sonrası driver yüklemelerinde bir hata olduğuna kanaat getirip yeni baştan bir format işlemi ile sorunu çözdüm ilgili hatanın halen ne olduğunu bilmiyorum çözemedim ama format ile geçti onu biliyorum

casual1st

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Formata başvurmadan önce:

pc hata ayıklama modunda başlatılarak sorunlu driver kapatılabilir ya da değiştirilebilir. genel itibari ile ekran kartı driverı veya codec yapılarından kaynaklı bir sorundur.